Wzruszająca historia matki i jej synka, pokazana w krótkim filmie skłania do refleksji

Coraz częściej spotykamy się z produkcjami, realizowanymi smartfonami. Jasne – często są do tego wykorzystywane dodatkowe obiektywy, specjalne oświetlenie i znaczna postprodukcja, ale wciąż – jest to nagrywane urządzeniem mobilnym. Ten film jest jednak inny. Na pewno was poruszy.

© Peter Chan / YouTube

Pamiętam, że pierwszy aparat w telefonie, który miałem, nie nadawał się specjalnie do niczego. Jego rozdzielczość była słaba, na dodatek był doczepiany i ciągle go zapominałem. Dzisiaj mamy ten komfort, że urządzenie, które jest w naszej kieszeni lub torbie, pozwala na osiągnięcie świetnej jakości obrazu.

Udowadnia to Apple Singapore. Firma nawiązała współpracę z Peterem Chanem, który zrealizował film ”Three Minutes” (”Trzy minuty”) z okazji chińskiego nowego roku. To wzruszająca historia o matce, która nie ma dużo czasu dla swojego synka. W filmie możecie zobaczyć tytułowe 3 minuty, które udało jej się znaleźć między jedną, a drugą podróżą pociągiem. Powodem jej braku czasu jest praca kontrolera biletów. Ta opowieść porusza i każe nam zastanowić się nad jednym: ”Co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli tylko 3 minuty dla naszych najbliższych?”.

Oczywiście film powstał na potrzeby Apple, by pokazać, do czego nadaje się iPhone X. Firma promuje go nie tylko, jako drogiego smartfona do codziennego użytkowania, ale jako realna narzędzie pracy. Logiczne jest to, że telefon nie pobije profesjonalnych kamer, przynajmniej póki co, ale można go naprawdę nieźle wykorzystać – wystarczy tylko mieć pomysł i znać jego ograniczenia.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Bajkowe zdjęcia wśród krokusów w wykonaniu Patryka Biegańskiego Genialne zdjęcie ISS na tle Słońca wygląda jak z "Gwiezdnych Wojen" Blok wschodni upadł, lecz te sanatoria przetrwały i mają się dobrze. Zobaczcie jak wyglądają turnusy w tych specyficznych miejscach "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Dzięki fotografii pokazuje miłość do swoich dzieci i zwierząt Utwór pracowniczy, czyli czyj? Narciarze zamienili niebo w płótno wykorzystując do tego pigment Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach Warszawskie puzzle fotograficzne online Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Panoramy 360 stopni z całego świata

Popularne w tym tygodniu:

Konkurs Big Picture rozwiązany. Zobacz najpiękniejsze zdjęcia dzikiej przyrody Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo Beztroskie dzieciństwo ukazane dzięki miłości do zwierząt Znana retuszerka zablokowana na Facebooku za zdjęcia z II wojny światowej Artystka odtwarza renesansowe dzieła sztuki. Wychodzi jej to genialnie! Pomysł na zdjęcia dzieci. Potrzebujesz tylko kredy i smartfona! Kampania Gucci zrealizowana bez fotografów. Modele robili zdjęcia sobie sami Co się stanie, gdy fotograf podwodny pójdzie robić zdjęcia ptaków? Kwitnąca lawenda to dla niej pole do popisu Artystka przerobiła Lomo Instant, by robić zdjęcia techniką mokrej płyty Eksperymentowały z kolorami, by dodać otuchy podczas kwarantanny Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie!