Śnieg, góry i lasy, czyli piękno Kanady w fascynującym timelapsie

Niektóre filmiki poklatkowe po prostu warto oglądać na pełnym ekranie i w dużej rozdzielczości. Tak właśnie jest z "Alive", który przenosi nas w niesamowite krajobrazy Alberty i Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Nic tylko pakować walizki i lecieć na urlop!

© Florian Nick

Filmik stworzył niemiecki fotograf i filmowiec Florian Nick, który w tym celu przemierzył ponad 5500 km w sześć tygodni eksplorując rozległe tereny Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. W czasie swojej podróży fotograf wykonał 54 000 zdjęć, dzięki którym możemy podziwiać piękno tych terenów.

Przygotowanie filmu do publikacji zajęło aż 9 miesięcy i trzeba przyznać, że widać ciężką pracę, która się jednak opłaciła. Florian świetnie opanował nie tylko technikę timelapse, ale także pory w jakich trzeba fotografować, widać, że bawi się światłem naturalnym, które w różny sposób oświetla te same elementy krajobrazu. Celem filmu jest uświadomienie jak piękna jest nasza planeta.

Robiąc ten projekt, chcę podnieść świadomość na temat naszej cudownej planety Ziemia. Dlatego musimy wziąć za nią odpowiedzialność — za miejsce, w którym żyjemy.

pisze Florian Nick

Do filmu Florian użył Sony A7S II z obiektywami Canon 16–35 mm f/4 i Rokinon 14 mm f/2.8. Do nocnych zdjęć wykorzystał Pentax-X 50 mm f/1.7 i 100 mm f/2.8. Za ruchy kamery odpowiada eMotimo Spectrum ST4 i ifootage Shark slider.

Źródło: Vimeo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wkurza cię życie celebrytów? Wklej siebie w ich fotkę Miniaturowy świat w czasach pandemii. Artysta stworzył spa z maseczek Kevin Serna odbył podróż sentymentalną w poszukiwaniu tożsamości swojego ojca To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Kozi Wierch, niespodziewany halny i sprzęt, który mógł runąć w przepaść Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Polak wśród zwycięzców konkursu Lensculture Exposure Awards 2014 Istagramowy kucharz parodiuje zjawisko „food porn” Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt Zdjęcie dnia. W Białymstoku głosili, że COVID to ściema – niektórzy w maseczkach

Popularne w tym tygodniu:

Dostrzeżesz na tym zdjęciu sowę? Idealnie wpasowała się w drzewo Kilka metrów od sceny grozy. Fotografowie ujęli niesamowitą walkę niedźwiedzi 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu Sezon burzowy sprzyja kreatywności. Oto najlepsze zdjęcia naszych czytelników Można się przestraszyć. Taki widok mają piloci samolotów, gdy zbliża się burza Zarabiają na bólu jej matki. Getty Images na celowniku oburzonej kobiety Znajduje się 10 miliardów lat świetlnych od nas. Teleskop Hubble’a ujął odległą galaktykę Trzy dni bezsilności: Historia zdjęcia umierającej Omayry Sánchez Wykazaliście się wprawnym okiem! Prezentujemy wasze zdjęcia burz Co widział Buzz Aldrin? Dzięki internaucie mamy na to pogląd Zdjęcia ślubne, których nie da się wytłumaczyć. Tego nie ogarniesz Minęło 50 lat od misji Apollo 15. Oto pierwszy łazik księżycowy na historycznych zdjęciach