To najwspanialszy dronelapse, jaki widzieliśmy. Dron zataczał setki okręgów

Nagrywanie filmów poklatkowych to sztuka, która jest na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jest z materiałami z dronów. Rzadko jednak twórcy decydują się na połączenie jednego i drugiego. Odważył się na to Yiannis Biliris ze swoją ekipą Visual Suspect.

© Yiannis Biliris / screen z Vimeo

Yiannis Biliris postanowił nagrać swój filmik na greckiej wyspie Folegandros – niezwykle malowniczym miejscu z licznymi wzgórzami oraz pokaźnymi łąkami. Technika, którą wybrał to orbitowanie. Na czym polega? To bardzo proste – chodzi o to, by zataczać dronem okręgi i jednocześnie kontrolować ruch kamery tak, by pokazać krajobraz jak najbardziej atrakcyjnie.

Wiele współczesnych dronów ma zaprogramowaną opcję latania wokół zaznaczonego punktu jak np. DJI Spark. Chociaż tutaj zdecydowanie był wykorzystany sprzęt z wyższej półki. Jakość obrazu jest zachwycająca, a w połączeniu z ruchem i muzyką sprawia niesamowite wrażenie.

Tytuł filmiku ”Low Earth Orbit”, czyli „niska orbita okołoziemska” jest nawiązaniem do orbity znajdującej się na wysokości 200 do 2000 kilometrów nad ziemią. Na tej wysokości przeważnie latają satelity okołoziemskie oraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Oczywiście Yiannis nie latał na takiej wysokości, ale efekt skojarzył mu się właśnie z obserwowaniem Ziemi przez satelity.

Właściwie możemy powiedzieć, że mamy tu do czynienia z nowym gatunkiem w fotografii i filmowaniu, może bardzie trendem. ”Orbital drone-lapse” to coś, co przyciąga uwagę i zmontowane w odpowiedni sposób jest bardzo kojące. Spokojna muzyka, płynne przejścia zamiast ostrych cięć – to może mieć przyszłość!

Więcej filmików znajdziecie na stronie Visual Suspect.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Under-Bikes - nowy projekt Andriusa Burby, który uwielbia fotografować wszystko... od spodu! Andre D. Wagner przez lata fotografował ludzi w nowojorskim metrze. Pokazał prawdziwy obraz społeczeństwa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman 14 godzin pieszej wędrówki zaowocowało pięknymi zdjęciami ślubnymi w norweskich górach Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Sportowe emocje to specjalność Michała Stańczyka. Ten facet jest zawsze tam, gdzie trzeba Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Kacper Kowalski powraca z nowym lotniczym projektem. Zobaczcie jego zdjęcia z książki fotograficznej ”OVER” Aparatowe selfie - historia aparatów analogowych w jednym projekcie Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Drew Geraci odwiedził Nową Zelandię z Sony A7R III. Zobaczcie jego piękny film poklatkowy Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Sesja nie z tego świata, czyli fotografowanie przy zerowej grawitacji Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Prezentujemy projekt Marka Lapisa ”Biało-czerwona”. Otwarcie wystawy już jutro! Pomóż stworzyć obraz XX wieku i dołącz do The Anonymous Project Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Jade Doskow odwiedziła "Zaginione Utopie" w swoim najnowszym projekcie fotograficznym Koty na targach Hongkongu czują się jak w domu. Pokazał to Marcel Heijnen Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Znane modelki odtworzyły klasyczne dzieła sztuki. Wyszły naprawdę nieźle Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci"

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017