Firma DJI odpowiedziała na nasz tekst o szpiegujących dronach. "To teorie spiskowe"

DJI broni się przed zarzutami amerykanów, a w dodatku prezentuje nową formę zabezpieczenia danych z dronów.

© Pok Rie / pexels.com

Kilka dni temu pisaliśmy o wycieku informacji z amerykańskiej agencji ds. imigracji i ceł ICE (U.S. Immigration and Customs Enforcement). Amerykanie podali że drony DJI mogą zbierać istotne dane na temat amerykańskiej infrastruktury, przestrzegania prawa i przekazywać je rządowi chińskiemu. To poważna sprawa, ponieważ wiele firm, organizacji i pojedynczych użytkowników korzysta z dronów DJI — niekwestionowanego lidera rynku wielowirnikowców. Gdyby te oskarżenia się potwierdziły, chińska firma byłaby w poważnych tarapatach.

Na naszą skrzynkę mailową przyszła oficjalna odpowiedź firmy DJI na opisywane przez nas zarzuty

DJI nie przyznaje się do szpiegowania, a opisywane informacje określa mianem teorii spiskowej.

Roszczenia w memorandum ICE są niczym więcej jak tylko teorią spiskową. DJI nie wysyła danych lotu naszych klientów do chińskiego rządu, ani nie zezwalamy na dostęp do takich danych przez chiński rząd. Nie mamy informacji o przypadku, w którym rząd chiński uzyskał dostęp do danych o użytkowniku lub dronie w Stanach Zjednoczonych i nigdy nie wysyłamy tych danych do chińskiego rządu. Chcielibyśmy podkreślić, że jeśli klient nie zdecydował się zsynchronizować danych lotu przez aplikację DJI GO lub odesłał drona z powrotem do DJI, nie dysponowalibyśmy danymi lotu do dostarczenia. Zasady są takie same w przypadku żądań władz w Chinach, w USA, w Europie i gdziekolwiek indziej na świecie. W tym roku wprowadziliśmy funkcję o nazwie "Local Data", który zatrzymuje transfer danych internetowych w aplikacji DJI Pilot, aby zapewnić większą prywatność dla instytucji rządowych oraz przedsiębiorstw. Uważamy, że nasze działania mające na celu udostępnienie klientom narzędzi w zakresie udostępniania lub nieudostępniania danych, zasadniczo odrzucają roszczenia w niniejszym artykule.

DJI

To oświadczenie zbiegło się w czasie z informacją o zaprezentowaniu nowego trybu ''Local Data''

Tryb będzie dostępny już od następnej aktualizacji aplikacji DJI Pilot we wszystkich monitorach CrystalSky i wybranych tabletach z Androidem. Gdy operator aktywuje tryb prywatności, aplikacja przestanie wysyłać lub odbierać dane przez Internet.

Nowe rozwiązanie ma zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo w szczególności operatorom dronów, którzy latają nad ważnymi obiektami infrastruktury czy wykorzystujących wielowirnikowce w projektach rządowych lub innych poufnych misjach z wykorzystaniem bezzałogowców.

Tworzymy tryb poufnych danych "Local Data" w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów korporacyjnych, w tym organizacji publicznych i prywatnych, które używają technologii DJI do wykonywania dyskretnych operacji lotniczych na całym świecie. DJI zobowiązuje się do ochrony prywatności swoich klientów, zdjęć, filmów i dzienników lotów. Tryb prywatności danych zapewni dodatkową gwarancję dla klientów o podwyższonych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych.

Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki i prawa DJI

Nowy tryb ''Local Data'' blokuje wszystkie dane internetowe, zatem aplikacja DJI Pilot nie będzie w stanie wykryć lokalizacji użytkownika, pokazać mapy oraz informacji GeoFence, takich jak brak stref lotów lub ich tymczasowy zakaz. Producent zapewnia też, że dane telemetryczne zapisane podczas wykonywania lotu, takie jak wysokość, odległość lub prędkość, pozostaną zapisane w urządzeniu, nawet jeśli użytkownik dezaktywuje tryb danych lokalnych.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Reakcja DJI pokazuje, że firma zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i stara się dać jasny sygnał — nasze dane są u nich w pełni bezpieczne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Czy drony DJI to narzędzia szpiegowskie XXI wieku? Poważne zarzuty wobec chińskiej firmy Capture One 11 - zapowiada się realna konkurencja dla Adobe Nadchodzi flagowy Fujifilm X-H1 i amatorskie X-A5 i X-T100? Nowa aktualizacja Photoshopa CC pozwoli wam wybrać całą postać w automatycznym zaznaczeniu Mikołajkowa promocja Fujifilm - kup aparat i odbierz Instaxa mini 9 albo drukarkę Instaxów za 1 zł Poznajcie historię Marjana Fuksa - pierwszego fotoreportera II RP. Trwa wystawa jego fotografii Quadralite Support Program - specjalny program wsparcia dla fotografów Mikołajkowe otwarte warsztaty Quadralite Lexar wraca do gry! Na wstępie pojawią się karty XQD - co będzie dalej? Powodem emerytury Davida LaChapelle’a było umęczenie przez celebrytów Sesja dla Polany. Profesjonalne zdjęcia twojego zwierzaka za pomoc w ratowaniu psów Black Friday na wiedzę Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon to nowa grupa dla wybitnych fotografów Wonder Photo Shop - nowa przestrzeń kreatywna i sklep fotograficzny. Otwarcie już w piątek! W końcu zobaczymy lepszą jakość zdjęć na Facebook Messengerze - nawet do 4K! Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę Wypróbuj Hasselblada X1D-50c za jedyne 110 dolarów Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli

Popularne w tym tygodniu:

Polscy fotografowie odpowiadają na okładkę Vogue. Nie szczędzą słów... i nie tylko! "Vogue" czy Wołga? Pierwsza okładka magazynu trąci skandalem Canon w Pjongczangu: korpusy za ponad pół miliona dolarów i ponad 700 obiektywów Lightroom Classic CC 7.2 już jest. Nareszcie działa szybciej! Nowa matryca Panasonika z globalną migawką kręci w 8K i 60 kl./s! To pierwsza taka na rynku! Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej Fujifilm zaprasza na warsztaty fotografii przyrodniczej LOMOgeek: plotki o Fujifilm X-H1 i nasze ulubione zdjęcia sportowe Google i Getty Images walczą z piractwem. Zawiązuje się nowa współpraca Premiera Fujifilm X-H1 i spotkanie z Jackiem Boneckim już 3 marca! Przedsprzedaż ruszyła