Historyczne zdjęcia przywrócone do życia dzięki koloryzacji. Niecodzienny album

W XX wieku powstało wiele zdjęć, które wpłynęły na świat. Uchwycona niesamowita chwila lub udokumentowanie jakiegoś wydarzenia często znamy tylko z czarno-białych obrazów. Teraz będziemy mogli zobaczyć je w kolorze dzięki albumowi ”Retrographic: History's Most Exciting Images Transformed Into Living Color”.

© Bob Daugherty / kol. Matt Loughrey

Koloryzacja zdjęć stała się bardzo popularna i można ją uznać za kompletnie nową i osobną dziedzinę sztuki. To, że bazuje ona na obrazach, które już powstały i często są bardzo popularne, dodatkowo nadaje jej historycznego wyrazu. Zebranie najważniejszych zdjęć minionej epoki i zaprezentowanie ich w żywych barwach na pewno pozytywnie wpłynie na nasza wyobraźnię.

Album ”Retrographic: History's Most Exciting Images Transformed Into Living Color” jest wyjątkowym wydawnictwem, które pojawiło się na rynku we wrześniu tego roku. Myślę, że każdy miłośnik fotografii chętnie rzuci okiem na te pokolorowane zdjęcia. Nadanie zdjęciom nowego wyrazu przez ożywienie ich kolorami, sprzyja bliższemu poznaniu – w końcu świat widzimy w kolorach, nie w czerni i bieli.

Na 73 stronach książki znajdziemy 120 historycznych zdjęć, które zebrał w całość Michael D. Caroll – kurator oraz członek Royal Photographic Society. O narrację oraz wstęp do ksiązki zadbał ambasador Royal Photographic Society – Jeff Vickers.

Więcej informacji o samej książce znajdziecie na Facebooku projektu. Książkę możecie zamówić na Amazonie za 24,45 dol.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Red Bull Illume 2019: najlepsze zdjęcie sportów ekstremalnych Piękniejsza i krótsza niż reklama Apartu. Niemcy zrobili to dobrze! 40 tygodni i lustro - piękna seria ciążowych selfie Fotografka opowiada, jak wyglądałoby życie Barbie i Kena w ZSRR Mocne, czarno-białe fotografie uliczne z Londynu lat 30. i 40. Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Samotne znaki, strzegące bezkresnej pustyni na zdjęciach Helin Bereket Adobe Photoshop ma prawie 30 lat. Zobacz, jak wyglądał w 1998 roku Tobias Meyer: "To właśnie człowiek wprowadza element historii do obrazu" Fotograf usunął telefony ze zdjęć, aby pokazać, jak bardzo jesteśmy od nich uzależnieni Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste Czy zdjęcia policyjne mogą być portretami historii? [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Zdjęcia NASA pokazują, jak zmienił się klimat przez lata Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Najlepsze współczesne zdjęcia uliczne według magazynu All About Photo Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Jak powstają filmy Kodaka? Zobacz wirtualną wycieczkę do fabryki Fotografka adoptowała 2 psy i robi im genialne zdjęcia podczas podróży Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie