VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm

Fotografowie i filmowcy cenią sobie, gdy sprzęt i akcesoria, których używają są fajnie zaprojektowane. VNTG8 to stylowe opakowanie na karty SD i microSD, które wykorzystuje oryginalne, stare kasetki na filmy 8 mm.

Z czasem mamy wiele kart pamięci, które warto przechowywać w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy ich szukać w panice po torbach fotograficznych, czytnikach itp. Warto zainwestować w jakiś pojemnik na karty, jednak większość dostępnych na rynku to nudne, skórzane książeczki na karty.

VNTG8 zaprezentował stylowe opakowania na karty inspirowane kasetami na filmy 8 mm. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje opakowań Goldberg Brothers, która jest nową kasetką pochodzącą z zapasów firmy Goldberg Brothers, które najprawdopodobniej zostały wyprodukowane w latach 70.

Była to jedna z pierwszych firm, które stworzyły rolki filmowe i sprzęt filmowy na początku XX wieku. Następnie Goldberg Brothers dostarczali sprzęt filmowy Kodakowi. Kasetki są zapakowane w oryginalne opakowania z naklejką.

Drugi rodzaj kasetki to używane egzemplarze z historią, które pochodzą z drugiej ręki jednak są w pełni sprawne i użyteczne. Większość z nich pochodzi z lat 60. i 70. jednak mogą się zdarzyć nawet takie z lat 40. Są na pewno dużo bardziej niepowtarzalne i stylowe. Więcej wzorów znajdziecie na Instagramie VNTG8W środku znajduje się 4-warstwowa pianka wyposażona w magnes neodymowy, który pozawala bezpiecznie zamknąć kasetkę. Magnesy są aż trzy, dzięki czemu możemy dostosować siłę z jaką przyciągają obudowę, producent zapewnia też, że są bezpieczne dla naszych kart. Pianka może być w kolorze szarym albo czarnym, zależnie od dostawcy. Mieści się w niej po 3 karty SD w każdym wyżłobieniu, czyli w sumie 18 kart SD i aż 30 kart microSD (po 5).

Kasetki VNTG8 to wydatek 19 dolarów, czyli około 70 zł, pierwsze dostawy są zaplanowane na luty 2018, oczywiście pod warunkiem, że producent zbierze planowane środki na produkcję.

Źródło: www.kickstarter.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Jak sprawdza się symulacja światła studyjnego w nowym iPhone X? Porównanie z prawdziwym światłem Asteroidy jako bohaterowie drugiego planu na zdjęciach teleskopu Hubble'a Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie! Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Uszczelniony nie znaczy wodoodporny, zobacz co dzieje się z aparatem w słonej wodzie Krótki film w klimacie ”Stranger Things” o przeklętym Polaroidzie zjeży wam włos na głowie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Chcesz filmować w tym włoskim miasteczku? Przygotuj ponad 8000 złotych! Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Nowy sposób na wyostrzanie zdjęć. Algorytm niczym z filmów kryminalnych Robisz zdjęcia jedzenia do mediów społecznościowych? Uważaj, bo twoim znajomym może się to nie spodobać Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D Adobe Scribbler pokoloruje czarno-białe portrety w kilka sekund Canon EOS 5D Mark IV posłużył mu za foremkę do babeczki. Dlaczego fotograf wsadził aparat do piekarnika?

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie, które podbija internet. Ostateczny dowód dla ”płaskoziemców”, że jest okrągła Ma ogniskową 50-1000 mm i kosztuje 240 tys. złotych. Zobacz go w akcji George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy "Matryca słoneczna" - ma mniej niż 1 mm, robi zdjęcia i jest zasilana... światłem Kto powiedział, że za sprawą satelitów nie można tworzyć sztuki? Zobaczcie sami! Niedźwiedź polarny, który pokochał fotografię?