Jak sprawdza się symulacja światła studyjnego w nowym iPhone X? Porównanie z prawdziwym światłem

Od kiedy usłyszałem, że nowy iPhone X ma mieć symulacje efektów, dawanych przez profesjonalne światło studyjne, chciałem to sprawdzić. Niestety na moim biurku nie wylądował najnowszy smartfon z jabłkiem, ale fotograf Daniel DeArco przetestował tę funkcjonalność. Myślicie, że to ma przyszłość?

iPhone X to urządzenie, które w wielu osobach wzbudza ciekawość, ekscytację, a innych odrzuca. Niektórzy spekulują na temat inwigilowania użytkownika i funkcjonalność Face ID, ale to nie wszystko. Flagowy smartfon Apple na inną ciekawą funkcją, a mianowicie umiejętność symulowania profesjonalnego oświetlenia studyjnego w trybie fotograficznym.

Fotograf Daniel DeArco postanowił sprawdzić działanie symulacji światła i porównać ją z prawdziwym. Do robienia zdjęć w obu przypadkach wykorzystał smartfon iPhone X. Zdjęcia po lewej stronie są wykonane z włączoną symulacją, po prawej została ona zastąpiona prawdziwym światłem. Cóż – zadecydujcie sami, czy nowa funkcjonalność się sprawdza.

Według mnie ta opcja może mieć swoją przyszłość, ale na to potrzeba jeszcze dużo czasu. Póki co efekt nie są zadowalające i bardzo daleko im do udawania profesjonalnego światła studyjnego. Mimo tego, że iPhone X to naprawdę potężne urządzenie, musimy pamiętać, że to tylko smartfon. Póki co jego algorytmy przegrywają z siłą fizyki i wprawnym okiem dobrego fotografa.

Więcej filmików Daniela znajdziecie na jego kanale na YouTube.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Sonda OSIRIS-REx sfotografowała Ziemię z odległości ponad 100 mln km O tym, jak rakieta zniszczyła obiektyw Pierwsza w Polsce sesja okładkowa w magazynie mody zrobiona smartfonem Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Niezwykle rzadki obupłciowy kardynałek ujęty na zdjęciu 327 milionów zdjęć z najgłośniejszego ślubu w tym roku Wideo, które trzeba zobaczyć - start rakiety Delta IV w 360 stopniach (sphere) - nowy obiektyw, który zamieni twój aparat w kamerę 360 stopni Prywatne zdjęcie cenionego artysty trafiło do IKEA. Teraz zna je cały świat Chiny. 500-megapikselowy aparat sprawi, że nikt się nie ukryje Mercury - modułowy aparat do którego podłączymy dowolny obiektyw i przystawkę Dron, który składa ramiona, by zmieścić się w szczelinach

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć? 2,8 mln dzieł w domenie publicznej. Smithsonian udostępnia zasoby