IV Polski Konkurs Fotografii Sportowej – poznaj zwycięzców i najlepsze zdjęcia w kraju

Do konkursu napłynęło łącznie ponad 21 tysięcy zdjęć. Wśród nich znalazły się prace wielu uznanych fotoreporterów, które zostały ocenione przez jury, znające się na rzeczy. Poznajcie zwycięzców IV Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Podczas oficjalnej gali, zawodowi fotoreporterzy oraz pasjonaci odebrali nagrody o łącznej wartości prawie 20 000 złotych. W skład tegorocznego jury weszli: Tomasz Markowski, Iwona Aleksandrowicz, Jarosław Arczewski, Jerzy Kleszcz, Jacek Bonecki oraz Paweł Sławski.

Grand Prix wśród fotografów zawodowych trafiło w ręce Szymona Sikory z ”Magazynu Olimpijskiego”, który otrzymał 2000 złotych w gotówce oraz aparat Fujifilm X-T2 z obiektywem 18-55 mm. Wśród amatorów najlepszy okazał się Mateusz Dzierwa,. W jego ręce trafiła nagroda w postaci vouchera na kwotę 1000 złotych do wydania w sklepie fotograficznym Fotorama oraz nagrody rzeczowe.

Najlepsze zdjęcie pojedyncze wśród zawodowych fotoreporterów zrobił Tymon Markowski. Drugie miejsce zajął Mirosław Pieślak z ”Faktu”, a trzecie Daniel Frymark z Radia Wrocław.

Zapytałem Tymona o historię tej fotografii. Jak zwykle skomentował to skromnie

”To zdjęcie wykonałem trochę przypadkiem. Nie jestem typowym fotografem sportowym. Gdy w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce, pojawiłem się tam tylko jednego dnia na niecałe dwie godziny, by zrobić kilka ogólnych obrazków atmosfery zawodów.

Wychodząc ze stadionu upatrzyłem sobie taką dość ciekawą kompozycję opartą na różnych liniach. O ile pamiętam już trzecia zawodniczka podczas skoku pojawiła się dokładnie tam gdzie chciałem, więc przestałem wyczekiwać na coś więcej. Co ważniejsze, tyczka była w idealnym miejscu. Pamiętam że zrobiłem tylko dwa zdjęcia, które mi się podobały i to było jedno z nich.”

W kategorii serii zdjęć najlepszy okazał się Daniel Frymark, za nim uplasował się Aleksander Majdański z ”Faktu”, a trzecie miejsce należało do Mirosława Pieślaka z tej samej redakcji.

Wśród amatorów wygrał Michał Piłat (zdjęcie pojedyncze), dalej był Robert Buka oraz Tomasz Duszyński. Wyróżnienie przypadło Marcinowi Burzyńskiemu. Jak wspomina jury – prace pasjonatów często nie odbiegały jakością od zdjęć profesjonalistów, co podkreślają zdjęcia nagrodzonych w kategorii seria zdjęć: Piotra Chrobota (I miejsce) ora Zbigniewa Wójcika (II i III miejsca).

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Zdjęcia wszystkich zwycięzców pojawiły się w pamiątkowym albumie oraz na wystawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Witold Ochał sfotografował w Polsce nowy gatunek chmur - Asperitas Pilot, który spadł na Ziemię, i inne historie [inspiracja] Latający, ekspresyjni i czarno-biali ludzie na kwadratowych zdjęciach 12 kilometrów nad nami. Podniebny świat stewardes na zdjęciach Briana Finke'a TOP 25 najlepszych fotografii mikroświata [GALERIA] Oto dowody, że tanim aparatem też można zrobić świetne zdjęcia 10 pięter i 10 różnych żyć w projekcie rumuńskiego fotografa Bogdana Girbovana Są ze sobą 60 lat. Uczcili to przepiękną sesją zdjęciową Bajeczny gwiazdozbiór w nowej serii Annie Leibovitz [galeria] Zobaczcie, jak powstały te zdjęcia. Niektóre rozwiązania są naprawdę niespodziewane 14 godzin pieszej wędrówki zaowocowało pięknymi zdjęciami ślubnymi w norweskich górach Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją

Popularne w tym tygodniu:

Zay Yar Lin: od kapitana statku do nagradzanego fotografa Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie Majestatyczne portrety rzadkich okazów ptaków Świetne fotomanipulacje stworzone z miłości do przyrody Polscy portreciści, których podziwiam, czyli moi mistrzowie Polska: Zdjęcia roku 2019 według agencji FORUM Świąteczny mural Banksy'ego porusza temat bezdomności Jak powstało zdjęcie Grety Thunberg na okładkę TIME? Fotografia uliczna z psami w roli głównej. Chris Porsz opowiada o "Barking" Architectural Photography Awards 2019 pokazuje perełki architektoniczne z całego świata Fotografowie z całego świata robią świąteczne zdjęcia dla chorych dzieci Najważniejsze zdjęcia ostatnich 10 lat, wybrane przez agencję Reutera