Peter Lavery przez 50 lat dokumentował magiczne życie cyrkowców

Cyrk to w głębi świat kompletnie nieznany wielu ludziom. Jest tak wciągający, że Peter Lavery oddał mu ponad pół wieku. Widoki, które zobaczycie na jego zdjęciach, wyglądają dosłownie jak tajemnice, które dopiero wychodzą na światło dzienne.

© Peter Lavery / peterlavery.com

Peter Lavery rozpoczął karierę fotograficzną w Leeds Art College, a następnie kontynuował ją w Royal College of Art w Londynie. Jednak zanim zdążył skończyć uczelnie, romantyczny kaprys porwał go do podróżowania z cyrkowymi artystami.

Cykl zdjęć “Circus Work” to dokumentacja fotograficzna jego podróży. Lavery po raz pierwszy zaczął fotografować cyrkowych wykonawców w 1968 roku, czyli równo pół wieku temu. Zainspirował go do tego przyjazd trupy cyrkowej do jego rodzinnego miasta, Wakefield w Anglii.

Od razu uderzyła mnie rozbieżność między zewnętrzną egzotyką, strojami, cekinowymi kostiumami, piórami, wyszukaną wystawą i zwyczajnością za kulisami. Od razu byłem zachwyciły mnie dźwiękami i zapach, ale nie miałem pojęcia, że temat wciągnie moją wyobraźnię na pięćdziesiąt lat.

Peter Lavery

Więcej fascynujących zdjęć Petera najdziecie na jego stronie peterlavery.com.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Znalezione nie kradzione? Afera wokół serwisu ze „zdjęciami znalezionymi w Internecie” Emocjonalne portrety psów autorstwa naszej czytelniczki - Cyntii Zygmuntowicz „Jestem dokumentalistą – wykorzystuję fotografię do opisywania rzeczywistości” - mówi o sobie Andrzej Bogacz Człowiek psujący naturę ? fotografie z lotu ptaka wg Jasona Hawksa Są ze sobą 60 lat. Uczcili to przepiękną sesją zdjęciową Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta Magdalena Franczuk zabiera odbiorcę w podróż po świecie Franciszka Leona Madaleyskiego w swojej najnowszej książce „Księga Cudowności” WeTransfer nie tylko do przesyłania zdjęcia. To źródło inspiracji! Dubaj zmienia się piekielnie szybko. Te zdjęcia pokazują ogrom zjawiska Shake it baby, czyli trochę wody dla ochłody Boliwia, Argentyna i Peru - fotograficzna zima Kevina Faingnaerta Yurko Dyachyshyn ukazuje piękno i wolność koni z ukraińskich Karpat

Popularne w tym tygodniu:

Arek Podniesiński sfotografował radziecką tarczę antyrakietową Duga Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane! Bajkowy świat dzieciństwa na zdjęciach Iwony Podlasińskiej Urocze zdjęcia psa i fretki. Są najlepszymi przyjaciółmi Jak wyglądałyby miasta, gdyby natura przejęła nad nimi kontrolę? Kolaże Charliego Davoli Fotografka podróżuje z suknią i robi przepiękne autoportrety Od 10 lat szuka porzuconych fortepianów i fotografuje ich piękno Nic tu nie jest takie, jak się wydaje. Poznaj świat abstrakcji Aditya Aryanto Cyberpunk 2077 na żywo. Japonia wygląda jak futurystyczna gra Nature Photographer of the Year 2019: Najpiękniejsze zdjęcia przyrody wybrane Zobacz, jak inne kraje świętowały z nami 100-lecie niepodległości Jak wyglądałyby gwiazdy, gdyby były puszyste?