Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie

Niektóre filmiki poklatkowe po prostu warto oglądać na pełnym ekranie i w dużej rozdzielczości. Tak właśnie jest z "Alive", który przenosi nas w niesamowite krajobrazy Alberty i Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Nic tylko pakować walizki i lecieć na urlop!

© Florian Nick

Filmik stworzył niemiecki fotograf i filmowiec Florian Nick, który w tym celu przemierzył ponad 5500 km w sześć tygodni eksplorując rozległe tereny Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. W czasie swojej podróży fotograf wykonał 54 000 zdjęć, dzięki którym możemy podziwiać piękno tych terenów.

Przygotowanie filmu do publikacji zajęło aż 9 miesięcy i trzeba przyznać, że widać ciężką pracę, która się jednak opłaciła. Florian świetnie opanował nie tylko technikę timelapse, ale także pory w jakich trzeba fotografować, widać, że bawi się światłem naturalnym, które w różny sposób oświetla te same elementy krajobrazu. Celem filmu jest uświadomienie jak piękna jest nasza planeta.

Robiąc ten projekt, chcę podnieść świadomość na temat naszej cudownej planety Ziemia. Dlatego musimy wziąć za nią odpowiedzialność — za miejsce, w którym żyjemy.

pisze Florian Nick

Do filmu Florian użył Sony A7S II z obiektywami Canon 16–35 mm f/4 i Rokinon 14 mm f/2.8. Do nocnych zdjęć wykorzystał Pentax-X 50 mm f/1.7 i 100 mm f/2.8. Za ruchy kamery odpowiada eMotimo Spectrum ST4 i ifootage Shark slider.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Źródło: Vimeo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? "Duchy Czarnobyla” widziane przez aparat otworkowy Grzegorza Sawy-Borysławskiego "Tank Man" - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Rząd Korei Północnej zakazał publikacji tych zdjęć. Pokazują jak wygląda rzeczywistość Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Zdjęcia, które pozwalają zrozumieć relacje między matkami, a córkami z całego świata Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Kim była ”Migrująca matka”? Historia najbardziej znanego zdjęcia Dorothei Lange Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Hiroszima i Nagasaki - historia zdjęć dokumentujących ataki atomowe z 1945 roku Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Dzikie szkockie konie wyglądają wręcz mistycznie, dzięki zdjęciom Cariny Maiwald Niesamowite makrofotograficzne studium płatków śniegu Alexeya Kljatova Balony, lampiony i bańki są jej największą inspiracją. Zobacz kolorowe i radosne zdjęcia Kristiny Makeevy Reklama Audi bez samochodu ale za to z ekstremalnym narciarstwem? Musisz to zobaczyć! Fantastyczne zdjęcia ślubu, który odbył się... 120 metrów nad ziemią! Tak wyglada Nowy Jork w sylwestrową noc z pokładu helikoptera Film fotograficzny kontra cyfra. Co sprawdziło się lepiej w fotografii mody? Fotograf odwrócił role w seksistowskich reklamach z połowy XX wieku. Dzisiaj zdecydowanie by nie przeszły Ilona D. Veresk łączy mrok i piękno. Jej portrety zasługują na uznanie Zima może być inspirująca! Zwłaszcza, jak masz w domu kilka kotów

Popularne w tym tygodniu:

Sekretne życie myszek na przeuroczych zdjęciach Niezwykłe miejsce pod Łodzią. Cmentarzysko i parking kiosków Ruchu Algorytm pokoloruje i naprawi stare czarno-białe zdjęcia. I to naprawdę dobrze! Zaćmienie Księżyca 2019: Dziękujemy za wasze zdjęcia! Fotograf umieścił człowieka na Księżycu z okazji 50-lecia lądowania Apollo 11 Dzikie ptaki w obiektywie. Zwycięzcy Audubon Photography Contest 2019 ogłoszeni Uliczne rozmowy: Wojtek Ryziński Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Fotograf pokazał swoje złe nawyki żywieniowe w kreatywny sposób