Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza?

Peter McKinnon to fotograf i YouTuber, który przy okazji serwisu swojego Canona 1D X Mark II postanowił pokazać co znajduje się w środku i jak samodzielnie rozkręcić profesjonalną lustrzankę Canona.

Podczas przejażdżki qadem po ośnieżonych szlakach fotograf i bloger fotograficzny Peter McKinnon przypadkowo zepsuł wejście mikrofonu wartego ponad 20 000 zł Canona 1D X Mark II. Zanim wysłał go do serwisu Peter wpadł jednak na genialny pomysł otwarcia aparatu bez większego przygotowania. Zobaczcie jak wygląda profesjonalna lustrzanka Canona od środka i jak się do niej dostać.

Żeby otworzyć ESO-a 1D X Mark II Peter udał się do sklepu z narzędziami, żeby wyposażyć się w odpowiedni zestaw narzędzi. Znalezienie odpowiednich śrub okazuje się, że też nie jest takie oczywiste. Znajdują się pod gumą na uchwycie. Po ich odkręcaniu możemy już zdjąć przednią oraz tylną ściankę aparatu.

Jak widać współczesne aparaty to poza zaawansowaną mechaniką całkiem sporo elektroniki. Canon 1D X Mark II bardziej przypomina komputer niż aparat. Jak podkreśla Peter: "To naprawdę sprawia, że docenisz każdy aparat, którego używasz do jakiejkolwiek pracy. To są bardzo delikatne i niezwykle imponujące urządzenia, a my nosimy je ze sobą każdego dnia."

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Staruszka pozowała do zdjęcia na "lodowym tronie". Fala porwała ją w głąb morza Aparat w Samsungu Galaxy A8 Star jest promowany zdjęciem z lustrzanki Koszmar fotografa – tak umiera migawka w Canonie EOS 7D Mark II Jak połączyć lustrzankę z obiektywem anamorficznym z projektora? Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Czy zgadniecie, co to za rzeczy, po ich zdjęciach makro? Znaleziona na ulicy karta SD zawierała dokumentację morderstwa Jedna przeciwko 300 - zdjęcie, które stało się symbolem Szwecji Tak zmienia się ludzka twarz dzień po dniu w ciągu 16 lat Kolejne narzędzie do znajdowania skradzionych aparatów Zobaczcie jak reklamował się Kodak 30 lat temu, czyli fotograficzne trole w akcji 20-letni analog jest szybszy niż Nikon D5

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie noworodka patrzącego spod byka stało się hitem internetu Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Wpadka dziennikarza. Prowadził relację na żywo z filtrami na twarzy Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem Top Gear dla fotografów. Oto 3 typy entuzjastów sprzętu, jakich spotkasz