Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu

DxOMark ostatecznie opublikowało test średnioformatowego aparatu Pentax 645Z, którego jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ominęła sława związana z najlepszym wynikiem w teście DxO.

DxOMark testuje aparaty cyfrowe od dłuższego czasu jednak niektóre posunięcia tej firmy nie są do końca jasne. DxOMark ostatecznie opublikowało test Pentaksa 645Z, którego jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ominęła sława związana z najlepszym wynikiem w teście DxO. Z pewnością tak by było, gdyby test Pentaksa 645Z został opublikowany wcześniej, czyli w 2015 roku. Tak czy inaczej aparat osiągnął rewelacyjny wynik 101 punktów już dwa lata temu, dlaczego więc DxO nie opublikowało jego rezultatów?

Wygląda na to, że DxO czekało aż pojawi się lepszy aparat od 645Z i dopiero opublikowało jego wyniki. Rzuca to trochę cień na obiektywizm DxOMark, które nie gra z nami fair. Samo DxO tłumaczy serwisowi Petapixel, że wynik Pentaksa 645Z pojawił się tylko w ogólnym zestawieniu przy okazji testu Sony RX1R II (poniżej), jednak ponieważ DxO nie skończyło testu nie został on opublikowany. Pytanie tylko skąd mieli ostateczny wynik? Następnie rezultat Pentaksa 645Z zniknął ze strony DxO ponieważ zrobili pauzę w testowaniu średniego formatu. Jak jednak widać po teście Hasselblada X1D 50c, który osiągną nieco lepszy rezultat 102 punkty, że DxO wróciło do testowania takich aparatów.

Trzeba także pamiętać, że DxO skupia się tylko na osiągach matrycy. Z ich testów nie dowiemy się nic o ergonomii, szybkości działania, czy szybkości autofokusu, co także ma ogromny wpływ na wybór aparatu. Większość współczesnych aparatów cyfrowych oferuje już na tyle dobrą jakość zdjęć, że w zupełności wystarczy do amatroskich i profesjonalnych zastosowań, więc obecnie nie przywiązywałbym aż takiej wagi do testów DxO.

Zobacz również: Canon 7D Mark II - test

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

40% zdjęć na portalach społecznościowych Szalik ISHU uchroni przed niechcianymi zdjęciami Nowości Fomei: wyzwalacze radiowe oraz wytrzymałe kufry dla wymagających Słynny strzał Edgertona. Jak powstało to zdjęcie? Dobra wiadomość dla ”aktowców”. Facebook rozważy zmianę polityki nagości Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną na świecie Adobe Photoshop CC złamany przez piratów! Windows Live Sync ? synchronizacja zdjęć na dwóch komputerach Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Chińska policja potwierdziła zatrzymanie fotoreportera Lu Guanga Jasna strona kadru - ruszył konkurs fotograficzny fundacji HumanDoc

Popularne w tym tygodniu:

Zatrudniamy! Dołącz do zespołu WP Fotoblogia we Wrocławiu! Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów Fujifilm rezygnuje z pracy z Tatsuo Suzukim przez kontrowersje wokół jego osoby Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa Lecisz do USA? Uważaj na wkłady do instaxa i filmy Fujifilm