Wzruszająca historia matki i jej synka, pokazana w krótkim filmie skłania do refleksji

Coraz częściej spotykamy się z produkcjami, realizowanymi smartfonami. Jasne – często są do tego wykorzystywane dodatkowe obiektywy, specjalne oświetlenie i znaczna postprodukcja, ale wciąż – jest to nagrywane urządzeniem mobilnym. Ten film jest jednak inny. Na pewno was poruszy.

© Peter Chan / YouTube

Pamiętam, że pierwszy aparat w telefonie, który miałem, nie nadawał się specjalnie do niczego. Jego rozdzielczość była słaba, na dodatek był doczepiany i ciągle go zapominałem. Dzisiaj mamy ten komfort, że urządzenie, które jest w naszej kieszeni lub torbie, pozwala na osiągnięcie świetnej jakości obrazu.

Udowadnia to Apple Singapore. Firma nawiązała współpracę z Peterem Chanem, który zrealizował film ”Three Minutes” (”Trzy minuty”) z okazji chińskiego nowego roku. To wzruszająca historia o matce, która nie ma dużo czasu dla swojego synka. W filmie możecie zobaczyć tytułowe 3 minuty, które udało jej się znaleźć między jedną, a drugą podróżą pociągiem. Powodem jej braku czasu jest praca kontrolera biletów. Ta opowieść porusza i każe nam zastanowić się nad jednym: ”Co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli tylko 3 minuty dla naszych najbliższych?”.

Oczywiście film powstał na potrzeby Apple, by pokazać, do czego nadaje się iPhone X. Firma promuje go nie tylko, jako drogiego smartfona do codziennego użytkowania, ale jako realna narzędzie pracy. Logiczne jest to, że telefon nie pobije profesjonalnych kamer, przynajmniej póki co, ale można go naprawdę nieźle wykorzystać – wystarczy tylko mieć pomysł i znać jego ograniczenia.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Mgła nie jest wymówką, ale tematem. Udowadnia to Andreas Levers Fotograf Kishor Sharma pokazuje życie ostatnich Nomadów w Nepalu Znalazł przeurocze myszki. Nie zabił ich, ale zbudował im dom Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera Oscar dla fotografa Louie Psihoyosa za film "The Cove" "Świat według lensa" - niecodzienne portrety autorstwa Maury Ładosz z wykorzystaniem Lensbaby Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Znamy zwycięzców Leica Oskar Barnack Award 2016 Czy Macduff Everton to Ansel Adams fotografii podróżniczej? Retro czy futuryzm, czyli jak opakować ZŁO XXI wieku? DrakSpirit pokazuje swój świat w mrocznych, geometrycznych fotografiach

Popularne w tym tygodniu:

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award Toy Story 3 w prawdziwym życiu. Dwóch braci przez 8 lat odtwarzało film Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 Kuba Konwent podbija Jordanię. Były spadochrony, zdjęcia i… pociski! Filmowiec ukazał ruch gwiazd w zapierającym dech w piersi filmie poklatkowym International Landscape Photographer of the Year 2019 – wyniki konkursu Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year Najlepsze zdjęcia z porodu: Birth Photography Image Competition 2020 Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale Sony World Photography Awards 2020 - znamy finalistów Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją? WPO ściągnęło materiał o protestujacych z Hongkongu ze strony SWPA 2020