Wzruszająca historia matki i jej synka, pokazana w krótkim filmie skłania do refleksji

Coraz częściej spotykamy się z produkcjami, realizowanymi smartfonami. Jasne – często są do tego wykorzystywane dodatkowe obiektywy, specjalne oświetlenie i znaczna postprodukcja, ale wciąż – jest to nagrywane urządzeniem mobilnym. Ten film jest jednak inny. Na pewno was poruszy.

© Peter Chan / YouTube

Pamiętam, że pierwszy aparat w telefonie, który miałem, nie nadawał się specjalnie do niczego. Jego rozdzielczość była słaba, na dodatek był doczepiany i ciągle go zapominałem. Dzisiaj mamy ten komfort, że urządzenie, które jest w naszej kieszeni lub torbie, pozwala na osiągnięcie świetnej jakości obrazu.

Udowadnia to Apple Singapore. Firma nawiązała współpracę z Peterem Chanem, który zrealizował film ”Three Minutes” (”Trzy minuty”) z okazji chińskiego nowego roku. To wzruszająca historia o matce, która nie ma dużo czasu dla swojego synka. W filmie możecie zobaczyć tytułowe 3 minuty, które udało jej się znaleźć między jedną, a drugą podróżą pociągiem. Powodem jej braku czasu jest praca kontrolera biletów. Ta opowieść porusza i każe nam zastanowić się nad jednym: ”Co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli tylko 3 minuty dla naszych najbliższych?”.

Oczywiście film powstał na potrzeby Apple, by pokazać, do czego nadaje się iPhone X. Firma promuje go nie tylko, jako drogiego smartfona do codziennego użytkowania, ale jako realna narzędzie pracy. Logiczne jest to, że telefon nie pobije profesjonalnych kamer, przynajmniej póki co, ale można go naprawdę nieźle wykorzystać – wystarczy tylko mieć pomysł i znać jego ograniczenia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zobacz wczesne zgłoszenia do Sony World Photography Awards 2019 Zmrożone ręce, marchewka i dużo śmiechu [galeria 960 px] Ponadczasowe piękno drzewek bonsai autorstwa Stephena Vossa Kolorowe lata sześćdziesiąte w Nowym Jorku na filmie Kodachrome Agencja Magnum oferuje nam pracę Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Burhan Ozbilici autorem zdjęcia roku w World Press Photo 2017. Zobaczcie pozostałych nagrodzonych Ogniste kawałki kurczaka z KFC reklamują się same! Sabrina Boem oddaje cześć bezdomnym i opuszczonym kotom w swoim projekcie fotograficznym Zrobienie zdjęcia to tylko mała część pracy fotografa. Ten artysta zaczyna od budowy całego planu Zdjęcia o najdłuższym w historii czasie naświetlania? [galeria] Akcja pod pomnikiem Jana Pawła II. Wiemy, jak ją zorganizowano

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf odtworzył w 3D i ożywił słynne zdjęcie z prof. Zbigniewem Religą Ksiądz święcił psy i koty na Światowy Dzień Zwierząt. Zdjęcia są przekomiczne Koloryzowane historyczne zdjęcia z Holokaustu nadają mu nowego wymiaru Oto pierwsze w historii zdjęcie wykonane aparatem Leica. Ma już 107 lat! Dziewczynka z zespołem Downa została gwiazdą marek odzieżowych. Pozuje już od 2 lat Światowy Dzień Zwierząt: Oto najlepsze zdjęcia waszego autorstwa Pies utknął na balkonie. Próbował uciec od agresywnego właściciela Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia Tragedia w Jonestown. Członkowie sekty popełnili zbiorowe samobójstwo Przyroda potrafi być zaskakująca. Wąż pożerał ptaka, a na nim siedziała jaszczurka Dziwne błyskawice nad Ziemią. Astronauta ujął je z ISS Ujawnili dane fotografa, choć prosił o anonimowość. Teraz żyje na uchodźctwie