Nadchodzi flagowy Fujifilm X-H1 i amatorskie X-A5 i X-T100?

Nowe aparty Fujifilm na horyzoncie, najprawdopodobniej pojawi się X-H1, czyli zaawansowany bezlusterkowiec ze stabilizowaną matrycą oraz X-A5 skierowany do amatorów i budżetowy X-T100.

© KB

Blog Nokishita zauważył, że najnowsza wersja programu Fujifilm do wywoływania RAW-ów X-RAW Studio będzie wspierać nowy aparat X-H1. Jednak co to za aparat i czyim będzie następcą?

Nowy flagowy bezlusterkowiec Fujifilm?

Według Fuji Rumors za symbolem X-H1 kryje się pierwszy dla Fujifilm bezlusterkowiec typu IBIS, czyli z wbudowaną w korpus stabilizacją matrycy. Aparat ma oferować 24-megapikselową matrycę, Mirrorlesstimes twierdzi nawet, że pełnoklatkową, jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne. Najkrótszy czas migawki to 1/32000 s. Co więcej może to być aparat zarówno do filmowania i fotografowania, i ma być najwyżej plasowany w ofercie Fujifilm.

Czyżby miał się pojawić nowy flagowy bezlusterkowiec Fujifilm? Dotychczas Fujifilm nie koncentrowało się na filmowaniu w przypadku swoich bezlusterkowców, więc jest duże pole do popisu oraz całkiem spory potencjał Fuji, które w końcu produkuje świetne obiektywy do profesjonalnych kamer. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście będzie to aparat, który wprowadzi dużo technologicznych nowinek, to uzasadniałoby wypuszczenie nowej seri bezlusterkowców X-H.

Amatorskie Fujifilm X-A5 i X-T100

Kolejną premierą, która powinna pojawić się na najbliższych targach CES już w styczniu ma być bezlusterkowiec Fujifilm X-A5. Będzie to prosty aparat dla amatorów z funkcją ułatwiającą wykonywanie autoportretów. Do sieci wyciekło już kilka schematów, z których wynika, że aparat powinien oferować Bluetooth, który po raz pierwszy pojawiała się w X-E3.

Fujifilm X-E3 — bezlusterkowiec dla zaawansowanych amatorów w naszych rękach

Kilka dni po premierze mieliśmy okazję fotografować najnowszym bezlusterkowcem Fujifilm X-E3, który zapowiada się bardzo ciekawie.

Poza tym niektóre pogłoski mówią o kolejnym bezlusterkowcu Fujifilm X-T100. Ma to być budżetowa wersja aparatu, który będzie plasowany poniżej  X-T10 i X-T20. W przyszłym roku zapowiada się ofensywa Fujifilm, więc w sumie nie dziwi wietrzenie magazynów w postaci promocji podwójny cashback.

Zobacz również: Fujifilm GFX 50S - pierwsze wrażenia z Kolonii

Źródło: /www.fujirumors.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Fujifilm prezentuje smartfonową drukarkę do kwadratowych zdjęć instax SHARE SP-3 Nvidia wypuszcza sterownik kart graficznych, który daje wsparcie programom graficznym NASA opublikowała najbardziej szczegółowe zdjęcie wszechświata Czy Sahara może być niezwykle kolorowa? Tak, na zdjęciach z kosmosu Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu" Kryzys ekonomiczny dotyka kolejne firmy. Co będzie z markami Pentax i Ricoh? Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka Koale uratowane z pożarów w Australii mają dobrą opiekę Reedycja podręcznika Witolda Dederki "O kompozycji w fotografii" trafiła do sprzedaży Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Autorski program Borysa Nieśpielaka "Zdjęcie w Minutę" powraca

Popularne w tym tygodniu:

Powstanie Warszawskie: Mikołaj Kaczmarek przywraca kolory historycznych zdjęć Polacy ignorują COVID-19. Widać to na nagraniach Gorąco na Białorusi po wyborach prezydenckich. Zdjęcie ikoną wolty Białoruś: Zamieszki trwają. Pokazują to fotoreporterzy Reutersa TVP pokazuje fałszywe zdjęcie z Białorusi. Wpadkę zalicza też posłanka Kinga Gajewska Bejrut: Pozowała do zdjęć ślubnych tuż przed wybuchem. Fotograf ujął wszystko Hakerzy wykradli 10TB danych z chmury Canona. Utracono zdjęcia klientów Darmowa baza danych 2 mln zdjęć. Unsplash udostępnił dwie paczki