Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy!

W pracy fotografa zawsze znajdzie się ten piekielny klient. Jeśli chodzi o fotografów ślubnych – są oni zdecydowanie w grupie zwiększonego ryzyka. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Krew w żyłach autora tych zdjęć musiała się nieźle zagotować, gdy zobaczył krytykę.

Opinia o zdjęciach od klienta jest bardzo ważna. Nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie – pomaga nam to poprawić jakość naszych usług. Niejednokrotnie dostałem dość długie uwagi, co należy poprawić, albo co jest dobrze, aczkolwiek 30 stron to już niezłe przegięcie!

Dostaliście kiedyś coś takiego? Ja muszę przyznać, że nigdy nie zdarzyło mi się otrzymanie dokumentu z każdym przeanalizowanym zdjęciem. Przynajmniej widać, że klienci w tym wypadku naprawdę się przyłożyli. W pliku pojawiły się zdjęcia z nałożonymi siatkami złotego podziału oraz uwagami do konkretnych fragmentów.

Ciekawe jest to, że klienci musieli się naprawdę znać na fotografii. Potrafili dokładnie opisać każde zdjęcie, wytykając wszystko – od problemów technicznych do błędów kompozycyjnych. Właściwie to nawet nie jest irytujące, a zadziwiające. Na jednym zdjęciu komentarz dotyczył ”obcięcia głowy druhnie”. Faktycznie – nie wygląda to najlepiej.

Według tego, co donosi DCFever, niektórzy komentujący z Chin wystąpili w obronie klientów, którzy nie byli zadowoleni ze zdjęć. Pojawiła się również grupa, opowiadająca się za tym, że fotograf wykonał jednak dobrą robotę. Wystąpiły też sugestie, że to zdjęcia przed retuszem, a para dopiero czeka na ostateczną wersję.

Źródło: DCFever

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zdjęcie filmu. O fotograficznych portretach Astronauta miał nagrać kosmiczne ujęcia. Zapomniał karty do GoPro Fawkes to algorytm, który zaburzy systemu rozpoznawania twarzy Dzikie szopy przerwały ślub. Okazały się uroczymi gośćmi New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę SpaceX nagrało, jak łapie czubek rakiety Falcon 9 na środku oceanu Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s 13 października cały świat idzie na fotograficzny spacer. Dołącz do Photowalku! Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film Mężczyzna oswoił wiewiórkę i fotografuje ich wspólne przygody

Popularne w tym tygodniu:

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Ekstremalnie zużyte przedmioty na zdjęciach. Czas nie był dla nich łaskawy Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu