Jak sprawdza się symulacja światła studyjnego w nowym iPhone X? Porównanie z prawdziwym światłem

Od kiedy usłyszałem, że nowy iPhone X ma mieć symulacje efektów, dawanych przez profesjonalne światło studyjne, chciałem to sprawdzić. Niestety na moim biurku nie wylądował najnowszy smartfon z jabłkiem, ale fotograf Daniel DeArco przetestował tę funkcjonalność. Myślicie, że to ma przyszłość?

iPhone X to urządzenie, które w wielu osobach wzbudza ciekawość, ekscytację, a innych odrzuca. Niektórzy spekulują na temat inwigilowania użytkownika i funkcjonalność Face ID, ale to nie wszystko. Flagowy smartfon Apple na inną ciekawą funkcją, a mianowicie umiejętność symulowania profesjonalnego oświetlenia studyjnego w trybie fotograficznym.

Fotograf Daniel DeArco postanowił sprawdzić działanie symulacji światła i porównać ją z prawdziwym. Do robienia zdjęć w obu przypadkach wykorzystał smartfon iPhone X. Zdjęcia po lewej stronie są wykonane z włączoną symulacją, po prawej została ona zastąpiona prawdziwym światłem. Cóż – zadecydujcie sami, czy nowa funkcjonalność się sprawdza.

Według mnie ta opcja może mieć swoją przyszłość, ale na to potrzeba jeszcze dużo czasu. Póki co efekt nie są zadowalające i bardzo daleko im do udawania profesjonalnego światła studyjnego. Mimo tego, że iPhone X to naprawdę potężne urządzenie, musimy pamiętać, że to tylko smartfon. Póki co jego algorytmy przegrywają z siłą fizyki i wprawnym okiem dobrego fotografa.

Więcej filmików Daniela znajdziecie na jego kanale na YouTube.

Zobacz również: Jak samodzielnie wykonać statyw do smartfona?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Instagram i hashtagi. Jak to w końcu ogarnąć Fotograf dzikiej przyrody ujął kaczkę z… 76 kaczątkami! To fenomen natury 1 zdjęcie przez 7 lat. Chłopak ujął swoje dorastanie Czy fotografia żywności kłamie? Kamerzysta ślubny pozwany do sądu przez niezadowoloną parę Ciekawska pantera śnieżna pozuje do selfie Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity GoPro poleciało w powietrze. Ustabilizowany obraz pokazuje interesującą perspektywę Różowe jezioro przyciąga turystów jak magnes. Lepiej do niego nie wchodzić Głupota ludzka nie zna granic. Oko w oko ze wściekłym jeleniem Instax przyczepiony do drona pozwolił mu na robienie świetnych zdjęć Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf nie chce robić zdjęć na ślubach jednopłciowych. Grozi mu wysoka kara w USA W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Kometa NEOWISE była widoczna w Polsce. Oto wasze zdjęcia Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę? Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak Jego dom ma kształt aparatu, a synowie imiona: Canon, Nikon i Epson Chciała zrobić zdjęcie z dzikim niedźwiedziem. Przeliczyła się Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Nowy kodek H.266: Ta sama jakość obrazu i 2 razy mniejsze pliki. Rewolucja w 8K? Disneyland promuje swoje otwarcie filmem. Jest naprawdę okropny Chwila przed atakiem bizona na 72-latkę ujęta na filmie