Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy!

W pracy fotografa zawsze znajdzie się ten piekielny klient. Jeśli chodzi o fotografów ślubnych – są oni zdecydowanie w grupie zwiększonego ryzyka. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Krew w żyłach autora tych zdjęć musiała się nieźle zagotować, gdy zobaczył krytykę.

Opinia o zdjęciach od klienta jest bardzo ważna. Nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie – pomaga nam to poprawić jakość naszych usług. Niejednokrotnie dostałem dość długie uwagi, co należy poprawić, albo co jest dobrze, aczkolwiek 30 stron to już niezłe przegięcie!

Dostaliście kiedyś coś takiego? Ja muszę przyznać, że nigdy nie zdarzyło mi się otrzymanie dokumentu z każdym przeanalizowanym zdjęciem. Przynajmniej widać, że klienci w tym wypadku naprawdę się przyłożyli. W pliku pojawiły się zdjęcia z nałożonymi siatkami złotego podziału oraz uwagami do konkretnych fragmentów.

Ciekawe jest to, że klienci musieli się naprawdę znać na fotografii. Potrafili dokładnie opisać każde zdjęcie, wytykając wszystko – od problemów technicznych do błędów kompozycyjnych. Właściwie to nawet nie jest irytujące, a zadziwiające. Na jednym zdjęciu komentarz dotyczył ”obcięcia głowy druhnie”. Faktycznie – nie wygląda to najlepiej.

Według tego, co donosi DCFever, niektórzy komentujący z Chin wystąpili w obronie klientów, którzy nie byli zadowoleni ze zdjęć. Pojawiła się również grupa, opowiadająca się za tym, że fotograf wykonał jednak dobrą robotę. Wystąpiły też sugestie, że to zdjęcia przed retuszem, a para dopiero czeka na ostateczną wersję.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Źródło: DCFever

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zwierzątka o kocich pyszczkach. To zbyt urocze, żeby było prawdziwe! Bokehujesz? Jak nie, to zacznij! Reuters: najlepsze zdjęcia ze stycznia Akcja ratunkowa dwóch słoniątek na zdjęciach. Sytuacja była groźna Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Jak wygląda piorun zarejestrowany z prędkością 7000 klatek na sekundę? Fotografuje sceny z filmów na blacie stołu ZScapes - widoki miasta, których chce się dotknąć Było zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest i ziemniaczany aparat Sposób na zdjęcia jak z Polaroida Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa Co jest lepsze: stary Nikon 50 mm f/1.2 czy nowy Nikkor 50 mm f/1.4

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! Fox News czy fake news? Fotomontaż był podawany jako prawda 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…? Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę