Sony A7R III - król bezlusterkowców [test]

Sony A7R III jest połączeniem bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej szybkości i wydajności, celnego AF i genialnej jakości obrazu. Sprawdziłem, jak ta kombinacja działa w praktyce.

Ten artykuł ma 6 stron:

Specyfikacja i opis

Aparaty z serii Sony A9 mają wyznaczać trendy i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tymczasem seria A7 to korpusy zaawansowane, ale wykorzystujące już sprawdzone rozwiązania. Tę zasadę dokładnie widać na przykładzie nowego Sony A7R III. Aparat utrzymuje wzornictwo znane z poprzednika, ale otrzymał też wiele najlepszych elementów znanych z flagowego modelu Sony A9.

Kiedy pomyślę o głównych rywalach Sony A7R III, to do głowy od razu przychodzi mi Nikon D850 - nowa lustrzanka o równie kapitalnych możliwościach i nieco wyższej cenie. Sony A7R III kosztuje ok. 15 000 zł, tymczasem Nikon D850 to koszt ok. 17 000 zł za sam korpus. Do rywalizacji dołączyłbym jeszcze lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV, która prawdzie dorównuje ceną (ok. 14 000 zł), ale pod wieloma względami oferuje znacznie mniej. Cena A7R III jest wyższa od poprzednika zaledwie o 500 zł w dniu premiery i o ok. 4000 zł na wolnym rynku obecnie. To naprawdę sensowna cena, patrząc na skok do przodu.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Test: Nikon Coolpix S1000pj z projektorem Nikon D7100 - nowa jakość średniej klasy [test] Panasonic Lumix G3 - niezastąpiony w podróży? [test] Canon EOS 6D Mark II - budżetowa pełna klatka powraca. Pierwsze wrażenia Nikon D5500 - pierwsze wrażenia i przykładowe zdjęcia z Tajlandii Olympus OM-D E-M5 Mark II – dojrzały rozwój w dobrym stylu [test] Carl Zeiss Sonnar T* FE 2,8/35 ZA - kosztowny drobiazg [test] Paryskie klimaty czyli subiektywnie o Zeiss Batis 85 mm f/1.8 Panasonic Lumix GX800 - Mikro Cztery Trzecie w pełnym tego słowa znaczeniu [test] Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe Fujifilm X-T1 – pierwsze wrażenia i zdjęcia Sony A7 III, czyli podstawowa pełna klatka dla profesjonalistów - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe