Sony A7R III - król bezlusterkowców [test]

Sony A7R III jest połączeniem bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej szybkości i wydajności, celnego AF i genialnej jakości obrazu. Sprawdziłem, jak ta kombinacja działa w praktyce.

Ten artykuł ma 6 stron:

Specyfikacja i opis

Aparaty z serii Sony A9 mają wyznaczać trendy i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tymczasem seria A7 to korpusy zaawansowane, ale wykorzystujące już sprawdzone rozwiązania. Tę zasadę dokładnie widać na przykładzie nowego Sony A7R III. Aparat utrzymuje wzornictwo znane z poprzednika, ale otrzymał też wiele najlepszych elementów znanych z flagowego modelu Sony A9.

Kiedy pomyślę o głównych rywalach Sony A7R III, to do głowy od razu przychodzi mi Nikon D850 - nowa lustrzanka o równie kapitalnych możliwościach i nieco wyższej cenie. Sony A7R III kosztuje ok. 15 000 zł, tymczasem Nikon D850 to koszt ok. 17 000 zł za sam korpus. Do rywalizacji dołączyłbym jeszcze lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV, która prawdzie dorównuje ceną (ok. 14 000 zł), ale pod wieloma względami oferuje znacznie mniej. Cena A7R III jest wyższa od poprzednika zaledwie o 500 zł w dniu premiery i o ok. 4000 zł na wolnym rynku obecnie. To naprawdę sensowna cena, patrząc na skok do przodu.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy bezlusterkowców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Nikon D5300 - solidny krok naprzód [test] Canon PowerShot G7X - zdjęcia przykładowe Karty SD UHS-II kontra UHS-I. Czy warto dopłacić? [test] Panasonic Lumix GH4 - pierwsze wrażenia i ceny [aktualizacja] Dlaczego Leica Summicron-M 35 mm f/2 ASPH to wyjątkowe szkło? Zeiss Batis 25 mm f/2 - legendarna jakość w nowoczesnym wydaniu [recenzja] Ricoh Theta S - test kamerki 360 stopni The Best Camera - fotografowanie iPhonem stało się przyjemnością Canon EOS 80D - niewielkie zmiany, które zmieniły naprawdę wiele [test] Canon EOS 1300D – lustrzanka bez zadęcia i zobowiązań [test] Panasonic Lumix DMC-LX5 - dlaczego chcemy go mieć? Pierwsze wrażenia [wideo + galeria] Sony Action Cam HDR-AS50 - pierwsze wrażenia o nowej kamerze sportowej