Smartfony wciąż najpopularniejsze na Flickr, ale lustrzanki idą w górę

Flickr skupia 75 milionów fotografów, zobaczcie najbardziej popularne rodzaje i modele aparatów, którymi fotografują.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów. (© Krzysztof Basel)

Flickr to jedna z najbardziej popularnych platform do publikowania swoich zdjęć w celu dzielenia się ze znajomymi i całym światem. Jak co roku Flickr opublikował jakimi aparatom wykonano najwięcej zdjęć. Na czele stawki jak się można było spodziewać znalazły się smartfony, którymi wykonano dokładnie połowę (50%) zdjęć, o 2% więcej niż w zeszłym roku.

Co ciekawe lustrzanki powoli zyskują, z 25% w zeszłym roku do 33% w tym, co świadczy o niesłabnącej popularności tych aparatów.

Najlepsze zdjęcia roku na Flickr.com. Polka na pierwszym miejscu!

Filckr to jedna z najbardziej popularnych witryn do pokazywania swoich zdjęć, gdzie co roku fotografowie z całego świata publikują miliardy zdjęć….

Trochę dziwi niska popularność bezlusterkowców, których udziałem jest tylko 4% zdjęć, które stabilnie utrzymuje się od 2016 roku. Kompakty są nadal w defensywie tracąc z 21% w 2016 do 12% w tym roku. Widać, że fotografowie nadal z nich korzystają jednak spadek jest wyraźny.

Na liście producentów aparatów dominuje Apple, którego aparatami w smartfonach wykonano 54% zdjęć na Flickrze w 2017 roku. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Canon 23% oraz Nikon 18%. Co ciekawe Sony jeszcze nie wskoczyło do pierwszej trójki. iPhone-y zgarnęły też aż 9 miejsc w kategorii top 10 Devices of 2017, wpuszczając do pierwszej dziesiątki, tylko Canona 5D Mark III (9 miejsce). iPhone 6, iPhone 6s i iPhone 5s to najbardziej popularne smartfony Apple w tym zestawieniu.

Flick ma bardzo dużą bazę użytkowników sięgającą 75 milionów więc wgląd w najbardziej popularne rodzaje, marki i modle aparatów daje pojęcie o tym jakich aparatów najczęściej używamy.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Źródło: blog.flickr.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Pozbądź się tłustych odcisków z obiektywu za pomocą świeczki i łyżeczki Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów Frederick Douglass - najczęściej fotografowany Amerykanin XIX wieku Ten Husky utknął na palmie. Komiczne zdjęcie rozpoczęło photoshopową bitwę Japoński aparat wojskowy z II wojny światowej wygląda jak karabin i może być twój 30-lecie piramidy Luwru. Zobacz piękną instalację na dziedzińcu pałacu Staruszka pozowała do zdjęcia na "lodowym tronie". Fala porwała ją w głąb morza Autorka wiarlowego zdjęcia impali i gepardów ujawnia prawdę o jego powstaniu Pilot drona namierzył żarłacza białego tuż przy plaży. Uratował ludzi Jack White z dawnego The White Stripes otwiera laboratorium i studio fotograficzne Czy RED stworzy smartfona fotograficznego z kamerą 6K? Znaleźli malutką wiewiórkę w łóżku i zrobili jej piękne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?