Czy tak powinna wyglądać idealna klawiatura do programów Adobe?

Projektant Vinicius Araújo stworzył serię koncepcyjnych obrazów, które pokazują jak powinna wyglądać idealna klawiatura do Photoshopa i innych aplikacji Adobe. Używali byście?

Nasze komputery często obrastają urządzeniami peryferyjnymi, które ułatwiają obsługę konkretnych aplikacji. Wielu użytkowników wykorzystuje swoje autorskie rozwiązania jak pad od konsoli, czy DJ-skie slidery w stylu Loupedeck, które urozmaicają obsługę Photoshopa i Lightrooma.

Vinicius Araújo stworzył projekt klawiatury, którą mogłoby wyprodukować Adobe i która jest dedykowana do obsługi jego programów. Grafik udostępnił swój projekt na stronie Behance VA Designer. Jego klawiatura oferuje pół tuzina skrótów dotykowych, tarczę, kolorowe oświetlenie LED i wysoką czułość.

Klawiatura zamiast skrótów oznaczonych kolorami oferuje po lewej stronie kilka przycisków, które możemy skonfigurować, oraz nieduży ekran w górnym, prawym rogu. Pokazuje on aktywne narzędzie i jest połączony z mniejszym wyświetlaczem, który pokazuje używana aplikację.

W koncepcyjnej klawiaturze znajduje się także tarcza, którą można wykorzystać do precyzyjnej obsługi suwaków, czy wyboru kolorów w Photoshopie czy Lightroomie. Nie jest to jednak nowe rozwiązanie i w ostatnim czasie Logitech wypuścił taka klawiaturę wyposażona w tarczę, która jest dedykowana waśnie do programów Adobe.

Jak wam się podoba koncepcyjna klawiatura, co byście zmienili, dodali do takiego pomysłu?

Loupedeck – zostań DJ-em w świecie fotografii. Test kontrolera do Lightrooma

Loupedeck to nowe podejście do obróbki zdjęć. Zamiast przesuwać suwaki na ekranie komputera, możemy to robić fizycznymi pokrętłami. Dzięki temu…

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Dla takiego kadru warto mieć aparat zawsze przy sobie. Wspaniałe zdjęcie burzy z wysokości 11 km Tak wyglądaliśmy 70 lat temu. Fotografowie w czasach Wielkiego Kryzysu 432 500 dolarów! Za tyle został sprzedany portret, zrobiony przez… sztuczną inteligencję Odległa Tajlandia okiem Google Street View 20 000 dolarów nagrody za pokazanie zadrapań od długopisu i śliny. Czy to w ogóle można nazwać portretem? Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta NASA: Teleskop Hubble’a zarejestrował cudowne zdjęcie Jowisza Kiedy lustra odgrywają najważniejszą rolę Zwierzęta odkryły, że są nagrywane. Rezultat jest przeuroczy Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany Sztuczna inteligencja stworzyła portrety nieistniejących osób Z Energizerem na Mount Everest

Popularne w tym tygodniu:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia Znalazła się tajemnicza kobieta ze zdjęcia Chrisa Niedenthala. Mieszka w Kłodzku Zdjęcie dnia. Marsjański helikopter i spektakularny widok z lotu ptaka Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Lagun istnieje? To stworzenie łudząco go przypomina Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi Zdjęcie dnia. Spektakularne strumienie energii w galaktyce Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie