Dzięki Preset Brewery użyjesz swoich ustawień z Lightrooma w Photoshopie

Lightroom i presety to dobry punkt wyjściowy do dalszej obróbki, jednak żeby z nich skorzystać, trzeba otworzyć aplikację i zaimportować zdjęcia. Teraz dzięki wtyczce Preset Brewery możemy używać presetów z Lightrooma także w Photoshopie.

Presets Brewery pozwala na import presetów z Lightrooma do wywoływarki RAW-ów Camera Raw, która jest częścią Photoshopa. Daje to szybki dostęp do presetów z poziomu Photoshopa, co może znacznie przyspieszyć pracę, szczególnie fotografom, którzy korzystają głównie z tej aplikacji.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy nawet dodatkową funkcjonalność w porównaniu z samym Lightroomem. Po pierwsze możemy pośrednio sterować siłą filtra, jak np. na Instagramie, po drugie będziemy mogli użyć na jednym zdjęciu kilku filtrów, co nie jest możliwe w Lightroomie, który po aktywowaniu presetu kasuje poprzedni.

Wtyczka Preset Brewery niestety na razie działa tylko na komputerach Mac poza tym jest płatna — kosztuje 7,9 dolara, czyli niecałe 30 złotych. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.presetbrewery.com

Źródło: fstoppers.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

W każdym kocie czai się zło. Zobacz przekomiczne zdjęcia Cały ten retusz - o co właściwie chodzi z zakazami i całą filozofią obróbki? Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je! Jak sprawdził się tani obiektyw Yongnuo z profesjonalną kamerą Red Dragon 5K National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki Pamiętacie Kodak Boxy? Aparat Hamm NuBox czerpie inspirację z tej legendy Zobacz, jak fotograf ustawia zdjęcie reporterskie. To się nie godzi! Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę Zrób zdjęcie, a aplikacja odnajdzie twojego sobowtóra wśród dzieł sztuki. Google zaskakuje! Flagowe modele zostały poddane próbie ulewnego deszczu. Wiemy, które wyszły z niej bez szwanku Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza? Canon udostępnił obrobione zdjęcie wykonane aparatem Fujifilm. Co poszło nie tak? Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy! KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna! 5 rzeczy, które zaskoczyły mnie w Chile. Dziennikarz motoryzacyjny w trasie Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania Google Pixel 2 kontra Hasselblad. Co sprawdziło się lepiej - flagowy smartfon czy średni format? Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci Zobacz, jak niedźwiedź polarny naprawił kamerkę BBC, która się wywróciła podczas nagrywania Zobacz, co się stanie, kiedy włożysz aparat do mikrofalówki Fotograficzna rzeźba przyszłości. 4-metrowa głowa wyświetli selfie za pomocą ekranów LED

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie Podwójne obalenie narracji - nie wierz we wszystko, co widzisz na zdjęciach Ta foka wcale nie jest szczęśliwa. Ma węgorza w nozdrzach Pierwsze w historii zdjęcie z wnętrza atmosfery Słońca Zdjęcia pięknej policjantki z Niemiec rozeszły się w internecie. Wezwali ją przełożeni Aparat w Samsungu Galaxy A8 Star jest promowany zdjęciem z lustrzanki Gdyby dzieci rodziły się z zębami, wyglądałyby przerażająco W wigilijny wieczór wypatruj komety - grudniowe atrakcje nocnego nieba Reżyser ”Władcy Pierścieni” zajął się koloryzacją 100-letniego filmu z I wojny światowej Mężczyzna uratował jelenia na zamarzniętym jeziorze. Widać to na filmie Pamiętasz Pokemony? Pikachu istnieje naprawdę i żyje w Australii "Colour science" - czym jest i jakie ma znaczenie?