Sony A7R III - król bezlusterkowców [test]

Sony A7R III jest połączeniem bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej szybkości i wydajności, celnego AF i genialnej jakości obrazu. Sprawdziłem, jak ta kombinacja działa w praktyce.

Ten artykuł ma 6 stron:

Specyfikacja i opis

Aparaty z serii Sony A9 mają wyznaczać trendy i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tymczasem seria A7 to korpusy zaawansowane, ale wykorzystujące już sprawdzone rozwiązania. Tę zasadę dokładnie widać na przykładzie nowego Sony A7R III. Aparat utrzymuje wzornictwo znane z poprzednika, ale otrzymał też wiele najlepszych elementów znanych z flagowego modelu Sony A9.

Kiedy pomyślę o głównych rywalach Sony A7R III, to do głowy od razu przychodzi mi Nikon D850 - nowa lustrzanka o równie kapitalnych możliwościach i nieco wyższej cenie. Sony A7R III kosztuje ok. 15 000 zł, tymczasem Nikon D850 to koszt ok. 17 000 zł za sam korpus. Do rywalizacji dołączyłbym jeszcze lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV, która prawdzie dorównuje ceną (ok. 14 000 zł), ale pod wieloma względami oferuje znacznie mniej. Cena A7R III jest wyższa od poprzednika zaledwie o 500 zł w dniu premiery i o ok. 4000 zł na wolnym rynku obecnie. To naprawdę sensowna cena, patrząc na skok do przodu.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Canon EOS 70D - przykładowe zdjęcia i test Dual Pixel AF LUMU - gadżet czy pełnowartościowy światłomierz? Olympus M. Zuiko Digital 25 mm f/1.2 PRO - zdjęcia przykładowe Sony ZV-1, czyli kompakt dla wlogerów w naszych rękach Huion DWH69 - nowy gracz na rynku tabletów graficznych [test] Panasonic Lumix FZ300 - test aparatu z ogniskową 600 mm, światłem f/2.8 i filmami 4K Sony A7 II - pełna stabilizacja wysokiej jakości [test] Sony A6400: Czy nadal warty jest swojej ceny w 2021? Wpadł mi w ręce Zeiss, czyli teścik Distagona FE 35/1,4 Canon 550D - TEST cz. 1 Fujifilm GFX 50S - pierwsze zdjęcia i wrażenia Olympus PEN E-PM1 Mini - stylowy maluch z dużym potencjałem [test]