Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu

DxOMark ostatecznie opublikowało test średnioformatowego aparatu Pentax 645Z, którego jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ominęła sława związana z najlepszym wynikiem w teście DxO.

DxOMark testuje aparaty cyfrowe od dłuższego czasu jednak niektóre posunięcia tej firmy nie są do końca jasne. DxOMark ostatecznie opublikowało test Pentaksa 645Z, którego jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ominęła sława związana z najlepszym wynikiem w teście DxO. Z pewnością tak by było, gdyby test Pentaksa 645Z został opublikowany wcześniej, czyli w 2015 roku. Tak czy inaczej aparat osiągnął rewelacyjny wynik 101 punktów już dwa lata temu, dlaczego więc DxO nie opublikowało jego rezultatów?

Wygląda na to, że DxO czekało aż pojawi się lepszy aparat od 645Z i dopiero opublikowało jego wyniki. Rzuca to trochę cień na obiektywizm DxOMark, które nie gra z nami fair. Samo DxO tłumaczy serwisowi Petapixel, że wynik Pentaksa 645Z pojawił się tylko w ogólnym zestawieniu przy okazji testu Sony RX1R II (poniżej), jednak ponieważ DxO nie skończyło testu nie został on opublikowany. Pytanie tylko skąd mieli ostateczny wynik? Następnie rezultat Pentaksa 645Z zniknął ze strony DxO ponieważ zrobili pauzę w testowaniu średniego formatu. Jak jednak widać po teście Hasselblada X1D 50c, który osiągną nieco lepszy rezultat 102 punkty, że DxO wróciło do testowania takich aparatów.

Trzeba także pamiętać, że DxO skupia się tylko na osiągach matrycy. Z ich testów nie dowiemy się nic o ergonomii, szybkości działania, czy szybkości autofokusu, co także ma ogromny wpływ na wybór aparatu. Większość współczesnych aparatów cyfrowych oferuje już na tyle dobrą jakość zdjęć, że w zupełności wystarczy do amatroskich i profesjonalnych zastosowań, więc obecnie nie przywiązywałbym aż takiej wagi do testów DxO.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Relacja na żywo z targów Photokina 2014 na Fotoblogia.pl Promocja Tamrona – kup i wypróbuj obiektywy z linii SP Para turystów znaleziona martwa na Islandii. Chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie Rewolucja 8K: czy to taki sam skok, jak kiedyś Full HD? Nie chcesz płacić za Adobe Premiere Pro? Sprawdź darmowy DaVinci Resolve 16 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Uważajcie na ogień. Modelka uległa poważnym poparzeniom podczas sesji Darktable - darmowa alternatywa dla Lightrooma, teraz dostępna także na Windowsa Komentarz Microsoft Polska do reklamowej wpadki [video] Flitry Hoya HD - czterokrotnie wytrzymalsze Gra o tron. Album fotograficzny zza kulis serialu

Popularne w tym tygodniu:

Zapad-2021. Największy poduszkowiec świata jest... ogromny! Fotograf ZAKAZAŁ modelce jeść, by schudła. Ta rozpętała potężną burzę Dzieci chcą się zabić przez Instagram. Portal o tym wie i nic nie robi Dobro dzieci jest najważniejsze. Senatorowie USA występują przeciwko Facebookowi Astronautka uchwyciła huragan Larry z kosmosu. Zdaje się zakrywać całą Ziemię Matrix: Zmartwychwstania - fani naprawili zwiastun. Tak prezentuje się w zieleni