VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm

Fotografowie i filmowcy cenią sobie, gdy sprzęt i akcesoria, których używają są fajnie zaprojektowane. VNTG8 to stylowe opakowanie na karty SD i microSD, które wykorzystuje oryginalne, stare kasetki na filmy 8 mm.

Z czasem mamy wiele kart pamięci, które warto przechowywać w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy ich szukać w panice po torbach fotograficznych, czytnikach itp. Warto zainwestować w jakiś pojemnik na karty, jednak większość dostępnych na rynku to nudne, skórzane książeczki na karty.

VNTG8 zaprezentował stylowe opakowania na karty inspirowane kasetami na filmy 8 mm. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje opakowań Goldberg Brothers, która jest nową kasetką pochodzącą z zapasów firmy Goldberg Brothers, które najprawdopodobniej zostały wyprodukowane w latach 70.

Była to jedna z pierwszych firm, które stworzyły rolki filmowe i sprzęt filmowy na początku XX wieku. Następnie Goldberg Brothers dostarczali sprzęt filmowy Kodakowi. Kasetki są zapakowane w oryginalne opakowania z naklejką.

Drugi rodzaj kasetki to używane egzemplarze z historią, które pochodzą z drugiej ręki jednak są w pełni sprawne i użyteczne. Większość z nich pochodzi z lat 60. i 70. jednak mogą się zdarzyć nawet takie z lat 40. Są na pewno dużo bardziej niepowtarzalne i stylowe. Więcej wzorów znajdziecie na Instagramie VNTG8W środku znajduje się 4-warstwowa pianka wyposażona w magnes neodymowy, który pozawala bezpiecznie zamknąć kasetkę. Magnesy są aż trzy, dzięki czemu możemy dostosować siłę z jaką przyciągają obudowę, producent zapewnia też, że są bezpieczne dla naszych kart. Pianka może być w kolorze szarym albo czarnym, zależnie od dostawcy. Mieści się w niej po 3 karty SD w każdym wyżłobieniu, czyli w sumie 18 kart SD i aż 30 kart microSD (po 5).

Kasetki VNTG8 to wydatek 19 dolarów, czyli około 70 zł, pierwsze dostawy są zaplanowane na luty 2018, oczywiście pod warunkiem, że producent zbierze planowane środki na produkcję.

Źródło: www.kickstarter.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Jak sprawdza się symulacja światła studyjnego w nowym iPhone X? Porównanie z prawdziwym światłem Asteroidy jako bohaterowie drugiego planu na zdjęciach teleskopu Hubble'a Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie! Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Uszczelniony nie znaczy wodoodporny, zobacz co dzieje się z aparatem w słonej wodzie Krótki film w klimacie ”Stranger Things” o przeklętym Polaroidzie zjeży wam włos na głowie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Chcesz filmować w tym włoskim miasteczku? Przygotuj ponad 8000 złotych! Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Nowy sposób na wyostrzanie zdjęć. Algorytm niczym z filmów kryminalnych Robisz zdjęcia jedzenia do mediów społecznościowych? Uważaj, bo twoim znajomym może się to nie spodobać Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D Adobe Scribbler pokoloruje czarno-białe portrety w kilka sekund Canon EOS 5D Mark IV posłużył mu za foremkę do babeczki. Dlaczego fotograf wsadził aparat do piekarnika? Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej