Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej

Tego konkursu nie trzeba nikomu przedstawiać – to klasa sama w sobie. Co roku jury wybiera najlepsze prace reporterskie i dokumentalne z naszego rodzimego podwórka. Pojawiła się nowa kategoria w cyklach – ”Kultura i rozrywka”. Nabór zdjęć właśnie się rozpoczął!

Grand Press Photo 2017 © Mariusz Janiszewski, „Doc! Photo Magazine” / Fotoreportaż - I miejsce w kategorii LUDZIE

Grand Press Photo to największy w Polsce konkurs fotografii prasowej. Wśród nagrodzonych zdjęć znajdziecie wiele inspirujących obrazów i poruszające tematy. Wśród zwycięzców co roku pojawiają się uznane nazwiska świata fotografii reportażowej. Nabór do tegorocznej edycji trwa od 15 lutego do 4 kwietnia. Konkurs jest przeznaczony tylko dla zawodowców i brane pod uwagę będą zdjęcia wykonane od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 roku.

Możecie zgłaszać swoje zdjęcia pojedyncze oraz cykle. Kategorie dla zdjęć pojedynczych to: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże zostały podzielone na następujące kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka (nowa kategoria).

Dla fotografów, realizujących długoterminowe materiały przeznaczona jest specjalna kategoria – ”Projekt dokumentalny”.

W ramach Grand Press Photo jest organizowany również konkurs na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę ”Photo Book of the Year 2017”.

Prace możecie zgłaszać tylko drogą elektroniczną. Regulamin konkursu i inne ważne informacje znajdziecie na stronie organizatora. Rozwiązanie nastąpi w maju.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce? Fotografowie w Polsce są oburzeni zwolnieniami fotoreporterów PAP-u. Oto manifest „Przyroda Ojczysta” - rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Zdjęcie dnia. Giewont nocą. Internauci: aż chce się tam być Melania Trump mogła zarobić nawet milion dolarów na zdjęciach swojej rodziny DJI Mavic Mini oficjalnie. Dron, który mieści się w dłoni Trójwymiarowy obraz zamknięty w sześcianie Fotograficzny przegląd sieci - linki dnia Juergen Teller oskarżony o kradzież stylu i podrabianie prac Mickalene Thomas 5 najważniejszych rzeczy podczas realizacji sesji zdjęciowej według Emila Bilińskiego Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 01 Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim

Popularne w tym tygodniu:

Nie chce "żydostwa i LGBT" w Polsce. Firmy zrywają współpracę z Samuelą Górską Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu Pożary znów dają o sobie znać. Kamera nagrała, jak ogień zabiera tysiące drzew Podwójne trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawiska nad polskim morzem Pożary w Turcji. Widok zniszczeń wprawia w osłupienie