National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki

National Geographic to jeden z najbardziej znanych magazynów na świecie. W tym czasie jego okładki znacznie się zmieniły i przeszło przez nie wiele fantastycznych zdjęć. Tak wyglądał ten proces.

Magazyn National Geographic jest już wydawany od 130 lat. Przez te wszystkie lata wygląd magazynu ewoluował, żeby to zademonstrować Nat Geo opublikowało krótki filmik, który pokazuje zmiany jakie zachodziły na okładkach czasopisma.

Jak czytamy w opisie — wygląd magazynu zmieniał się przez lata jednak cel, jakim jest eksploracja świata i wszystkiego, co jest na nim, została ta sama. Zadziwiające jest natomiast to, że w pierwszej połowie filmu nie pojawia się żadne zdjęcie. Dopiero z czasem strona wizualna zaczęła odgrywać bardzo znaczącą rolę.

Obecnie National Geographic jest głównie znane ze swoich zdjęć, oczywiście poza poważnymi treściami. Pierwsze zdjęcie pojawiło się dopiero w 1959 roku, do tego czasu National Geographic wyglądało bardziej jak broszura naukowa niż magazyn podróżniczy. Z czasem pismo zaczęło publikować więcej zdjeć, co wyraźnie widać na filmiku. Przybliżyło to czytelnika do prezentowanych tam treści oraz wzmocniło znacznie pozycję magazynu na rynku prasowym, doprowadzając do tego, że stało się jednym z najważniejszych tytułów.

Najbardziej fotograficzne okładki albumów muzycznych [galeria]

Tam gdzie jest muzyka, jest i fotografia. Oto dziesięć okładek albumów muzycznych ważnych dla świata muzyki i fotografii.

Krotki filmik jest znakiem naszych czasów, gdzie chcemy znów wszystko wokół nas skompresować do szybkiego przekazu, jeżeli jednak chcecie obejrzeć okładki National Geographic na spokojnie to można to zrobić na stronie Coverbrowser.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Testuj oświetlenie studyjne... w przeglądarce Dziecko porwane przez drona. To pomysł na oryginalną kartkę świąteczną Robo-małpka w gorących źródłach. Filmowcy chcieli pokazać rytuały zwierząt W wigilijny wieczór wypatruj komety - grudniowe atrakcje nocnego nieba Niesamowita przemiana 56 latka. Te zdjęcia to nie Photoshop Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Pierwsze w historii podwodne zdjęcie w kolorze "Enhance it", czyli tajemnicze programy, które występują tylko w filmach Ciemna strona Księżyca z Ziemią w tle. To pierwsze takie zdjęcie Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Ekipa z Rescued Film Project odnalazła 1200 niewywołanych klisz z lat 50 XX wieku Olympus E-5 i inne nowości - głównie m4/3

Popularne w tym tygodniu:

Awaryjne lądowanie samolotu i mężczyzna rzucony na ziemię. Wzięli aparat za bombę Kamera monitorująca foki odnaleziona po 3,5 roku. Zawiera bardzo ważne nagrania Te zdjęcia to koszmar. Retusz zdecydowanie nie jest ich mocną stroną Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie Fotografie zwierząt, które utknęły w nietypowych miejscach. Patrząc na nie uśmiejesz się do łez Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Dym z wulkanu na La Palmie ma ponad 2400 metrów wysokości. Zdjęcie zapiera dech w piersi Pierwsze takie wideo w historii: kształtowanie się kryształów soli na poziomie molekularnym Niesamowite kształty na tafli wody. Wiemy, co i dlaczego je wytwarza Liczne zorze polarne po burzy słonecznej. Zdjęcia zapierają dech w piersi Chińska misja Shenzhou-13 już trwa. Zdjęcia pokazują ogromne starania Państwa Środka