Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie

Firma Velbon zaprezentowała statywo-krzesełko, akcesorium, które pozwoli ustabilizować aparat w wygodnej siedzącej pozycji - bez potrzeby taszczenia dodatkowego stołka. Oryginalne i praktyczne rozwiązanie. Siedzielibyście?

Mnogość akcesoriów fotograficznych nie przestanie mnie zadziwiać. Jednak niektóre pomysły są tak szalone, że mogą rzeczywiście się sprawdzać. Podobnie jak namiot dla fotografów, nowy pomysł na statyw Velbona ma ułatwić długotrwałe fotografowanie bez potrzeby męczenia nóg i czatowania za statywem przez dłuższy czas. Jeżeli przesiadujecie długo z aparatem w plenerze, np. fotografując swoje pociechy na boisku albo czekając na ciekawe zwierzęta w lesie, to może to być przydatne rozwiązanie.

Chairpod HY 127

Statyw wypatrzył japoński serwis DC Watch. Jest to hybryda statywu i składanego, przenośnego krzesełka. Statyw został zaprezentowany na targach CP+ w zeszłym roku, jednak dopiero teraz doczekał się takiego zainteresowania. Jest to dość proste rozwiązanie. Jedna z trzech nóg została przedłużona o składaną kolumnę, która została zakończona mocowaniem do aparatu.

Chairpod HY 127 osiąga po rozłożeniu 117 cm wysokości, więc gdy siedzimy aparat mamy na wysokości głowy. Statyw utrzyma osoby o wadze około 80 kg. Po złożeniu może służyć także jako monopod. Całość jest też łatwa w transporcie. Chairpod ma pojawić się w sprzedaży w Japonii w cenie około 650 zł. Nie wiadomo czy zobaczymy go w sklepach w Europie, ale trzeba przyznać, że to proste i ciekawe rozwiązanie.

Chairpod HY 127
Chairpod HY 127

Zobacz również: Prosty sposób wykonania mobilnego i elastycznego slidera na wakacyjne wypady

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Kolejne narzędzie do znajdowania skradzionych aparatów Zobacz zdjęcia zwierząt, które cierpią przez naszą nieodpowiedzialność Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę COOPH Field Jacket - wodoodporna kurtka dla fotografów produkowana w Polsce Zdjęcie zagadka - ile dziewczyn sfotografowano? Facebook cenzuruje zdjęcia Irvinga Penna, mistrza fotografii Apple Wach z aparatem fotograficznym? "Pająk" na powierzchni Marsa. Naukowcy badają nietypowe zjawisko Zobacz swoich przyszłych potomków na fotografiach Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?