Ucz się fotografii z Annie Leibovitz w nowych wideoporadnikach

Annie Leibovitz to mistrzyni fotografii kreacyjnej. W jej pracach przeważa mocno bajkowy klimat i na pewno niejednokrotnie widzieliście zdjęcia jej autorstwa w różnych kampaniach. Kreatywność i doskonały warsztat to to, za co naprawdę ją cenię. Te wideoporadniki mogą być jednymi z najbardziej wartościowych na rynku.

Annie (właść. Anna-Lou) Leibovitz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografek portretowych, która utrzymuje się w czołówce artystów od 40 lat. W swojej dotychczasowej karierze objęła stanowisko pierwszej kobiety, jako głównego fotografa dla magazynu Rolling Stone. Była też pierwszą kobietą, której prace zostały wystawione w National Portrait Gallery. Dla tej artystki fotografowanie dla Vogue to codzienność i niech to będzie jej najlepszą wizytówką.

Na platformie edukacyjnej MasterClass pojawiła się zapowiedź kursu fotograficznego, który prowadziła będzie Annie Leibovitz. To pierwszy raz, gdy artystka bierze udział w takim przedsięwzięciu – wcześniej nikt specjalnie nie wiedział, co siedzi w jej kreatywnym umyśle. W wielu wywiadach mówiła o swojej pracy, lecz nigdy w ten sposób.

Kurs będzie składał się z 14 lekcji, do których dołączony będzie cyfrowy zeszyt z notatkami. Kursanci również będą mieli możliwość skonsultowania swoich prac i wątpliwości z samą artystką. Władze MasterClass informują, że Annie odpowie na wybrane pytania. Wśród poruszanych w lekcjach kwestii znalazły się m.in.: poszukiwanie tematu, konceptualizacja zdjęć, kreatywne oświetlenie, budowanie historii oraz portrety rodzinne.

Koszt całego kursu to 90 dolarów. Moim zdaniem to wcale nie jest duża kwota za wiedzę od takiego autorytetu, jakim jest Annie Leibovitz. Wszelkie informacje o kursie znajdziecie na stronie MasterClass.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Zdjęcia czarno-białe: Niegdyś mus, dziś decyzja W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 Spirala zadłużenia - jak wyjść z problemów finansowych Fałszywe wakacje w obiektywie Rinera Riedlera Czy Lightroom będzie w końcu szybki? Adobe zapowiada dużą aktualizację Wielka photoshopowa wpadka przy reklamie Samsunga Galaxy TAB? Dbaj o oczy przed komputerem ? konkurs Fotoblogii i Hyabak Surrealistyczne kolaże artystki pokazujące połączenia wizualne między niezwiązanymi rzeczami Sony Alfa jako gra na Playstation 3? Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą NASA wykorzysta odrzutowce, by zrobić zdjęcia całkowitego zaćmienia Słońca Photosynth.net ? serwis do tworzenia zdjęć 3D

Popularne w tym tygodniu:

DaVinci Resolve 17 jest już oficjalnie. Możesz go ściągnąć za darmo Na Marsie gorąco, w Nowym Jorku mróz i śnieżyca. Nagiemu kowbojowi to nie przeszkadza Zdjęcie dnia. Bardzo rzadka czarna pantera na tle gwieździstego nieba