Dowiedz się, jak prowadzić swój biznes fotograficzny na specjalnej konferencji

Jeżeli zamierzacie zarabiać na swojej fotografii to warto odwiedzić - Konferencja dla przedsiębiorczych fotografów. Dowiecie się jak prowadzić swój biznes fotograficzny, zarządzać czasem i swoją marką, by czerpać jak największą satysfakcję z pracy i pasji.

© JK

W zmieniającym się diametralnie świecie, ciężko nadążyć za na nowymi trendami, wymaganiami i oczekiwaniami. Wszystko nabiera nowego, innego wymiaru. A wśród nich również fotografia. Nie tylko nowe rozwiązania sprzętowe, oprogramowania, ale i także wciąż wydłużająca się lista zadań i oczekiwań, stawianym dzisiejszym fotografom.

I choć od zawsze fotografia kojarzy nam się ze światłem, obiektem, magią i artyzmem — to dziś, by być fotografem z zawodu, trzeba wykazać się czymś więcej.

Fotografowie stanęli więc przed ciężkim zadaniem. Muszą nie tylko uruchomić duszę i swe serce do wykonywania swych dzieł najlepiej jak potrafią, ale i głowę, do zrozumienia zasad kierujących współczesnym rynkiem dóbr i usług. Bez tej gruntownej wiedzy, zmuszeni są do traktowania swej pasji, jedynie jako pasji — nie zawodu, który pozwoli im rozwinąć skrzydła.

I konferencja dla przedsiębiorczych fotografów — wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Wskaże rozwiązania i praktyczne wskazówki - jak zarządzać własnym biznesem fotograficznym. Jak się motywować i szukać możliwości rozwoju — by stać się rozpoznawalnym. Jak skutecznie zarządzać czasem i sobą. Jak omijać główne problemy fotografów. Jak wyceniać siebie i swoją pracę, by czerpać jak największą satysfakcję. Jak uwierzyć w siebie, by inni też to zrobili i w końcu jak stworzyć dobrą i odpowiedzialną markę.

Konferencja dedykowana jest zarówno fotografom różnej specjalizacji, jak i osobom, które chciałyby w przyszłości zając się tym zawodem.

PLAN KONFERENCJI:

10.00 Przywitanie uczestników.
10.10 Monika Podolska — Serek "Silna i odpowiedzialna marka osobista "
"W świecie, w którym rynek zalany jest ogromem produktów i usług, konsumenci szukają do zaspokojenia swych potrzeb czegoś więcej, niż tylko podstawowego składnika. Dziś oczekuje się emocji, relacji, wartości,magii i pełnego profesjonalizmu. Zatem, coraz częściej zwracamy uwagę na markę osobistą oferującą nam daną usługę. Nie ma już więc znaczenia jak wyglądasz, ale przede wszystkim kim jesteś i co chcesz zaoferować innym. Marka osobista — w wielkim skrócie jest tym — co pozwoli ci się wyróżnić i uzyskać przewagę konkurencyjną — skupiając się na tym, jakim jesteś człowiekiem i jak żyjesz w opinii twojego otoczenia, twoich klientów ".

Nad swoją marką osobistą i reputacją pracowałam ciężko kilka lat. Dziś mogę Ci opowiedzieć, jaką drogę przeszłam, jakie działania i kroki wykonałam, by być jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów dziecięcych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

11.40 Przerwa kawowa

12.00 Michał Bajorek - " Budowa i promocja marki na Instagramie".
"Nikt, kto poważnie traktuje swój biznes, nie może sobie pozwolić na nieobecność na Instagramie." To tu dziś odbywa się kreowanie marki, kreowanie wizerunku i sprzedaż. Michał w trakcie swego wykładu pokaże nam — na przykładach praktycznych jak skutecznie promować się i zarządzać tym narzędziem, by wznieść nasze firmy na wyższy poziom.

14.00 Przerwa

15.00 Izabela Urbaniak - "Historia Prawdziwa".
Każdy z nas tęskni do beztroskich chwil z dzieciństwa, gdzie uśmiech nie schodził nam z twarzy, a czas płynął wolno. Właśnie do takich chwil przenosi nas wspaniała Izabela Urbaniak — fotograf /artysta lubujący się w fotografii czarno-białej. Swym rozsławionym na całym świecie — cyklem fotograficznym "Summertime" - ukazującym idylliczne wiejskie dzieciństwo, wzrusza nas, intryguje i wprowadza w zadumę. Jej wspaniałe prace są natchnieniem i inspiracją dla wielu na całym świecie. Publikacje, nagrody, wystawy i wywiady Izy na łamach rożnych gazet, są niepoliczalne. W fotografii osiągnęła absolutnie wszystko. Obecnie na stałe współpracuje z marką Dilmah.

Zobacz również: Zadnia, których fotografowie nie znoszą

Ale jak to się zaczęło ? Skąd Iza czerpie inspiracje? Jaką drogę przeszła, by odkryć swój niewiarygodny potencjał i jak godzi swą pracę z największą rolą w jej życiu — rolą matki i żony. O tym i o wielu innych sprawach opowie nam w trakcie swojego wykładu. Bo nie ma rzeczy niemożliwych — są tylko marzenia — po które warto sięgać.

16.00 Monika Podolska — Serek "Skuteczne zarządzanie czasem"
Czy znasz to okropne uczucie, gdy nieustannie masz wrażenie, że życie ucieka ci między palcami? Każdy dzień przypomina bieg chomika w kołowrotku — niby wystartowałeś — ale mety nigdzie nie widać. Takie emocje — z dnia na dzień, przeradzają się w ogromną frustrację i zdenerwowanie. Powodując nie tylko osłabienie naszego organizmu, ale nadszarpując bardzo ważne dla nas więzi rodzinne i przyjacielskie. To wszystko prowadzi do jednego — braku efektywności i energii, by podjąć działania zmieniające nasze życie. Cierpią na tym bliscy, nasze otoczenie, nasze życie rodzinne i zawodowe. Przede wszystkim jednak — cierpimy my. Święcie przekonani, że sukces zdarza się tylko w bajkach — a już na pewno nie zdarzy się nam.

A skąd to wiem? Sama miałam dokładnie tak samo. Wciąż dzwoniące telefony, niekończące się maile, robienie kilka rzeczy na raz i żadnej do końca dobrze — a przy tym brak snu — bo zawsze było coś jeszcze do zrobienia. Ten stan męczył mnie kilka ładnych lat — ale krok po kroku, nauczyłam się jak zarządzać świadomie swoim czasem. Jak selekcjonować rzeczy ważne i ważniejsze — i jak odpuszczać sobie to, czego i tak już nigdy nie zrobię. Dzięki temu, nie mam dziś wrażenia, że coś bezpowrotnie tracę. Mogę oddychać pełną piersią — bo wiem, że teraz czas jest na moich warunkach. Chcesz wiedzieć jak to zrobiłam? Chętnie się z tobą tym podzielę. Przyjdź, posłuchaj, zainspiruj się i weź swój czas w swoje ręce!"

17.20 Olga Kozierowska — Mój przyjaciel Kryzys
W życiu wciąż spotykamy porażki i kryzysy — jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że są one nieodzowną częścią życia. Ponadto, stanowią — o ile na to pozwolimy — motor do dalszego, lepszego działania. O motywacji, o tym jak zaprzyjaźnić się z kryzysami i jak się z nich uczyć — opowie nam w czasie swego wykładu Olga Kozierowska. Kobieta o wielkim sercu — couch, motywator i założycielka fundacji. "Sukces Pisany szminką", którą wspierają rzesze najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w Polsce z rożnych dziedzin. Przyjdź, zobacz i odkryj swój potencjał.

9 Lutego 2018, 10:00–18:00 (Piątek)
Centrum Konferencyjne Adgar Plaza, Warszawa

Źródło: konferencjafotograficzna.evenea.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę TikTok. Kiedy myślisz, że internet osiągnął szczyt żenady, ktoś podnosi poprzeczkę Niebezpieczne zdjęcie, które kosztowało życie 17-latka CFast 8 razy szybciej niż karta CF Fotograf zamarzł na ruchliwej ulicy Paryża. Miał 85 lat Niezłe Kino nominowane do nagrody Blog Roku 2008 - zapraszamy do głosowania! Koale uratowane z pożarów w Australii mają dobrą opiekę Intensywne warsztaty w Warszawskiej Szkole Fotografii Gali i festiwalu World Press Photo 2020 nie będzie przez SARS-CoV-2 Ostatni superksiężyc w tym roku. Pełnia Robaczego Księżyca już dziś! Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia Wypróbuj najnowsze obiektywy Tamron SP w czasie dni otwartych w całej Polsce

Popularne w tym tygodniu:

Ostatni bastion w Mariupolu. Żołnierz pokazał dramatyczne chwile przed upadkiem Transpłciowa para w kampanii Calvin Klein. Mężczyzna w ciąży promuje Dzień Matki Maraton tatuażu w Ukrainie. Młodzi tatuują się, by zebrać fundusze na wojsko Clearview AI już nie sprzeda twojego wizerunku. Dostali na to bana Xiaomi i Leica łączą siły. Wspólnie rozpoczną nową erę fotografii mobilnej Używają tego Ukraińcy. Twórcy narzędzia otrzymali wysoką karę Fotograf zrobił w bambuko kolegów. Wykorzystał Photoshopa, aby okraść ekipę "Skrzypce Ingresa" pobiły rekord. Zdjęcie Man Raya sprzedano za 12,4 mln dol. Canon patentuje sztuczną inteligencję. Wyręczy fotografa przy kadrowaniu zdjęć Jason Momoa przeprasza fanów. Aktor robił zdjęcia w Kaplicy Sykstyńskiej Podróżuj w czasie ze Street View. Teraz także na smartfonach