Historyczne zdjęcia przywrócone do życia dzięki koloryzacji. Niecodzienny album

W XX wieku powstało wiele zdjęć, które wpłynęły na świat. Uchwycona niesamowita chwila lub udokumentowanie jakiegoś wydarzenia często znamy tylko z czarno-białych obrazów. Teraz będziemy mogli zobaczyć je w kolorze dzięki albumowi ”Retrographic: History's Most Exciting Images Transformed Into Living Color”.

© Bob Daugherty / kol. Matt Loughrey

Koloryzacja zdjęć stała się bardzo popularna i można ją uznać za kompletnie nową i osobną dziedzinę sztuki. To, że bazuje ona na obrazach, które już powstały i często są bardzo popularne, dodatkowo nadaje jej historycznego wyrazu. Zebranie najważniejszych zdjęć minionej epoki i zaprezentowanie ich w żywych barwach na pewno pozytywnie wpłynie na nasza wyobraźnię.

Album ”Retrographic: History's Most Exciting Images Transformed Into Living Color” jest wyjątkowym wydawnictwem, które pojawiło się na rynku we wrześniu tego roku. Myślę, że każdy miłośnik fotografii chętnie rzuci okiem na te pokolorowane zdjęcia. Nadanie zdjęciom nowego wyrazu przez ożywienie ich kolorami, sprzyja bliższemu poznaniu – w końcu świat widzimy w kolorach, nie w czerni i bieli.

Na 73 stronach książki znajdziemy 120 historycznych zdjęć, które zebrał w całość Michael D. Caroll – kurator oraz członek Royal Photographic Society. O narrację oraz wstęp do ksiązki zadbał ambasador Royal Photographic Society – Jeff Vickers.

Więcej informacji o samej książce znajdziecie na Facebooku projektu. Książkę możecie zamówić na Amazonie za 24,45 dol.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Powstanie Warszawskie: 63 dni życia i walki, czyli historia fotografów Powstanie warszawskie i jego ludzie - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? "Duchy Czarnobyla” widziane przez aparat otworkowy Grzegorza Sawy-Borysławskiego "Tank Man" - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Kim była ”Migrująca matka”? Historia najbardziej znanego zdjęcia Dorothei Lange Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Hiroszima i Nagasaki - historia zdjęć dokumentujących ataki atomowe z 1945 roku Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Zamarznięte mydlane bańki Pawła Załuski podbijają świat! Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2017 to wielka inspiracja. Wśród laureatów jest Polak Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C

Popularne w tym tygodniu:

Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Najlepsze książki do nauki fotografii według Karola Instagram vs. rzeczywistość. Takie zdjęcia możesz zrobić wszędzie "Atlas Piękna”. Projekt pokazujący piękno kobiet z całego świata Uliczne rozmowy: Paweł Jędrusik Czy na pewno potrzebujemy tych wszystkich funkcji w aparatach? Dodatkowy zarobek dla fotografa (sprawdzony sposób)