Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza?

Peter McKinnon to fotograf i YouTuber, który przy okazji serwisu swojego Canona 1D X Mark II postanowił pokazać co znajduje się w środku i jak samodzielnie rozkręcić profesjonalną lustrzankę Canona.

Podczas przejażdżki qadem po ośnieżonych szlakach fotograf i bloger fotograficzny Peter McKinnon przypadkowo zepsuł wejście mikrofonu wartego ponad 20 000 zł Canona 1D X Mark II. Zanim wysłał go do serwisu Peter wpadł jednak na genialny pomysł otwarcia aparatu bez większego przygotowania. Zobaczcie jak wygląda profesjonalna lustrzanka Canona od środka i jak się do niej dostać.

Żeby otworzyć ESO-a 1D X Mark II Peter udał się do sklepu z narzędziami, żeby wyposażyć się w odpowiedni zestaw narzędzi. Znalezienie odpowiednich śrub okazuje się, że też nie jest takie oczywiste. Znajdują się pod gumą na uchwycie. Po ich odkręcaniu możemy już zdjąć przednią oraz tylną ściankę aparatu.

Jak widać współczesne aparaty to poza zaawansowaną mechaniką całkiem sporo elektroniki. Canon 1D X Mark II bardziej przypomina komputer niż aparat. Jak podkreśla Peter: "To naprawdę sprawia, że docenisz każdy aparat, którego używasz do jakiejkolwiek pracy. To są bardzo delikatne i niezwykle imponujące urządzenia, a my nosimy je ze sobą każdego dnia."

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Steve Burton przywraca człowieczeństwo byłym członkom gangów, usuwając ich tatuaże Bohaterowie Disneya wyszli na ulice Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Znana lodziarnia ma dość zdjęć influencerów. Zapłacą oni podwójnie Czy iPhone 7 będzie miał optyczny zoom? Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji YouTube Frontrow - łatwe przesyłanie zrzutów ekranowych i prowokowanie Apple? Film sprzed 109 lat powiększony do 4K/60p i pokolorowany przez SI Jesteś w Japonii? Przetestuj najnowszą, tajemniczą lustrzankę Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Uważaj, gdy fotografujesz start rakiety. Twój aparat tego nie przeżyje Fisheye Lomo w barwach Hello Kitty

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Chciała zrobić zdjęcie z dzikim niedźwiedziem. Przeliczyła się Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Chwila przed atakiem bizona na 72-latkę ujęta na filmie Nowy kodek H.266: Ta sama jakość obrazu i 2 razy mniejsze pliki. Rewolucja w 8K? 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Satelita Canona stracony przez nieudany lot rakiety Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę