Archiwizacja komputera przy pomocy Time Machine i WD Backup - jak to zrobić? [wideoporadnik]

Archiwizowanie komputera na bieżąco naprawdę potrafi uratować skórę. Jak jednak się do tego zabrać i wykorzystać proste narzędzia? Wszystkiego dowiecie się z wideoporadnika!

Zdarzyło wam się usunąć ważny plik? A może wasz komputer po prostu któregoś razu nie chciał się włączyć? Mnie zdarzyły się obie sytuacje, ale narzędzie Time Machine zadziałało bezbłędnie. Jego konfiguracja jest bajecznie prosta, zewnętrzny dysk twardy nie zrujnuje waszego portfela, a w razie awarii, korzyści będą nieocenione. Korzystając z Windowsa, polecam skorzystać z bardzo prostego i przystępnego narzędzie WD Backup, którego skonfigurowanie również zajmie wam zaledwie kilka chwil.

W razie awarii komputera, bez problemu przywrócimy komputer do stanu sprzed awarii, a także możemy wrócić do poprzednich wersji plików, a w razie ich skasowania — po prostu je uratujemy. Mnie, Time Machine uratował nie raz, choć mam nadzieję, że więcej się to nie zdarzy. Jednak lepiej dmuchać na zimne.

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Felietony mistrza kompozycji dr. hab. Mariana Schmidta na Fotoblogii 6 problemów, jakie spotka filmujący fotograf Te proste animacje pomogą wam zrozumieć podstawy fotografii tradycyjnej Wewnętrzne krajobrazy Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotograf prawie jak sportowiec - musi ćwiczyć [poradnik] Pomóż swoim przyjaciołom pozować, jak profesjonalni modele Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek To cóż, że ze Szwecji? [inspiracja] Frymografia: Ziarna podświadomości Dla początkujących: konwersja do formatu DNG Fotograf przed ołtarzem - poradnik dla początkujących fotografów ślubnych [część 1]