Dodaj do swojego Photoshopa banana, tosty i kawę

Programiści zajmujący się programami Adobe poza tym, że projektują zaawansowane aplikacje okazuje się, że maja także poczucie humoru. Wiedzieliście, że Photoshop CC ma kilka ukrytych, zabawnych ikonek - małpkę, banana, czy kawę i tosty. Zdradzamy jak je uruchomić.

Serwis Petapixel donosi o możliwości dodania do najnowszego Photoshopa śmiesznych ikonek, które może nie poprawią wydajności, ale trochę rozweselą grafików i fotografów, którzy spędzają przed tym programem wiele godzin.

Banan na pasku narzędzi

Banan wśród narzędzi w Photoshopie to widok niecodzienny, żeby go uruchomić należy wejść do edycji paska narzędzi (toolbar) i następnie przytrzymać przycisk "Shift" podczas zatwierdzania funkcji. Wśród narzędzi powinniśmy ujrzeć banana, który po wciśnięciu prawego przycisku myszy daje dostęp do edycji paska narzędzi.

Kawa i tosty

Przy wyborze motywu możemy zastąpić kafelki z kolorami tostami o różnym poziomie wypieczenia albo kawą. Przy tostach należy otworzyć główne okno Photoshop CC, Preferencje i zakładkę Interfejs. Następnie trzeba przytrzymać przyciski "Shift" oraz "Alt" i kliknąć, na któryś z kolorowych kafelków i gotowe, możemy wybierać motyw tła za pomocą tostów.

Żeby zmienić je na kawę należy przytrzymać przyciski "Shift" i "Cmd". Możemy też zmieniać je w pętli, klikając na kafelki i trzymając ustawienie odpowiedzialne za ikonki kawy. U mnie zdecydowanie zostaje kawa, która od teraz będzie odpowiedzialna za wybór motywu w Photoshopie.

Warstwa małpki

Żeby pojawiła się warstwa oznaczona ikoną małpki musimy, gdy mamy otwarty dokument wybrać zakładkę "Okno", "Kompozycje warstw" i wcisnąć przycisk Stwórz nową warstwę. Następnie zmieniamy nazwę warstwy na “Layer Monkey 0” i powinniśmy ujrzeć symbol małpki.

Żeby wrócić do ustawień standardowych wystarczy zmienić nazwę warstwy.

Źródło: petapixel.com/

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zdjęcia z Instagramu na twoim iPadzie! Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony Jeśli nie potraficie zostawić ukochanego aparatu w domu, mamy dla Was rozwiazanie Timelapse nocnego nieba pokazuje jak dużym problemem jest zanieczyszczenie światłem Zdjęcia rentgenowskie różnych rzeczy i stworzeń. Zobacz, jak wyglądają w środku Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uważaj, jak fotografujesz, bo możesz oberwać Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Filmowa wycieczka po Marsie w 4K. Tak wygląda Czerwona Planeta Oto jak Jason Bell wykorzystuje Phase One XF 100MP w sesji dla brytyjskiego Vogue Fujifilm otwiera "Dom Fotografii" - plac zabaw dla fotografów Google prezentuje nowy algorytm do tworzenia sztucznej głębi ostrości

Popularne w tym tygodniu:

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Ekstremalnie zużyte przedmioty na zdjęciach. Czas nie był dla nich łaskawy Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu Canon: Kamery ze sztuczną inteligencją wpuszczą tylko uśmiechniętych pracowników