X-Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi

Piętnastu utytułowanych artystów tworzących filmiki time-lapse będzie współpracować nad wspólnym projektem, który ma zwrócić uwagę na najbardziej zagrożone przez zmiany klimatyczne miejsca. CodeX zbiera środki, aby wysłać pierwszą ekipę w jedno ze starannie wybranych miejsc.

Na naszej planecie znajdują się tysiące miejsc, które ze względu na zmiany klimatyczne mogą zniknąć w ciągu najbliższych 10–50 lat. Wiele z nich zmienia się w szybkim tempie, jednak nie zauważalnym gołym okiem. Misją projektu CodeX jest zarejestrowanie najpiękniejszych z nich i zwrócenie uwagi na te znikające cuda natury. Przy pomocy techniki filmów poklatkowych Codex chce promować pozytywną świadomość społeczną. Artyści chcą poza serią długich filmików time-lapse pokazać historię każdego z miejsc.

Po zebraniu pierwszych 30 000 dolarów zamierzają wysłać pierwszą ekipę w teren. Na liście miejsc znajdują między innymi: lodowiec w Parku Narodowym w Montanie, który może zniknąć przed 2030 r. czy ośnieżony szczyt Kilimandżaro, który będzie nagi w ciągu najbliższych 15 lat.

Więcej filmików time-lapse i informacji o projekcie oraz artystach, którzy biorą w nim udział, znajdziecie na stronie indiegogo projektu X-Plore.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

What’s up Hong Kong - fotografowie ekstremalni czy szaleńcy łamiący prawo? Pixelstick - poważne narzędzie do malowania światłem Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie 26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu? Profesjonalny fotograf pokaże Wam, jak zrujnować każdy ślub