Sensor Leiki M10 na poziomie najlepszych matryc APS-C w rankingu DxO

Leica M10 to aparat, do którego wzdycha wielu fotografów, jednak według DxO matryca M10 pod względem osiągów jest bliżej do najlepszych matryc w rozmiarze APS-C, a nie pełnoklatkowych.

Leica M10 została zaprezentowana w styczniu 2017 roku i jest obecnie podstawowym modelem cyfrowej Leiki w systemie M. Aparat w teście DxOMark otrzymał 86 punktów, plasując się na drugim miejscu wśród aparatów Leica, tuż za bezlusterkowcem Leica SL, który otrzymał 88 punktów.

Widać jednak, że matryca M10 nie do końca nadąża za najlepszymi matrycami pełnoklatkowymi, które oferują Sony A7R III i Nikon D850, które otrzymały w teście DxOMark po 100 punktów.

“Właściwie matryca Leiki M10 osiągnęła rezultaty zbliżone do najlepszych sensorów APS-C, które przetestowaliśmy, w takich bezlustekowcach jak Samsung NX500 czy Sony A6300. Części odpowiedzialne za głębię kolorów (Portret) i zakres dynamiczny (Krajobraz) są identyczne albo lepsze w Samsungu NX500 i Sony A6300.”

DxO Mark

Krótko mówiąc Leika M10 jest trochę w tyle za najlepszymi matrycami pełnoklatkowymi i pod względem osiągów bliżej ma do najlepszych matryc w rozmiarze APS-C.

Źródło: www.dxomark.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Sony A850, A900 i Canon 5D Mark II - Photography Bay porównuje ISO Promocyjny zestaw Nikona D40 Jasny, manualny i klasyczny - nowy obiektyw Voigtlander Nokton 50 mm f/1.1 Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary z mocowaniem L oraz Sony już jest! Nikkor 6mm f/2.8 - przykładowe zdjęcia i film z obiektywu, który widzi do tyłu Pentax K-7 też potrafi kręcić filmy HD 8K Helium - nowa matryca 8K Super 35mm od RED Fujifilm FinePix X10 i Z950EXR, czyli półprofesjonalista i dotykowiec Mamiya DM40: 40 megapikseli w średnim formacie Adaptery do systemu Leica SL - więcej obiektywów i możliwość podłączenia mikrofonu i słuchawek Samsung Galaxy NX – pierwszy bezlusterkowiec z Androidem, Wi-Fi i LTE Co siedzi w środku naleśnika Zuiko?

Popularne w tym tygodniu:

Leica oficjalnie ogłosiła model M11. Jest lepiej, niż oczekiwano Nikkor Z 400 mm f/2.8 TC VR S – armata za kosmiczne pieniądze jest gotowa! Czym różni się Canon EOS R5C od Canona EOS R5? Jest tego sporo! Jaki odcień ma ludzka skóra? Pantone stworzył próbnik kolorów dla różnych karnacji