Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie

Niektóre filmiki poklatkowe po prostu warto oglądać na pełnym ekranie i w dużej rozdzielczości. Tak właśnie jest z "Alive", który przenosi nas w niesamowite krajobrazy Alberty i Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Nic tylko pakować walizki i lecieć na urlop!

© Florian Nick

Filmik stworzył niemiecki fotograf i filmowiec Florian Nick, który w tym celu przemierzył ponad 5500 km w sześć tygodni eksplorując rozległe tereny Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. W czasie swojej podróży fotograf wykonał 54 000 zdjęć, dzięki którym możemy podziwiać piękno tych terenów.

Przygotowanie filmu do publikacji zajęło aż 9 miesięcy i trzeba przyznać, że widać ciężką pracę, która się jednak opłaciła. Florian świetnie opanował nie tylko technikę timelapse, ale także pory w jakich trzeba fotografować, widać, że bawi się światłem naturalnym, które w różny sposób oświetla te same elementy krajobrazu. Celem filmu jest uświadomienie jak piękna jest nasza planeta.

Robiąc ten projekt, chcę podnieść świadomość na temat naszej cudownej planety Ziemia. Dlatego musimy wziąć za nią odpowiedzialność — za miejsce, w którym żyjemy.

pisze Florian Nick

Do filmu Florian użył Sony A7S II z obiektywami Canon 16–35 mm f/4 i Rokinon 14 mm f/2.8. Do nocnych zdjęć wykorzystał Pentax-X 50 mm f/1.7 i 100 mm f/2.8. Za ruchy kamery odpowiada eMotimo Spectrum ST4 i ifootage Shark slider.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Źródło: Vimeo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fińska wysepka Kotisaari zmienia się z każdą porą roku. Wygląda przepięknie! Tak wygląda wyszczuplanie bez Photoshopa - zobacz przydatne rady Petera Hurleya Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Swobodne i beztroskie dzieciństwo na zdjęciach Denisa DeHarta Bogota widziana z lotu ptaka zachwyca swoją różnorodnością Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! "Błękitny Hongkong" jest jego największą inspiracją "Frymografia" - ryzyk-fizyk Jenna Martin udowodniła, że sesję można zrobić wszędzie. Nawet w sklepie z akcesoriami domowymi! 15 inspirujących zimowych fotografii [GALERIA] ?Powódź z nieba? - wystawa fotografii lotniczych Kacpra Kowalskiego [GALERIA] Ach, cóż to był za ślub. Wywiad z duetem LMFOTO.PL

Popularne w tym tygodniu:

Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo Znana retuszerka zablokowana na Facebooku za zdjęcia z II wojny światowej Pomysł na zdjęcia dzieci. Potrzebujesz tylko kredy i smartfona! Artystka odtwarza renesansowe dzieła sztuki. Wychodzi jej to genialnie! Kampania Gucci zrealizowana bez fotografów. Modele robili zdjęcia sobie sami Co się stanie, gdy fotograf podwodny pójdzie robić zdjęcia ptaków? Chris Hadfield, czyli astronauta odpowiedzialny za 45 tys. zdjęć Ziemi, mówi o swojej misji Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie! Dokument o Platonie dostępny za darmo. Nie musisz za nic płacić Fujifilm przekazało instaxy europejskim szpitalom, by przywrócić uśmiech Niesamowite odkrycie Amerykanów: Rzadkie zdjęcie uśmiechniętej Indianki z XIX wieku Rzadkie zjawisko na zdjęciu. Ujął śmierć gwiazdy i powstanie supernowej