Ucz się fotografii z Annie Leibovitz w nowych wideoporadnikach

Annie Leibovitz to mistrzyni fotografii kreacyjnej. W jej pracach przeważa mocno bajkowy klimat i na pewno niejednokrotnie widzieliście zdjęcia jej autorstwa w różnych kampaniach. Kreatywność i doskonały warsztat to to, za co naprawdę ją cenię. Te wideoporadniki mogą być jednymi z najbardziej wartościowych na rynku.

Annie (właść. Anna-Lou) Leibovitz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografek portretowych, która utrzymuje się w czołówce artystów od 40 lat. W swojej dotychczasowej karierze objęła stanowisko pierwszej kobiety, jako głównego fotografa dla magazynu Rolling Stone. Była też pierwszą kobietą, której prace zostały wystawione w National Portrait Gallery. Dla tej artystki fotografowanie dla Vogue to codzienność i niech to będzie jej najlepszą wizytówką.

Na platformie edukacyjnej MasterClass pojawiła się zapowiedź kursu fotograficznego, który prowadziła będzie Annie Leibovitz. To pierwszy raz, gdy artystka bierze udział w takim przedsięwzięciu – wcześniej nikt specjalnie nie wiedział, co siedzi w jej kreatywnym umyśle. W wielu wywiadach mówiła o swojej pracy, lecz nigdy w ten sposób.

Kurs będzie składał się z 14 lekcji, do których dołączony będzie cyfrowy zeszyt z notatkami. Kursanci również będą mieli możliwość skonsultowania swoich prac i wątpliwości z samą artystką. Władze MasterClass informują, że Annie odpowie na wybrane pytania. Wśród poruszanych w lekcjach kwestii znalazły się m.in.: poszukiwanie tematu, konceptualizacja zdjęć, kreatywne oświetlenie, budowanie historii oraz portrety rodzinne.

Koszt całego kursu to 90 dolarów. Moim zdaniem to wcale nie jest duża kwota za wiedzę od takiego autorytetu, jakim jest Annie Leibovitz. Wszelkie informacje o kursie znajdziecie na stronie MasterClass.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

TinEye ? szukaj zdjęć, nie słów Wakacyjny poradnik w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska nama5 - szybkie wywoływanie RAW-ów Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną Robert Capa przemówił w swoje 100. urodziny Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 13 Sesja dla Polany. Profesjonalne zdjęcia twojego zwierzaka za pomoc w ratowaniu psów DJI Osmo Mobile zapewnia 3-osiową stabilizację podczas kręcenia smartfonem Zdjęcie dnia. Dziury po kulach w drzwiach Kapitolu Aligator chwycił drona, bo wziął go za ptaka. To nigdy nie powinno było się wydarzyć Cykl dni otwartych Fujifilm Global Solution wystartuje już niedługo Adobe Photoshop Express ? kilka nowości, dalej jako beta

Popularne w tym tygodniu:

NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje