Peter Lavery przez 50 lat dokumentował magiczne życie cyrkowców

Cyrk to w głębi świat kompletnie nieznany wielu ludziom. Jest tak wciągający, że Peter Lavery oddał mu ponad pół wieku. Widoki, które zobaczycie na jego zdjęciach, wyglądają dosłownie jak tajemnice, które dopiero wychodzą na światło dzienne.

© Peter Lavery / peterlavery.com

Peter Lavery rozpoczął karierę fotograficzną w Leeds Art College, a następnie kontynuował ją w Royal College of Art w Londynie. Jednak zanim zdążył skończyć uczelnie, romantyczny kaprys porwał go do podróżowania z cyrkowymi artystami.

Cykl zdjęć “Circus Work” to dokumentacja fotograficzna jego podróży. Lavery po raz pierwszy zaczął fotografować cyrkowych wykonawców w 1968 roku, czyli równo pół wieku temu. Zainspirował go do tego przyjazd trupy cyrkowej do jego rodzinnego miasta, Wakefield w Anglii.

Od razu uderzyła mnie rozbieżność między zewnętrzną egzotyką, strojami, cekinowymi kostiumami, piórami, wyszukaną wystawą i zwyczajnością za kulisami. Od razu byłem zachwyciły mnie dźwiękami i zapach, ale nie miałem pojęcia, że temat wciągnie moją wyobraźnię na pięćdziesiąt lat.

Peter Lavery

Więcej fascynujących zdjęć Petera najdziecie na jego stronie peterlavery.com.

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zwykły wandalizm czy współczesna sztuka? [galeria 960px] Z aparatem M 4/3 masz największe szanse na udaną randkę?! Olimpijscy pływacy sfotografowani przez zautomatyzowane podwodne lustrzanki Konkurs The Story Beyond The Still - "The Beach", czyli trzeci zwycięzca [wideo] Marszałek Piłsudski ukazał się na zdjęciu z obchodów 100-lecia niepodległości Stare patelnie sfotografowane jak planety Małe koncerty czy duże festiwale - gdzie czeka nas więcej możliwości na ciekawe zdjęcia? [poradnik] "Fatman the Dog" - pies, który jest filmowcem Niesamowite zdjęcia finalistów National Geographic Travel Contest 2019 Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ma 17 lat, głowę pełną pomysłów fotograficznych i serce żądne przygód

Popularne w tym tygodniu:

Australijczycy zajmują się zwierzętami. Wiele z nich odzyskało siły "Strefy wolne od LGBT", czyli nasza rzeczywistość w obiektywie młodego Polaka World Photographic Cup 2020: Polska drużyna wśród 10 najlepszych Uciekła z miasta, mieszka w samochodzie i robi zdjęcia. Tak trzeba żyć! Monochrome Photography Awards 2019: wielu Polaków wśród wyróżnionych Paryskie muzea udostępniły ponad 100 000 historycznych zdjęć za darmo Projekt #NoBeautyInPlastic: Katastrofę ekologiczną fundujemy sobie sami Dawid Hemke to polski Joker. Zobacz, jak genialnie odtworzył tę postać Historyczne zdjęcia z ZSRR odnalezione w opuszczonym domu Co się dzieje z choinkami po świętach? Fotograf pokazał to na zdjęciach Psy to dostojne zwierzęta. Alexander Khokhlov udowodnił to na zdjęciach Fearless Photographers: najlepsi fotografowie ślubni na świecie wybrani