Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH - poręczny "naleśnik" do systemu TL

Druga nowość od Leiki to obiektyw pancake Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH, który po przeliczeniu ogniskowej daje ekwiwalent 27 mm i jest najbardziej poręcznym obiektywem do bezlusterkowców Leiki z matrycą APS-C.

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH

Razem z nowym bezlusterkowcem Leica CL niemiecki producent zaprezentował płaski, poręczny obiektyw Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH, który trzeba przyznać, że prezentuje się z tym aparatem bardzo dobrze.

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH

Nowy obiektyw uzupełnia ofertę obiektywów TL i jest czwartą, jednocześnie najszerszą stałką do systemu TL. Teraz system składa się z czterech obiektywów stałoogniskowych oraz trzech zoomów, które pokrywają zakres ogniskowych od 17 do 200 mm (ekw. 35 mm).

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH z korpusem Leica CL

Po przeliczeniu ogniskowej Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH daje ekwiwalent ogniskowej 27 mm, która świetnie nadaje się do reportażu, fotografii ulicznej czy codziennej. Biorąc pod uwagę nieduże gabaryty nowego obiektywu — zaledwie 21 mm i wagę 80 g jest to najmniejszy obiektyw do tego systemu.

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH

Budowa optyczna to 8 soczewek w 6 grupach, z których 4 to soczewki asferyczne, dzięki czemu obiektyw ma oferować wysoką rozdzielczość w całym zakresie kadru. Minimalna odległość ostrzenia to 0,3 m, średnica filtra 39 mm.

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Obiektyw Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH pojawi się w sprzedaży pod koniec listopada w dwóch kolorach srebrnym i czarnym. Obiektyw będzie kosztował na naszym rynku 5300 zł.

Źródło: www.leicastore.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Sony A7S to genialna kamera. Widzi w ciemnościach więcej, niż człowiek Nowa karta ProGrade ma pojemność 1TB i prędkość 1,4 GB/s Torba fotograficzna - tylko dla pań Oto pierwsze nieoficjalne zdjęcia Fujifilm X-T2 To nie żart, to aparat jak rolka filmu... Nowe akcesoria do kamer Red Są i nowe obiektywy do Sony Alfa Reflex I to nowy aparat na kliszę rodem z XXI wieku 3 aparaty cyfrowe moich marzeń Nowe funkcje dla użytkowników Canona 7D już dostępne Średnioformatowy bezlusterkowiec ze 100-megapikselową matrycą Ostry jak brzytwa obiektyw M. Zuiko Digital 45 mm f/1,8 za symboliczną złotówkę

Popularne w tym tygodniu:

Canon przestał używać nazw Master oraz Slave. Firma daje przykład innym Master i Slave: Nikon odszedł od tych słów już 20 lat temu Canon EOS R5 oraz Canon EOS R6: Bezlusterkowce zdefiniowane na nowo Sony FE 12-24 mm f/2.8 G Master już jest! Zobacz zdjęcia przykładowe Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów Wyciekły zdjęcia Canona EOS R6. Zapowiada się przemyślany aparat Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów? Pixii ma 12 Mpix, matrycę APS-C, 4 GB wewnętrznej pamięci i brakuje mu ekranu Canon EOS R5 i R6: 8 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę Canon prezentuje 4 nowe obiektywy Canon RF oraz 2 telekonwertery Leica M10-R, czyli 40-megapikselowa matryca w znanym korpusie Nikon Z6s i Nikon Z7s: Czy zobaczymy nowe pełne klatki w tym roku?