Iiu Susiraja “Good Behaviour” - selfies bardzo inaczej

Fińska artystka i fotograf Iiu Susiraja stworzyła niecodzienny cykl zdjęć selfie. Nie są to zdjęcia dla każdego, cykl “Good Behaviour” pokazuje bardziej absurdalny obraz samoróbek.

© iiu Susiraja / www.iiususiraja.com

Każdy czasem strzeli sobie zdjęcie, lepsze czy gorsze. Iiu Susiraja poszła o krok dalej tworząc cykl niecodziennych selfie pt. “Good Behaviour”, czyli Dobre zachowanie. Iiu nie zachowuje się na zdjęciach dobrze — raczej niecodziennie, nawet absurdalnie. Dodając do tego jej budowę ciała i dziwne konteksty trudno nie być rozbawionym albo zmieszanym. Tyle, że taki jest właśnie cel artystki.

Swoim projektem Iiu Susiraja chce pokazać, że nienormalne może być normalne. Prowokuje do tego, by czuć się wolnym w tworzeniu własnych portretów. “W domu możemy być sobą, dzikim i wolnym” - mówi. Na pytanie, co by zrobiła, gdyby inne kobiety poszły w jej ślady i robiły takie selfies Iiu odpowiada, że by to jej pochebiło i byłaby dumna z tych kobiet.

Pierwszy aparat cyfrowy dostałam w 2007 roku. Pierwsze zdjęcia, jakie wykonałam to portrety samej siebie. Na tych fotografiach trochę się chowałam i nie było w nich zbyt dużo humoru. Używam siebie, jako modelki, ponieważ jestem zawsze dostępna do zdjęć i to moralnie właściwe oraz łatwe. I dlatego, bo to ja jestem tematem zdjęć.

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Magdalena Berny - portrety dziecięcej zadumy, refleksji, smutku Czterech fotografów i jeden region w projekcie "Wielkopolska/Teraz" Ferrari California T w niecodziennej sesji z farbami UV w tunelu aerodynamicznym Out My Window - jak pięknie podglądać przez okno Error, czyli fotograficzne triki pokazane przez Pawła Fabjańskiego Urban Photographer of the Year 2014 - najlepsze zdjęcia z miast na całym świecie Pierwszy na świecie film poklatkowy layer-lapse pokazuje w kadrach różne czasy na raz Słynne plakaty filmowe w nowym kontekście Zagubione w Fukushimie - postapokaliptyczny cykl zdjęć z Fukushimy Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny Sesja Roberta Wolańskiego dla marki Próchnik wykonana Sony A7R Dzień i noc w tym samym miejscu połączone na zdjęciach Wolfganga Hildebranda "Zdjęć jeszcze nieodnalezionych mam dziesiątki tysięcy". Chris Niedenthal o nowym albumie [wywiad] Droga Mleczna widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na filmie poklatkowym Procesy chemiczne w trybie makro nagrane w 4K Lumixem GH4 Słynny pocałunek z Times Square powielony w różnych miejscach na świecie Turysta - interesująca droga do ciekawego cyklu Małe planety z pomysłem: start rakiety, łazik na Marsie czy pokaz lotniczy Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń Zwierzęta z zoo, ale jak na wolności Norwegia nigdy nie była tak piękna, jak na tym filmie poklatkowym 150 podświetlonych alpinistów, kilka lustrzanek i Matternhorn na jednej sesji

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!