Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza?

Peter McKinnon to fotograf i YouTuber, który przy okazji serwisu swojego Canona 1D X Mark II postanowił pokazać co znajduje się w środku i jak samodzielnie rozkręcić profesjonalną lustrzankę Canona.

Podczas przejażdżki qadem po ośnieżonych szlakach fotograf i bloger fotograficzny Peter McKinnon przypadkowo zepsuł wejście mikrofonu wartego ponad 20 000 zł Canona 1D X Mark II. Zanim wysłał go do serwisu Peter wpadł jednak na genialny pomysł otwarcia aparatu bez większego przygotowania. Zobaczcie jak wygląda profesjonalna lustrzanka Canona od środka i jak się do niej dostać.

Żeby otworzyć ESO-a 1D X Mark II Peter udał się do sklepu z narzędziami, żeby wyposażyć się w odpowiedni zestaw narzędzi. Znalezienie odpowiednich śrub okazuje się, że też nie jest takie oczywiste. Znajdują się pod gumą na uchwycie. Po ich odkręcaniu możemy już zdjąć przednią oraz tylną ściankę aparatu.

Jak widać współczesne aparaty to poza zaawansowaną mechaniką całkiem sporo elektroniki. Canon 1D X Mark II bardziej przypomina komputer niż aparat. Jak podkreśla Peter: "To naprawdę sprawia, że docenisz każdy aparat, którego używasz do jakiejkolwiek pracy. To są bardzo delikatne i niezwykle imponujące urządzenia, a my nosimy je ze sobą każdego dnia."

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Radosne zdjęcia z Hiszpanii. W Madrycie największe opady śniegu od 50 lat Przerażony bielik uciekł przez jaszczurką. Wygląda przekomicznie Aparat ze starego komputera. Alireza Rostami znów zaskakuje Chiny. 500-megapikselowy aparat sprawi, że nikt się nie ukryje Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens? Zbuduj uchwyt do panoram za 10 USD "Enhance it", czyli tajemnicze programy, które występują tylko w filmach NASA na Halloween: zdjęcie Słońca, które wygląda jak halloweenowa dynia New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę IKEA w świecie fotografii – oto, jak znana marka przypomina o istocie światła Odciski palców ze zdjęcia selfie. Jak to możliwe? Oto jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Polacy robią aż 2 symulatory bycia fotografem. W to trzeba zagrać! Młode pandy na ich pierwszym zdjęciu. Jest ich aż 8! Wyjątkowy most w Holandii ponownie nabrał jesiennych barw Ma długość 3,5 boisk piłkarskich. Tak prezentuje się największy wycieczkowiec świata Sprzedała zdjęcie za blisko 1,2 miliona złotych. Później udostępniła je publicznie Kosmiczni turyści zrobili selfie na tle Ziemi. Wszyscy im zazdroszczą Widok, od którego kręci się w głowie. Śmiałkowie weszli na szczyt budynku bez zabezpieczeń Te zdjęcia wywołują dreszcz niepokoju. Oglądasz na własną odpowiedzialność