Sony A7R III - król bezlusterkowców [test]

Sony A7R III jest połączeniem bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej szybkości i wydajności, celnego AF i genialnej jakości obrazu. Sprawdziłem, jak ta kombinacja działa w praktyce.

Ten artykuł ma 6 stron:

Specyfikacja i opis

Aparaty z serii Sony A9 mają wyznaczać trendy i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tymczasem seria A7 to korpusy zaawansowane, ale wykorzystujące już sprawdzone rozwiązania. Tę zasadę dokładnie widać na przykładzie nowego Sony A7R III. Aparat utrzymuje wzornictwo znane z poprzednika, ale otrzymał też wiele najlepszych elementów znanych z flagowego modelu Sony A9.

Kiedy pomyślę o głównych rywalach Sony A7R III, to do głowy od razu przychodzi mi Nikon D850 - nowa lustrzanka o równie kapitalnych możliwościach i nieco wyższej cenie. Sony A7R III kosztuje ok. 15 000 zł, tymczasem Nikon D850 to koszt ok. 17 000 zł za sam korpus. Do rywalizacji dołączyłbym jeszcze lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV, która prawdzie dorównuje ceną (ok. 14 000 zł), ale pod wieloma względami oferuje znacznie mniej. Cena A7R III jest wyższa od poprzednika zaledwie o 500 zł w dniu premiery i o ok. 4000 zł na wolnym rynku obecnie. To naprawdę sensowna cena, patrząc na skok do przodu.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Panasonic Lumix GF3 – zgrabny, inteligentny maluch [test] Feiyu Tech G6 Plus - mały gimbal, który utrzyma 800 gramów [wideotest] Canon EOS-1D X Mark II - pierwsze zdjęcia przykładowe WD My Cloud EX2100 8 TB - domowa chmura dla wymagających fotografów [test] Panasonic Lumix DMC-FZ100 - pierwsze wrażenia [GALERIA + WIDEO] Sony A7 II - pełna stabilizacja wysokiej jakości [test] Możliwości średniego formatu, czyli test 4 obiektywów do korpusu Leica S Nikon D5200 - mała wielka lustrzanka [wideotest] Lexar Workflow, czyli jak sobie poradzić z powodzią zdjęć (test) Zeiss Milvus 35 mm f/2 - przykładowe zdjęcia z najtańszego obiektywu w nowej serii Panasonic Lumix GX7 - mistrz personalizacji [test] Olympus E-M10 II – co nowego, co fajnego? Wrażenia ze współpracy [test]