To najwspanialszy dronelapse, jaki widzieliśmy. Dron zataczał setki okręgów

Nagrywanie filmów poklatkowych to sztuka, która jest na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jest z materiałami z dronów. Rzadko jednak twórcy decydują się na połączenie jednego i drugiego. Odważył się na to Yiannis Biliris ze swoją ekipą Visual Suspect.

© Yiannis Biliris / screen z Vimeo

Yiannis Biliris postanowił nagrać swój filmik na greckiej wyspie Folegandros – niezwykle malowniczym miejscu z licznymi wzgórzami oraz pokaźnymi łąkami. Technika, którą wybrał to orbitowanie. Na czym polega? To bardzo proste – chodzi o to, by zataczać dronem okręgi i jednocześnie kontrolować ruch kamery tak, by pokazać krajobraz jak najbardziej atrakcyjnie.

Wiele współczesnych dronów ma zaprogramowaną opcję latania wokół zaznaczonego punktu jak np. DJI Spark. Chociaż tutaj zdecydowanie był wykorzystany sprzęt z wyższej półki. Jakość obrazu jest zachwycająca, a w połączeniu z ruchem i muzyką sprawia niesamowite wrażenie.

Tytuł filmiku ”Low Earth Orbit”, czyli „niska orbita okołoziemska” jest nawiązaniem do orbity znajdującej się na wysokości 200 do 2000 kilometrów nad ziemią. Na tej wysokości przeważnie latają satelity okołoziemskie oraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Oczywiście Yiannis nie latał na takiej wysokości, ale efekt skojarzył mu się właśnie z obserwowaniem Ziemi przez satelity.

Właściwie możemy powiedzieć, że mamy tu do czynienia z nowym gatunkiem w fotografii i filmowaniu, może bardzie trendem. ”Orbital drone-lapse” to coś, co przyciąga uwagę i zmontowane w odpowiedni sposób jest bardzo kojące. Spokojna muzyka, płynne przejścia zamiast ostrych cięć – to może mieć przyszłość!

Więcej filmików znajdziecie na stronie Visual Suspect.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Zamarznięte mydlane bańki Pawła Załuski podbijają świat! Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2017 to wielka inspiracja. Wśród laureatów jest Polak Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Under-Bikes - nowy projekt Andriusa Burby, który uwielbia fotografować wszystko... od spodu! Andre D. Wagner przez lata fotografował ludzi w nowojorskim metrze. Pokazał prawdziwy obraz społeczeństwa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman 14 godzin pieszej wędrówki zaowocowało pięknymi zdjęciami ślubnymi w norweskich górach Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Sportowe emocje to specjalność Michała Stańczyka. Ten facet jest zawsze tam, gdzie trzeba Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Kacper Kowalski powraca z nowym lotniczym projektem. Zobaczcie jego zdjęcia z książki fotograficznej ”OVER”

Popularne w tym tygodniu:

Bajkowe zdjęcia wśród krokusów w wykonaniu Patryka Biegańskiego Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Ogniste kawałki kurczaka z KFC reklamują się same! Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Architektura obozu śmierci w obiektywie Tomasza Lewandowskiego Minimalistyczne krajobrazy pokazują piękno Włoch w prostocie formy