AF-S Nikkor 180-400 mm f/4E TC 1.4 FL ED VR - pierwszy obiektyw Nikona z wbudowanym telekonwerterem

AF‑S Nikkor 180‑400 mm f/4E TC 1.4 FL ED VR - pierwszy obiektyw Nikona z wbudowanym telekonwerterem

AF-S Nikkor 180-400 mm f/4E TC 1.4 FL ED VR - pierwszy obiektyw Nikona z wbudowanym telekonwerterem
Marcin Watemborski
09.01.2018 07:55, aktualizacja: 09.01.2018 08:55

Ten obiektyw będzie marzeniem wszystkich fotografów dzikiej przyrody oraz fotografów sportu. Jeśli któremuś z was zabraknie długiej ogniskowej – wystarczy włączyć telekonwerter, dzięki któremu na dłuższym końcu zyskacie aż 560 mm f/5.6! Prezentuje się świetnie!

Telezoom AF-S Nikkor 180-400 mm f/4E TC 1.4 FL ED VR to prawdziwe dzieło sztuki. Japończycy zaprezentowali szkło, które na pewno sprawdzi się na zboczu góry oraz na stadionie. Telekonwerter włącza się za pośrednictwem dźwigni, która jest umiejscowiona w dogodnym położeniu. Po tym ogniskowa obiektywu wydłuży się aż do 560 mm f/5.6.

Ten teleobiektyw został opracowany z myślą o potrzebach profesjonalistów zajmujących się fotografowaniem przyrody i wydarzeń sportowych, którzy są gotowi posunąć się bardzo daleko, aby zrobić dobre ujęcie. Dzięki postępom w zakresie technologii optycznej możemy obecnie oferować obiektywy bardziej wszechstronne i z lepszym zakresem ogniskowych bez utraty jakości zdjęć ani zwiększania masy sprzętu. Dzięki temu nie trzeba też tak często zmieniać obiektywów, co oznacza mniej straconych ujęć.

Zaawansowany układ optyczny pozwoli na zwiększenie ogniskowej bez utraty jakości obrazu – zmieni się jedynie maksymalny otwór względny przysłony. Aczkolwiek nie ma się czego bać, ponieważ wbudowana stabilizacja zapewni redukcję drgań do 4 stopni EV. Oczywiście działa ona z włączonym telekonwerterem. Ważnym elementem jest funkcja śledzenia AF, który bez problemu ma nadążać za szybko poruszającymi się obiektami. Przysłona jest sterowana elektromagnetycznie.

Obraz

Pierścienie zoomu oraz ustawiania ostrości zostały zamienione miejscami, by zwiększyć ergonomię obiektywu. W ten sposób użytkownikowi będzie łatwiej wyważyć szkło. Dodatkowo dla zmniejszenia wagi obiektywu, została zastosowana soczewka fluorytowa, która ma chronić obiektyw przed wodą, pyłem i brudem. Cała konstrukcja jest odporna na warunki atmosferyczne.

Niestety nie znamy jeszcze polskiej tego szkła.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)