National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki

National Geographic to jeden z najbardziej znanych magazynów na świecie. W tym czasie jego okładki znacznie się zmieniły i przeszło przez nie wiele fantastycznych zdjęć. Tak wyglądał ten proces.

Magazyn National Geographic jest już wydawany od 130 lat. Przez te wszystkie lata wygląd magazynu ewoluował, żeby to zademonstrować Nat Geo opublikowało krótki filmik, który pokazuje zmiany jakie zachodziły na okładkach czasopisma.

Jak czytamy w opisie — wygląd magazynu zmieniał się przez lata jednak cel, jakim jest eksploracja świata i wszystkiego, co jest na nim, została ta sama. Zadziwiające jest natomiast to, że w pierwszej połowie filmu nie pojawia się żadne zdjęcie. Dopiero z czasem strona wizualna zaczęła odgrywać bardzo znaczącą rolę.

Obecnie National Geographic jest głównie znane ze swoich zdjęć, oczywiście poza poważnymi treściami. Pierwsze zdjęcie pojawiło się dopiero w 1959 roku, do tego czasu National Geographic wyglądało bardziej jak broszura naukowa niż magazyn podróżniczy. Z czasem pismo zaczęło publikować więcej zdjeć, co wyraźnie widać na filmiku. Przybliżyło to czytelnika do prezentowanych tam treści oraz wzmocniło znacznie pozycję magazynu na rynku prasowym, doprowadzając do tego, że stało się jednym z najważniejszych tytułów.

Najbardziej fotograficzne okładki albumów muzycznych [galeria]

Tam gdzie jest muzyka, jest i fotografia. Oto dziesięć okładek albumów muzycznych ważnych dla świata muzyki i fotografii.

Krotki filmik jest znakiem naszych czasów, gdzie chcemy znów wszystko wokół nas skompresować do szybkiego przekazu, jeżeli jednak chcecie obejrzeć okładki National Geographic na spokojnie to można to zrobić na stronie Coverbrowser.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

W każdym kocie czai się zło. Zobacz przekomiczne zdjęcia Cały ten retusz - o co właściwie chodzi z zakazami i całą filozofią obróbki? Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je! Pamiętacie Kodak Boxy? Aparat Hamm NuBox czerpie inspirację z tej legendy Zobacz, jak fotograf ustawia zdjęcie reporterskie. To się nie godzi! Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę Zrób zdjęcie, a aplikacja odnajdzie twojego sobowtóra wśród dzieł sztuki. Google zaskakuje! Flagowe modele zostały poddane próbie ulewnego deszczu. Wiemy, które wyszły z niej bez szwanku Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza? Canon udostępnił obrobione zdjęcie wykonane aparatem Fujifilm. Co poszło nie tak? Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy! KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna! 5 rzeczy, które zaskoczyły mnie w Chile. Dziennikarz motoryzacyjny w trasie Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania Google Pixel 2 kontra Hasselblad. Co sprawdziło się lepiej - flagowy smartfon czy średni format? Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci Zobacz, jak niedźwiedź polarny naprawił kamerkę BBC, która się wywróciła podczas nagrywania Zobacz, co się stanie, kiedy włożysz aparat do mikrofalówki Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED Błyskanie wyniesione na inny poziom, czyli podniebna sesja z lampami błyskowymi Jak działa tryb portretowy w smartfonach? Czy widać różnicę w porównaniu z Hasselbladem X1D? Smartfony wciąż najpopularniejsze na Flickr, ale lustrzanki idą w górę

Popularne w tym tygodniu:

Chcesz robić zdjęcia z ISS? Bilet kosztuje jedyne 60 mln dolarów Sprawdź, czy umiesz rozpoznać kolory. Ten test nie jest łatwy Kot pod opieką fotografa. To musiało się tak skończyć To się nazywa stabilizacja! Pustułka zawisła w powietrzu Idealne wyczucie czasu. Zrobiła zdjęcie, gdy mewa wyrwała jej kanapkę Piłeś? Nie polatasz dronem w Japonii Dziwne morskie stworzenia, o których istnieniu nie wiedziałeś