IV Polski Konkurs Fotografii Sportowej – poznaj zwycięzców i najlepsze zdjęcia w kraju

Do konkursu napłynęło łącznie ponad 21 tysięcy zdjęć. Wśród nich znalazły się prace wielu uznanych fotoreporterów, które zostały ocenione przez jury, znające się na rzeczy. Poznajcie zwycięzców IV Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Podczas oficjalnej gali, zawodowi fotoreporterzy oraz pasjonaci odebrali nagrody o łącznej wartości prawie 20 000 złotych. W skład tegorocznego jury weszli: Tomasz Markowski, Iwona Aleksandrowicz, Jarosław Arczewski, Jerzy Kleszcz, Jacek Bonecki oraz Paweł Sławski.

Grand Prix wśród fotografów zawodowych trafiło w ręce Szymona Sikory z ”Magazynu Olimpijskiego”, który otrzymał 2000 złotych w gotówce oraz aparat Fujifilm X-T2 z obiektywem 18-55 mm. Wśród amatorów najlepszy okazał się Mateusz Dzierwa,. W jego ręce trafiła nagroda w postaci vouchera na kwotę 1000 złotych do wydania w sklepie fotograficznym Fotorama oraz nagrody rzeczowe.

Najlepsze zdjęcie pojedyncze wśród zawodowych fotoreporterów zrobił Tymon Markowski. Drugie miejsce zajął Mirosław Pieślak z ”Faktu”, a trzecie Daniel Frymark z Radia Wrocław.

Zapytałem Tymona o historię tej fotografii. Jak zwykle skomentował to skromnie

”To zdjęcie wykonałem trochę przypadkiem. Nie jestem typowym fotografem sportowym. Gdy w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce, pojawiłem się tam tylko jednego dnia na niecałe dwie godziny, by zrobić kilka ogólnych obrazków atmosfery zawodów.

Wychodząc ze stadionu upatrzyłem sobie taką dość ciekawą kompozycję opartą na różnych liniach. O ile pamiętam już trzecia zawodniczka podczas skoku pojawiła się dokładnie tam gdzie chciałem, więc przestałem wyczekiwać na coś więcej. Co ważniejsze, tyczka była w idealnym miejscu. Pamiętam że zrobiłem tylko dwa zdjęcia, które mi się podobały i to było jedno z nich.”

W kategorii serii zdjęć najlepszy okazał się Daniel Frymark, za nim uplasował się Aleksander Majdański z ”Faktu”, a trzecie miejsce należało do Mirosława Pieślaka z tej samej redakcji.

Wśród amatorów wygrał Michał Piłat (zdjęcie pojedyncze), dalej był Robert Buka oraz Tomasz Duszyński. Wyróżnienie przypadło Marcinowi Burzyńskiemu. Jak wspomina jury – prace pasjonatów często nie odbiegały jakością od zdjęć profesjonalistów, co podkreślają zdjęcia nagrodzonych w kategorii seria zdjęć: Piotra Chrobota (I miejsce) ora Zbigniewa Wójcika (II i III miejsca).

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Zdjęcia wszystkich zwycięzców pojawiły się w pamiątkowym albumie oraz na wystawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wymarzona sesja zaręczynowa wcale nie musi być skąpana w złotym świetle. Ta para wolała lód i śnieg Huang He w obiektywie Zhanga Kechuna, czyli historia Żółtej Rzeki Poetyckie psy ze schronisk Rzadka sowa śnieżna widziana w Kuwejcie. Wygląda majestatycznie! Człowiek psujący naturę ? fotografie z lotu ptaka wg Jasona Hawksa Czy zgadniecie, co wydarzy się na fotografiach Lise Sarfati? Zobacz najlepsze zdjęcia Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska [galeria] Mama i córka zacieśniają więzi dzięki fotografii. Ich zdjęcia nieźle was rozbawią! Piękne, nostalgiczne zdjęcia krajobrazowe Pawła Klareckiego Prawdziwa osobowość wojskowych w lustrzanych odbiciach Co naprawdę kryje Korea? Barwna opowieść z podróży dwojga fotografów Portret kobiety afrykańskiej, czyli jak mała dziewczynka wyrasta na dojrzałą kobietę [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Zapomniany radziecki dwupłatowiec odnaleziony na północy Polski Fotografka została mamą dzikich zwierząt. Ufają jej bezgranicznie Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago Drono-ptak nagrywał robo-żółwia składającego kamero-jaja. Mistrzowskie ujęcia PBS Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków Zobacz zdjęcia super rzadkich białych nietoperzy z Kostaryki Teleskop Hubble’a sfotografował galaktykę oddaloną o 67 milionów lat świetlnych Janine Pendleton odwiedza opuszczone miejsca. Jej zdjęcia napawają grozą Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur Japan Camera Hunter wchodzi na YouTube i ma dla was dawkę doskonałych testów Randka w ciemno na sesji zdjęciowej. Ich serca zagrały razem! Przepiękne maki na Śląsku. Fotograf zdążył 5 minut przed oberwaniem chmury