Smartfony wciąż najpopularniejsze na Flickr, ale lustrzanki idą w górę

Flickr skupia 75 milionów fotografów, zobaczcie najbardziej popularne rodzaje i modele aparatów, którymi fotografują.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 to jeden z popularniejszych fotograficznych smartfonów. (© Krzysztof Basel)

Flickr to jedna z najbardziej popularnych platform do publikowania swoich zdjęć w celu dzielenia się ze znajomymi i całym światem. Jak co roku Flickr opublikował jakimi aparatom wykonano najwięcej zdjęć. Na czele stawki jak się można było spodziewać znalazły się smartfony, którymi wykonano dokładnie połowę (50%) zdjęć, o 2% więcej niż w zeszłym roku.

Co ciekawe lustrzanki powoli zyskują, z 25% w zeszłym roku do 33% w tym, co świadczy o niesłabnącej popularności tych aparatów.

Najlepsze zdjęcia roku na Flickr.com. Polka na pierwszym miejscu!

Filckr to jedna z najbardziej popularnych witryn do pokazywania swoich zdjęć, gdzie co roku fotografowie z całego świata publikują miliardy zdjęć….

Trochę dziwi niska popularność bezlusterkowców, których udziałem jest tylko 4% zdjęć, które stabilnie utrzymuje się od 2016 roku. Kompakty są nadal w defensywie tracąc z 21% w 2016 do 12% w tym roku. Widać, że fotografowie nadal z nich korzystają jednak spadek jest wyraźny.

Na liście producentów aparatów dominuje Apple, którego aparatami w smartfonach wykonano 54% zdjęć na Flickrze w 2017 roku. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Canon 23% oraz Nikon 18%. Co ciekawe Sony jeszcze nie wskoczyło do pierwszej trójki. iPhone-y zgarnęły też aż 9 miejsc w kategorii top 10 Devices of 2017, wpuszczając do pierwszej dziesiątki, tylko Canona 5D Mark III (9 miejsce). iPhone 6, iPhone 6s i iPhone 5s to najbardziej popularne smartfony Apple w tym zestawieniu.

Flick ma bardzo dużą bazę użytkowników sięgającą 75 milionów więc wgląd w najbardziej popularne rodzaje, marki i modle aparatów daje pojęcie o tym jakich aparatów najczęściej używamy.

Źródło: blog.flickr.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Za to je kochamy. Zobacz zdjęcia najzabawniejszych psów świata Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Chciał zrobić tygrysowi zdjęcie z bliska. Drapieżnik przejął inicjatywę Fotowoltaika na ISS. Tak wygląda montowanie paneli słonecznych w kosmosie Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Znany fotograf pozywa firmę dezynsekcyjną na 2,7 miliona dolarów! Wiemy, jak będzie działać Light L16, czyli 52-megapikselowy kompakt Hilary Duff stanie przed sądem za nazwanie fotografa "zbokiem"? Jest pozew Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! Zdjęcia świnki Fluffy od razu poprawią wam dzień Naukowcy dokonali przełomu. To pierwsza na świecie kamera 5D

Popularne w tym tygodniu:

Kevin na święta? Wynajmij legendarny dom za grosze! Wygląda niesamowicie Autor plakatu do "Pulp Fiction" nie dostanie odszkodowania. Na dodatek został pozwany Widzi przez metal, skórę, czaszkę i więcej. Ta kamera to przełom w nauce! Trump znowu kontrowersyjnie. Postanowił pokazać zdjęcia Pojechali na safari i mało co nie przypłacili tego życiem. Słoń szarżował prosto na nich Rosyjski bloger parodiuje gwiazdy i robi to naprawdę świetnie! Midas to kotka, która ma dwie pary uszu. Jej zdjęcia stały się absolutnym hitem! Jak działa obiektyw zmiennoogniskowy? Widać to na tym filmie Rozbierane zdjęcia i filmy na Facebooku? Meta ma sposób na poradzenie sobie z byłymi partnerami Zrób to sam: Kamerka noktowizyjna z czujnikiem ruchu Uroczysta kolacja w kosmosie. Zdjęcia z ISS wywołują uśmiech Niezwykle rzadka scena polowania. Niedźwiedź płynął za reniferem