Smartfony wciąż najpopularniejsze na Flickr, ale lustrzanki idą w górę

Flickr skupia 75 milionów fotografów, zobaczcie najbardziej popularne rodzaje i modele aparatów, którymi fotografują.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów. (© Krzysztof Basel)

Flickr to jedna z najbardziej popularnych platform do publikowania swoich zdjęć w celu dzielenia się ze znajomymi i całym światem. Jak co roku Flickr opublikował jakimi aparatom wykonano najwięcej zdjęć. Na czele stawki jak się można było spodziewać znalazły się smartfony, którymi wykonano dokładnie połowę (50%) zdjęć, o 2% więcej niż w zeszłym roku.

Co ciekawe lustrzanki powoli zyskują, z 25% w zeszłym roku do 33% w tym, co świadczy o niesłabnącej popularności tych aparatów.

Najlepsze zdjęcia roku na Flickr.com. Polka na pierwszym miejscu!

Filckr to jedna z najbardziej popularnych witryn do pokazywania swoich zdjęć, gdzie co roku fotografowie z całego świata publikują miliardy zdjęć….

Trochę dziwi niska popularność bezlusterkowców, których udziałem jest tylko 4% zdjęć, które stabilnie utrzymuje się od 2016 roku. Kompakty są nadal w defensywie tracąc z 21% w 2016 do 12% w tym roku. Widać, że fotografowie nadal z nich korzystają jednak spadek jest wyraźny.

Na liście producentów aparatów dominuje Apple, którego aparatami w smartfonach wykonano 54% zdjęć na Flickrze w 2017 roku. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Canon 23% oraz Nikon 18%. Co ciekawe Sony jeszcze nie wskoczyło do pierwszej trójki. iPhone-y zgarnęły też aż 9 miejsc w kategorii top 10 Devices of 2017, wpuszczając do pierwszej dziesiątki, tylko Canona 5D Mark III (9 miejsce). iPhone 6, iPhone 6s i iPhone 5s to najbardziej popularne smartfony Apple w tym zestawieniu.

Flick ma bardzo dużą bazę użytkowników sięgającą 75 milionów więc wgląd w najbardziej popularne rodzaje, marki i modle aparatów daje pojęcie o tym jakich aparatów najczęściej używamy.

Źródło: blog.flickr.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Fotograficzne Walentynki? Zobacz propozycje Lomo Nowo narodzony wieloryb na filmie. Udało się go nagrać za pomocą drona 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Zretuszowana Lady GaGa w Vanity Fair Ten algorytm wykryje fałszywe filmy na podstawie bicia serca Rewelacyjny algorytm kompresji JPEG trafia na Maka ”Najrzadszy obiektyw podczas pandemii”, czyli papier toaletowy z soczewką PhotoSketch stworzy realistyczny fotomontaż ze zwykłego szkicu 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Jesteś głodny? Zjedz aparat… Aparat na srogi mróz? Tylko manualny!

Popularne w tym tygodniu:

Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Rolnik przypadkiem natrafił na groby sprzed 4000 lat Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem