Dodaj do swojego Photoshopa banana, tosty i kawę

Programiści zajmujący się programami Adobe poza tym, że projektują zaawansowane aplikacje okazuje się, że maja także poczucie humoru. Wiedzieliście, że Photoshop CC ma kilka ukrytych, zabawnych ikonek - małpkę, banana, czy kawę i tosty. Zdradzamy jak je uruchomić.

Serwis Petapixel donosi o możliwości dodania do najnowszego Photoshopa śmiesznych ikonek, które może nie poprawią wydajności, ale trochę rozweselą grafików i fotografów, którzy spędzają przed tym programem wiele godzin.

Banan na pasku narzędzi

Banan wśród narzędzi w Photoshopie to widok niecodzienny, żeby go uruchomić należy wejść do edycji paska narzędzi (toolbar) i następnie przytrzymać przycisk "Shift" podczas zatwierdzania funkcji. Wśród narzędzi powinniśmy ujrzeć banana, który po wciśnięciu prawego przycisku myszy daje dostęp do edycji paska narzędzi.

Kawa i tosty

Przy wyborze motywu możemy zastąpić kafelki z kolorami tostami o różnym poziomie wypieczenia albo kawą. Przy tostach należy otworzyć główne okno Photoshop CC, Preferencje i zakładkę Interfejs. Następnie trzeba przytrzymać przyciski "Shift" oraz "Alt" i kliknąć, na któryś z kolorowych kafelków i gotowe, możemy wybierać motyw tła za pomocą tostów.

Żeby zmienić je na kawę należy przytrzymać przyciski "Shift" i "Cmd". Możemy też zmieniać je w pętli, klikając na kafelki i trzymając ustawienie odpowiedzialne za ikonki kawy. U mnie zdecydowanie zostaje kawa, która od teraz będzie odpowiedzialna za wybór motywu w Photoshopie.

Zobacz również: Praktyczne zastosowanie pędzli w Adobe Photoshop

Warstwa małpki

Żeby pojawiła się warstwa oznaczona ikoną małpki musimy, gdy mamy otwarty dokument wybrać zakładkę "Okno", "Kompozycje warstw" i wcisnąć przycisk Stwórz nową warstwę. Następnie zmieniamy nazwę warstwy na “Layer Monkey 0” i powinniśmy ujrzeć symbol małpki.

Żeby wrócić do ustawień standardowych wystarczy zmienić nazwę warstwy.

Źródło: petapixel.com/

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

70 aparatów Fujifilm GFX 50R w 8 godzin. Takie rzeczy tylko w fabryce w Sendai Ta foka wcale nie jest szczęśliwa. Ma węgorza w nozdrzach Chcesz pracować w studio o powierzchni 8000 mkw? IKEA zatrudnia! Tysiące zdjęć z misji Apollo 11 na Księżyc w archiwum NASA Stampy Digital, czyli aparat jako... pieczątka Zwycięskie zdjęcie z wytresowanym wilkiem? Kolejne oszustwo w konkursie? Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów Wyścig jeleni z kolarzami. Fotograf uchwycił piękną chwilę New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę Baby Yoda pojawił się na niebie za sprawą dronów 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż Aktorka pozywa magazyn za rozebranie w Photoshopie

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Fox News czy fake news? Fotomontaż był podawany jako prawda Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę