Peter Lavery przez 50 lat dokumentował magiczne życie cyrkowców

Cyrk to w głębi świat kompletnie nieznany wielu ludziom. Jest tak wciągający, że Peter Lavery oddał mu ponad pół wieku. Widoki, które zobaczycie na jego zdjęciach, wyglądają dosłownie jak tajemnice, które dopiero wychodzą na światło dzienne.

© Peter Lavery / peterlavery.com

Peter Lavery rozpoczął karierę fotograficzną w Leeds Art College, a następnie kontynuował ją w Royal College of Art w Londynie. Jednak zanim zdążył skończyć uczelnie, romantyczny kaprys porwał go do podróżowania z cyrkowymi artystami.

Cykl zdjęć “Circus Work” to dokumentacja fotograficzna jego podróży. Lavery po raz pierwszy zaczął fotografować cyrkowych wykonawców w 1968 roku, czyli równo pół wieku temu. Zainspirował go do tego przyjazd trupy cyrkowej do jego rodzinnego miasta, Wakefield w Anglii.

Od razu uderzyła mnie rozbieżność między zewnętrzną egzotyką, strojami, cekinowymi kostiumami, piórami, wyszukaną wystawą i zwyczajnością za kulisami. Od razu byłem zachwyciły mnie dźwiękami i zapach, ale nie miałem pojęcia, że temat wciągnie moją wyobraźnię na pięćdziesiąt lat.

Peter Lavery

Więcej fascynujących zdjęć Petera najdziecie na jego stronie peterlavery.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nowojorskie pustostany na zdjęciach Willa Ellisa Codzienne życie z lotu ptaka Marszałek Piłsudski ukazał się na zdjęciu z obchodów 100-lecia niepodległości Ogłoszenie zwycięzców Tych Press Photo oraz wystawa już w marcu Pasja pełna ruchu. Prace Adama Kokota Ciepłe przedmioty w zimnym klimacie Rozstrzygnięcie konkursu SWPA coraz bliżej. Znamy finalistów Najlepsze zdjęcia 2011 roku według UNICEF [galeria] BAD – złe zdjęcia w National Geographic? Ośmiornica ukradła nurkowi kamerę i spokojnie odpłynęła (wideo) Architekt i fotograf tworzy perfekcyjne zdjęcia w przestrzeni miejskiej World Press Photo 2019 – znamy nominowanych fotografów

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają Jak powstają filmy Ilforda? Zobacz niesamowity proces prosto z fabryki Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia Jak by wyglądali, gdyby żyli? Artysta tworzy cyfrowe portrety historycznych postaci