Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days

Od piątku 24 października trwa II edycja festiwalu fotografii Warsaw Photo Days, którego tematem przewodnim jest IDENTYFIKACJA.

© Bartek Wieczorek

Warsaw Photo Days powstał z inicjatywy Okręgu Warszawskiego ZPAF. Do 23 listopada będzie okazja do licznych spotkań, prezentacji różnych form fotografii historycznej, jak i współczesnej.

W programie głównym przewidziane są 3 wystawy, z czego 2 już można oglądać. Pierwszą z nich jest "Rozpoznanie", czyli różne spojrzenia na portret w fotografii. Wśród autorów portretów na tej wystawie są: Tomasz Albin, Rafał Milach, Maciej Nabrdalik, Bartosz Nowicki, Karol Radziszewski, Ilona Szwarc, Marcin Kaliński, Georgia Krawiec oraz Michał Korta, który opowiadał Fotoblogii kilka miesięcy temu o swoich zdjęciach izraelskich żołnierek. Natomiast Tomasz Albin pokazuje na wystawie serię portretów współczesnych mieszkańców Warszawy, a Marcin Kaliński w ciekawy sposób sfotografował głównych polityków polskiej sceny politycznej. Wystawa do obejrzenia w "Nowym miejscu" w Alejach Jerozolimskich 51/2. Spotkanie z autorami wystawy 30 października o 18:00 w "Nowym miejscu".

Zdjęcie z wernisażu wystawy w Starej Galerii ZPAF

Druga z wystaw, którą już można zobaczyć, to "Miejsca naznaczone". Jest to fotograficzna opowieść o znakach obecności, śladach wydarzeń, piętnie odciśniętym na różnych fragmentach przestrzeni. Autorami zdjęć na tej wystawie w Starej Galerii ZPAF na placu Zamkowym są: Anita Andrzejewska, Wojciech Beszterda, Joanna Chudy, Michał Dąbrowski, Andrzej Dobosz, Andrzej Górski, Prot Jarnuszkiewicz, Marcin Jastrzębski, Maciej Jeziorek, Karolina Jonderko, Maciej Nabrdalik, Paweł Żak. Zdjęcia można oglądać do 23 listopada.

Trzecią główną wystawą warszawskiego festiwalu fotografii jest "Sygnatura", która będzie przeglądem autorskich działań fotograficznych stanowiących swoisty podpis, sygnaturę autorów wystawy. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 listopada w Galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu. Do wystawienia zdjęć poproszeni zostali: Dorota Buczkowska, Zbigniew Dłubak, Łódź Kaliska, Natalia LL, Andrzej Partum, Andrzej Pawłowski, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Piotr Szpilski, Leszek Wesołowski, Bartek Wieczorek.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

W programie OPEN w niedzielę 26 października odbyła się pierwsza polska edycja Slideluck Warsaw, czyli pokaz zdjęć połączonych z muzyką 20 fotografów wybranych w formie konkursowej zestawów multimedialnych. Wydarzenie miało charakter towarzyski i było połączone ze składkowym poczęstunkiem przynoszonym przez każdego uczestnika. Natomiast zwycięzca Slideluck Warsaw, czyli Michał Adamski od 25 października ma swoją indywidualną wystawę w Galerii Obok ZPAF na placu Zamkowym, gdzie prezentuje swoje zdjęcia pod hasłem "Skrywana rzeczywistość".

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się spotkania z cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 2", gdzie będą otczyły się rozmowy o "Albumie rodzinnym XX wieku" (4.11.), o projekcie "Wielkopolska/Teraz", o którym pisaliśmy niedawno (16.11.), o twórczości Wojciecha Zamecznika (18.11.) oraz o Kolekcji Wrzesińskiej (21.11.). Wszystkie spotkania w Starej Galerii ZPAF.

Natomiast w Kino.Labie w Zamku Ujazdowski wyświetlane będą filmy "Książe" Karola Radziszewskiego (10.11.) o kontrowersyjnym sposobie pracy reżysera Jerzego Grotowskiego w Teatrze Laboratorium oraz filmy m.in. Józefa Robakowskiego, Pawła Kwieka i Joanny Zastróżnej na zakończenie festiwalu 23 listopada o 18:00.

Szczegółowy program Warsaw Photo Days na stronie festiwalu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka Poland National Award - specjalny konkurs dla fotografów z Polski Czy Pixsy zwalczy kradzież zdjęć? Nowości Adobe: aplikacje mobilne oraz większa integracja pomiędzy programami Kłopoty wrocławskiej Marilyn Monroe [Odpowiedź Hali Stulecia] Marcin Falana nowym redaktorem Fotoblogia.pl Fotograficzny OFF "bez granic” – startuje 4. Opolski Festiwal Fotografii Fotoreportaż, czyli warsztaty opowiadania obrazem według Filipa Ćwika Rusza BEiKS RoadShow 2014 – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i wideo „Moje miasto” Tomka Sikory – bezpłatne spotkania z fotografią Panasonic Lumix LX100 - kompakt z matrycą 4/3 i jasnym obiektywem Firmware 2.0 do Olympus OM-D E-M1 i nowa srebrna obudowa Oto zwycięzcy Visa pour l'Image 2014 Relacja na żywo z targów Photokina 2014 na Fotoblogia.pl iPhone w końcu z prawdziwym aparatem - czyli co raduje serce fotografa po premierze iOS8. Fotoblogia.pl poszukuje osoby do stałej współpracy Szukając spadkobierców Vivian Maier, czyli walka o ogromne pieniądze Lensless by Sony. Wycieka QX1

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę Wonder Photo Shop - nowa przestrzeń kreatywna i sklep fotograficzny. Otwarcie już w piątek! W końcu zobaczymy lepszą jakość zdjęć na Facebook Messengerze - nawet do 4K!