Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna!

Jeśli macie w domu trochę miejsca i wolne 350 tysięcy złotych to 40-kilogramowa Leica może stanąć w waszym domu. Cóż, jest śliczna. Kolekcja aparatów umiejscowiona na takiej podstawie na pewno zapierałaby dech w piersi.

Pierwsze doniesienia o istnieniu rzeźb aparatów pojawiły się w 2011 roku. Ich twórcą jest Liao Yibai z Chin. Artysta wykonał 3 duże rzeźby, które trafiły do sklepów Leiki w różnych częściach świata. Ważyły one ponad 350 kilogramów, a jedna z nich została sprzedana w 2014 roku w salonie firmowym w Los Angeles za milion dolarów. Plotki mówią, że kupił ją twórca Minecrafta – Markus Persson. Podobno rzeźba była widziana w jego ogromnej posiadłości.

Oprócz trzech wielkich aparatów, powstały jeszcze mniejsze wersje o wymiarach: 44,8 x 76,2 x 48,9 cm i ważące zaledwie 40 kilogramów. Na aukcji możecie znaleźć właśnie jedną z tych mniejszych rzeźb.

Cena wywoławcza to 99 995 dolarów, czyli prawie 350 000 złotych. Przesyłka ekonomiczna to koszt 350 dolarów.

”Mniejsza” Leika ma oznaczenie numeryczne 8/12, a sprzedawcą jest sklep firmy Leica, mieszczący się w holenderskiej miejscowości Lisse.

Do aparatu jest dołączona specjalna drewniana skrzynia, przeznaczona do transportu. Podobna rzeźba została sprzedana za 96 tysięcy euro w 2013 roku na aukcji Westlicht. Sprzedawca nakłania do kupna, bo to jedyna okazja. Rzeźbę możecie znaleźć na eBayu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Jak w kreatywny sposób oświetlić portret za przysłowiowego "piątaka"? Zdjęcie ważniejsze niż życie. Ten fotograf był nieodpowiedzialny Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? 101 naturalnych portretów kobiet w 1 minutę - od noworodka do późnej starości Zagraj w szachy sprzętem fotograficznym. Co złego może się stać? Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów Zdjęcie dnia. Urocze "Wiktorki" z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Pierwsze kolorowe zdjęcie Ziemi. W tym roku skończy 55 lat Zostań fotograficznym DJ-em z Palette Gear - analogowym kontrolerem do obróbki zdjęć Fotografka z astmą zachorowała na COVID-19 po weselu. Wszystko przez pana młodego Aparaty zamiast broni. Ten film gangsterski rozbawi cię do łez Dropbox da Ci 4,5 GB miejsca za import zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Naukowiec opublikował zdjęcie gwiazdy. Później przyznał, że to kiełbasa chorizo Szczeniak zgubił się w pożarze. Przyszedł do fotoreportera, a ten odnalazł jego pana Tajemnicze dziury na Księżycu. Panuje w nich ziemska temperatura Był świadkiem zniszczeń bomby atomowej w Nagasaki. Potajemnie skopiował zdjęcia Kosmiczni turyści polecą balonową kapsułą. Wnętrze wygląda jak luksusowy salon Studio fotograficzne z XIX w. Kiedyś ciągnęły je konie, teraz trafi na aukcję "Szybka moda" zalała plażę. Fotograf pokazał ogromną skalę zanieczyszczeń Latający statek? To złudzenie optyczne wryło ludzi w ziemię Uważaj na to, gdzie robisz zdjęcie w Londynie. Turystka nieźle się przejechała Zbudował inteligentną kamerkę, która mówi mu, kiedy dziecko jest głodne Tajemnicze dziury na dnie oceanu. Wyglądają na "stworzone przez człowieka" Pierwszy raz w historii nagrano to zwierzę. Jest niesamowicie rzadkie