National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki

National Geographic to jeden z najbardziej znanych magazynów na świecie. W tym czasie jego okładki znacznie się zmieniły i przeszło przez nie wiele fantastycznych zdjęć. Tak wyglądał ten proces.

Magazyn National Geographic jest już wydawany od 130 lat. Przez te wszystkie lata wygląd magazynu ewoluował, żeby to zademonstrować Nat Geo opublikowało krótki filmik, który pokazuje zmiany jakie zachodziły na okładkach czasopisma.

Jak czytamy w opisie — wygląd magazynu zmieniał się przez lata jednak cel, jakim jest eksploracja świata i wszystkiego, co jest na nim, została ta sama. Zadziwiające jest natomiast to, że w pierwszej połowie filmu nie pojawia się żadne zdjęcie. Dopiero z czasem strona wizualna zaczęła odgrywać bardzo znaczącą rolę.

Obecnie National Geographic jest głównie znane ze swoich zdjęć, oczywiście poza poważnymi treściami. Pierwsze zdjęcie pojawiło się dopiero w 1959 roku, do tego czasu National Geographic wyglądało bardziej jak broszura naukowa niż magazyn podróżniczy. Z czasem pismo zaczęło publikować więcej zdjeć, co wyraźnie widać na filmiku. Przybliżyło to czytelnika do prezentowanych tam treści oraz wzmocniło znacznie pozycję magazynu na rynku prasowym, doprowadzając do tego, że stało się jednym z najważniejszych tytułów.

Najbardziej fotograficzne okładki albumów muzycznych [galeria]

Tam gdzie jest muzyka, jest i fotografia. Oto dziesięć okładek albumów muzycznych ważnych dla świata muzyki i fotografii.

Krotki filmik jest znakiem naszych czasów, gdzie chcemy znów wszystko wokół nas skompresować do szybkiego przekazu, jeżeli jednak chcecie obejrzeć okładki National Geographic na spokojnie to można to zrobić na stronie Coverbrowser.

Zobacz również: Oto fotografie natury, która nie przestaje zachwycać

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Erotyka dla fotografów - rozbieramy lufy Canona [wideo] Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Nowy patent Apple blokuje urządzenia rejestrujące Co znajdziemy w plecaku profesjonalnego fotografa sportu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio? Znaleziona na ulicy karta SD zawierała dokumentację morderstwa Teleskop Hubble’a skończył 29 lat! To zdjęcie to hołd dla naukowców A jeśli znudziła się Wam fotografia cyfrowa... Pierwszorzędne, światłosilne kamery i objektywy [galeria] Drzewa umierają stojąc... Specjalne okulary pozwoliły fotografowi-daltoniście zobaczyć kolory wschodu słońca Poznajcie Doris, 100-letnią pilotkę drona Warsztaty Adobe Creative Roadshow On-line - rejestrujcie się!

Popularne w tym tygodniu:

Zrobił portret swojej dziewczynie. Zdjęcie stało się okładką kampanii WHO Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę 45-gigapikselowe zdjęcie obrazu Rembranta pokazuje dokładnie wszystkie detale Organiczne odbitki na szalce Petriego. Czy algi są światłoczułe? Zwierzęta odkryły, że są nagrywane. Rezultat jest przeuroczy Hipnotyzujące ujęcia z głębi oceanu pokażą piękno nieznanej fauny Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej Burze na Jowiszu i pomarańczowa poświata planety na nowych zdjęciach Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje Holandia: Babcia będzie musiała usunąć zdjęcia wnucząt przez RODO Peak Design przeznacza ponad 200 000 dolarów na walkę z COVID-19 "Struś pędziwiatr" na żywo. Kojot gonił ptaka zupełnie jak w bajce