Jak sprawdził się tani obiektyw Yongnuo z profesjonalną kamerą Red Dragon 5K

Zobaczcie, co potrafi budżetowy obiektyw Yongnuo 50 mm f/1.8 w połączeniu z profesjonalną kamerą 5K Red Dragon i dobrym operatorem. Rezultaty są zaskakujące. Raczej nikt nie myślał, że obiektyw za 260 złotych może tak pięknie rysować.

Widzieliśmy już różne połączenia i porównania, ale tego jeszcze nie było. Prowadzący profil Potato Jet na YouTube postanowił sprawdzić, jak super tani klon obiektywu Canona - Yongnuo 50 mm f/1.8, który można kupić za 260 zł — poradzi sobie w połączeniu z profesjonalną kamerą 5K Red Dragon, której cena zaczyna się od 12 500 dolarów.

Patrząc na filmiki przykładowe Potato Jet, trzeba przyznać, że przy dobrym warsztacie i świadomości wad tego obiektywu można nakręcić bardzo przyzwoite, profesjonalne filmy. Oczywiście Yongnuo 50 mm f/1.8 nie jest w stanie konkurować z filmowymi obiektywami, które są zaprojektowane specjalnie w tym celu, jednak stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Korzystanie z takiego szkła, gdy nie chcemy ryzykować uszkodzenia obiektywu filmowego to naprawdę dobry pomysł.

Z podstawowych wad Yongnuo 50 mm f/1.8 podczas filmowania, Potato Jet wytyka bardzo krótki skok pierścienia ostrości, co utrudnia manualne ostrzenie, z którego najczęściej korzystają operatorzy. Ostrość też nie jest najmocniejszą stroną obiektywu Yongnuo 50 mm f/1.8. Do filmowych standardów nie pasują też powłoki przeciwodblaskowe. Jednak za taką sumę trudno kupić lepszy obiektyw, który mimo swoich wad ma mnóstwo zalet i może wnieść dużo do naszego filmowego arsenału efektów.

Cały filmik udowadnia, że nawet niedrogim sprzętem możemy obecnie nakręcić świetne filmy. Gdyby zamiast kamery Red Dragon, Potato Jet wykorzystał lustrzankę czy bezlusterkowca, który filmuje w 4K rezultaty nie byłby zauważalnie gorsze.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Klub Annabel w Londynie przyciąga tysiące ludzi. Wygada jak dom ze świątecznej bajki Marcin Banot u boku "Francuskiego Spidermana" wspiął się na 190-metrowy wieżowiec Jelonek czubaty. Wyjątkowy leśny "wampir" Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Kosmiczne programy za darmo w 40. rocznicę lądowania Apollo 11 [aktualizacja] Ten fotograf zdecydowanie nie wie, do czego służy parasolka odbijająca Twój zwierzak nie zwraca na ciebie uwagi, gdy robisz mu zdjęcie? Flexy Paw to załatwi Ponad 4 000 000 000 (cztery miliardy) zdjęć na Flickrze! Jak zrobić odbitkę przy użyciu soku z buraka. Poznaj tajniki antotypii Modelki w Chinach wiedzą, co to profesjonalizm. Tak szybkiego pozowania jeszcze nie widzieliśmy Zdjęcie dnia. Starship SN9 eksplodował po locie testowym Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek

Popularne w tym tygodniu:

Lubi "maka" i nie lubi Maca. Zuckerberg-influencer na nowym zdjęciu "Pasek bekonu" na Marsie. Łazik Perseverance namierzył też tajemniczą kulę