Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi

Zbliżają się święta, które są świetną okazją do zabawy fotografią. Irene Rudnyk postanowiła pokazać jak wykonać świąteczny portret używając świątecznych lampek zwisających z sufitu w zwykłej sypialni.

© Irene Rudnyk

Zabawy z lampkami w nieostrościach to znany temat, jednak jest na tyle atrakcyjny wizualnie, że warto zwrócić na niego uwagę, szczególnie przed świętami, kiedy pod ręką mamy lampki choinkowe. Irene Rudnyk w swoim 4-minutowym filmiku pokazuje, co można osiągnąć dzięki takim lampkom, jasnemu obiektywowi i odrobinie kreatywności. Bez wychodzenia z domu.

W osiągnięciu takiego efektu zdecydowanie pomaga jasny obiektyw. Irene wykorzystała jeden z najjaśniejszych obiektywów na rynku Canon 85 mm f/1.2L, oczywiście korzystając z otwartej przysłony f/1.2. Jeżeli nie dysponujecie takim szkłem to spokojnie wystarczy szkło o jasności f/2.8, warto zastosować tylko dłuższą ogniskową i stanąć trochę bliżej do fotografowanej osoby. Można też spróbować z trybami portretowymi jakie oferują niektóre smartfony.

Modelka była oświetlona naturalnym światłem z okna, a lampki, znalazły się za nią.

Balans bieli został ustawiony na światło dzienne, dzięki czemu lampki na zdjęciu dały ciepły kolor, co dodało przyjemnego, przytulnego charakteru zdjęciu.

Warto pobawić się ustawieniem lampek przed modelką, dzięki czemu ich bliki wypełnią pierwszy plan jeszcze bardziej wzbogacając zdjęcie. Wystarczy dodać trochę ruchu, uroczego pieska i mamy materiał na reklamówkę biżuterii, albo kartę świąteczną. Irene pokazuje jak można osiągnąć profesjonalne portrety w domowych warunkach.

Zobacz również: Prosty efekt retro w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Sabrina Boem oddaje cześć bezdomnym i opuszczonym kotom w swoim projekcie fotograficznym Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2017 to wielka inspiracja. Wśród laureatów jest Polak Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Portrety filipińskich taksówkarzy wyglądają jak z filmu science fiction Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Nowa odsłona kalendarza Lavazza jest ważną kampanią społeczną Mama i córka zacieśniają więzi dzięki fotografii. Ich zdjęcia nieźle was rozbawią! Dzięki fotografii wzbił się w przestworza. Sławek hesja Krajniewski dokumentował 100-lecie Polskich Sił Powietrznych Inspirujące ruchome stopklatki. Oto kinografiki połączone w krótki film Superbohaterowie Marvela i cztery okładki Vanity Fair. Czego chcieć więcej? Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży Myślicie, że to fotomontaże? Nic z tego! Te zdjęcia pokazują doskonały warsztat artystki 150 000 lumenów - taką moc ma lampa LED, która trafiła na drona Neutral Density Photography Awards 2017 – Polacy na podium! Mateusz Skwarczek: "Zadaniem fotoreporterów jest pokazywać konkretne problemy konkretnych ludzi" Jenna Martin udowodniła, że sesję można zrobić wszędzie. Nawet w sklepie z akcesoriami domowymi! Ostatnie zdjęcie Saturna, które wykonała sonda Cassini przed zakończeniem misji Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Tria Giovan sportretowała Kubę ponad 20 lat temu. To miejsce już nigdy nie będzie takie samo Danny Lowe dokumentuje fryzury kreatywnych ludzi, by pokazać kim są Epson International Pano Awards 2017 - zobaczcie niesamowite zdjęcia panoramiczne z całego świata

Popularne w tym tygodniu:

Od lat fotografuje opuszczone polskie szpitale, fabryki i sanatoria Sabrina Boem oddaje cześć bezdomnym i opuszczonym kotom w swoim projekcie fotograficznym Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Potęga piorunów. Wspaniały film w zwolnionym tempie 1000 kl./s Dzięki fotografii wzbił się w przestworza. Sławek hesja Krajniewski dokumentował 100-lecie Polskich Sił Powietrznych Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek "Film cyfrowy", czyli pokazujemy reportaż ślubny z analoga! Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2017 to wielka inspiracja. Wśród laureatów jest Polak 15 wspaniałych zdjęć Ziemi, które pokazują różnorodność i piękno naszej planety Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi