Sony A7R III - król bezlusterkowców [test]

Sony A7R III jest połączeniem bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej szybkości i wydajności, celnego AF i genialnej jakości obrazu. Sprawdziłem, jak ta kombinacja działa w praktyce.

Ten artykuł ma 6 stron:

Specyfikacja i opis

Aparaty z serii Sony A9 mają wyznaczać trendy i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tymczasem seria A7 to korpusy zaawansowane, ale wykorzystujące już sprawdzone rozwiązania. Tę zasadę dokładnie widać na przykładzie nowego Sony A7R III. Aparat utrzymuje wzornictwo znane z poprzednika, ale otrzymał też wiele najlepszych elementów znanych z flagowego modelu Sony A9.

Kiedy pomyślę o głównych rywalach Sony A7R III, to do głowy od razu przychodzi mi Nikon D850 - nowa lustrzanka o równie kapitalnych możliwościach i nieco wyższej cenie. Sony A7R III kosztuje ok. 15 000 zł, tymczasem Nikon D850 to koszt ok. 17 000 zł za sam korpus. Do rywalizacji dołączyłbym jeszcze lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV, która prawdzie dorównuje ceną (ok. 14 000 zł), ale pod wieloma względami oferuje znacznie mniej. Cena A7R III jest wyższa od poprzednika zaledwie o 500 zł w dniu premiery i o ok. 4000 zł na wolnym rynku obecnie. To naprawdę sensowna cena, patrząc na skok do przodu.

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Leica M - pierwsze wrażenia [galeria] Panasonic Lumix DMC-GH2 oraz obiektyw Lumix 3D: hands-on [wideo + galeria] Nikon D800 - pogromca średniego formatu? [wideotest] Leica M Typ 240 - klasyczne połączenie elegancji z nowoczesną technologią Olympus Stylus 1 na nartach - subiektywny test Canon EOS-M - pierwsze zdjęcia nowego bezlusterkowca [galeria] Samsung NX300 – solidny bezlusterkowiec o wielkich możliwościach [test] Panasonic Lumix DMC-LX5 - dlaczego chcemy go mieć? Pierwsze wrażenia [wideo + galeria] Canon Powershot G15 – klasyka ponad wszystko [wideotest] Panasonic Lumix GF2 - test [część 2] Canon EOS 77D i 800D w naszych rękach. Zobacz główne różnice i poznaj polskie ceny Islandia, ja oraz pojedynek flagowców Fujifilm: X-Pro2 kontra X-T2