Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy!

W pracy fotografa zawsze znajdzie się ten piekielny klient. Jeśli chodzi o fotografów ślubnych – są oni zdecydowanie w grupie zwiększonego ryzyka. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Krew w żyłach autora tych zdjęć musiała się nieźle zagotować, gdy zobaczył krytykę.

Opinia o zdjęciach od klienta jest bardzo ważna. Nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie – pomaga nam to poprawić jakość naszych usług. Niejednokrotnie dostałem dość długie uwagi, co należy poprawić, albo co jest dobrze, aczkolwiek 30 stron to już niezłe przegięcie!

Dostaliście kiedyś coś takiego? Ja muszę przyznać, że nigdy nie zdarzyło mi się otrzymanie dokumentu z każdym przeanalizowanym zdjęciem. Przynajmniej widać, że klienci w tym wypadku naprawdę się przyłożyli. W pliku pojawiły się zdjęcia z nałożonymi siatkami złotego podziału oraz uwagami do konkretnych fragmentów.

Ciekawe jest to, że klienci musieli się naprawdę znać na fotografii. Potrafili dokładnie opisać każde zdjęcie, wytykając wszystko – od problemów technicznych do błędów kompozycyjnych. Właściwie to nawet nie jest irytujące, a zadziwiające. Na jednym zdjęciu komentarz dotyczył ”obcięcia głowy druhnie”. Faktycznie – nie wygląda to najlepiej.

Według tego, co donosi DCFever, niektórzy komentujący z Chin wystąpili w obronie klientów, którzy nie byli zadowoleni ze zdjęć. Pojawiła się również grupa, opowiadająca się za tym, że fotograf wykonał jednak dobrą robotę. Wystąpiły też sugestie, że to zdjęcia przed retuszem, a para dopiero czeka na ostateczną wersję.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: DCFever

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna! 5 rzeczy, które zaskoczyły mnie w Chile. Dziennikarz motoryzacyjny w trasie Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania Google Pixel 2 kontra Hasselblad. Co sprawdziło się lepiej - flagowy smartfon czy średni format? Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci Zobacz, jak niedźwiedź polarny naprawił kamerkę BBC, która się wywróciła podczas nagrywania Zobacz, co się stanie, kiedy włożysz aparat do mikrofalówki Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED Błyskanie wyniesione na inny poziom, czyli podniebna sesja z lampami błyskowymi Jak działa tryb portretowy w smartfonach? Czy widać różnicę w porównaniu z Hasselbladem X1D? Smartfony wciąż najpopularniejsze na Flickr, ale lustrzanki idą w górę Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Artysta przyłapany na wykorzystaniu do wystawy kradzionych zdjęć Fujifilm GFX 50S, wiatr 110 km/h i temperatura -15°C. Jak średni format poradził sobie z takimi warunkami? Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego 1,3 miliona dolarów na produkcję Yashiki Y35 z wkładami digiFilm w kampanii na Kickstarterze System Isolite pozwala zmienić oświetlenie po zrobieniu zdjęcia! To naprawdę możliwe Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Mówią, że pies z kotem w zgodzie żyć nie może. Zdjęcia zwierzęcych podróżników pokazują, że to nieprawda Dzięki re.photos złożysz zdjęcia typu "kiedyś i teraz" 101 naturalnych portretów kobiet w 1 minutę - od noworodka do późnej starości

Popularne w tym tygodniu:

Ciekawska pantera śnieżna pozuje do selfie Dron może zniszczyć samolot. Naukowcy to sprawdzili Hasselblad + Instax - wyjątkowy aparat do fotografii natychmiastowej Wyszukiwarki obrazów pomogą ci zdemaskować oszustwo