Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej

Tego konkursu nie trzeba nikomu przedstawiać – to klasa sama w sobie. Co roku jury wybiera najlepsze prace reporterskie i dokumentalne z naszego rodzimego podwórka. Pojawiła się nowa kategoria w cyklach – ”Kultura i rozrywka”. Nabór zdjęć właśnie się rozpoczął!

Grand Press Photo 2017 © Mariusz Janiszewski, „Doc! Photo Magazine” / Fotoreportaż - I miejsce w kategorii LUDZIE

Grand Press Photo to największy w Polsce konkurs fotografii prasowej. Wśród nagrodzonych zdjęć znajdziecie wiele inspirujących obrazów i poruszające tematy. Wśród zwycięzców co roku pojawiają się uznane nazwiska świata fotografii reportażowej. Nabór do tegorocznej edycji trwa od 15 lutego do 4 kwietnia. Konkurs jest przeznaczony tylko dla zawodowców i brane pod uwagę będą zdjęcia wykonane od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 roku.

Możecie zgłaszać swoje zdjęcia pojedyncze oraz cykle. Kategorie dla zdjęć pojedynczych to: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże zostały podzielone na następujące kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka (nowa kategoria).

Dla fotografów, realizujących długoterminowe materiały przeznaczona jest specjalna kategoria – ”Projekt dokumentalny”.

W ramach Grand Press Photo jest organizowany również konkurs na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę ”Photo Book of the Year 2017”.

Prace możecie zgłaszać tylko drogą elektroniczną. Regulamin konkursu i inne ważne informacje znajdziecie na stronie organizatora. Rozwiązanie nastąpi w maju.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Leica SL (typ 601) - nowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy o świetnych parametrach Wulkan Taal na Filipinach wybuchł. Okolica jest pogrążona w pyle BenQ zapowiada SW320 4K UHD HDR - nowy monitor 4K dla fotografów iPhone SE okiem fotografa. Co jest w nim tak wyjątkowego? NVIDIA Studio, sprzęt i oprogramowanie, które wspiera twórców Ciekawe miejsca do fotografowania. Czy specjalistyczna wyszukiwarka może pomóc je znaleźć? Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii Lexar wraca do gry! Na wstępie pojawią się karty XQD - co będzie dalej? Windows Live Sync ? synchronizacja zdjęć na dwóch komputerach Olympus finalizuje umowę z JIP. Nie ma co się bać o przyszłość firmy Canon EOS 1D-x Mark III może mieć stabilizację matrycy, wideo 6K oraz 2 sloty kart CFExpress Błędy w nowej wersji Photoshopa CC

Popularne w tym tygodniu:

Koronawirus w szpitalu w Lublinie. Ostatnie zdjęcie wyciska łzy Zdjęcie dnia. Ogromny kot znaleziony wśród rysunków z Nazca w Peru Czy to koniec Olympusa? Nowy właściciel rezygnuje z nazwy Zdjęcia z wyprawy ratunkowej TOPR na Rysy. Trudne warunki i niesprzyjająca pogoda Zdjęcie dnia. Premierka Jacinda Ardern cieszy się ze zwycięstwa w wyborach