Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności

Zobaczcie, jak w łatwy sposób poprawić jakość zdjęć wykonanych w słabym oświetleniu na wyższych czułościach ISO. Wcale nie musicie kupować do tego aparatu za 10 000 złotych!

To, że łączenie wielu zdjęć w jedno może poprawić osiągi na niskich czułościach wiadomo nie od dziś. Niektórzy producenci oferowali nawet podobną funkcjonalność w swoich aparatach kompaktowych. Jednak, że można to zrobić w Photoshopie nie było dla mnie takie oczywiste.

Bracia Koldunov pokazali jak to zrobić. Muszę przyznać, że ta metoda działa całkiem dobrze — zarówno w przypadku aparatów jak i smartfonów oraz urządzeń mobilnych, oczywiście pod warunkiem że mamy do czynienia ze statycznymi tematami.

Po prostu wykonujemy 10 identycznych zdjęć w słabym oświetleniu na wysokiej czułości, najlepiej zastosować oczywiście statyw. Następnie otwieramy wszystkie zdjęcia w Photoshopie, tworzymy z nich grupę (Stack), którą dalej obramiamy. Zaznaczamy opcje automatycznego dopasowywania obrazów źródłowych i tworzenia inteligentnych obiektów po załadowaniu warstw.

Końcowy etap wygląda następująco: przejdź do Warstwa> Obiekty inteligentne> Tryb stosu> Mediana i to wszystko. Wyniki prezentują się obiecująco, więc nie omieszkam sprawdzić tej metody następnym razem jak będę robił statyczne zdjęcia na wyższych czułościach ISO.

Z drugiej strony gdy mamy do dyspozycji statyw i statyczny temat, to możemy po prostu skorzystać z niskiej czułości i dłuższego czasu ekspozycji.

Zobacz również: Prawidłowe naświetlanie zdjęć

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jaki obiektyw do lustrzanki dla amatorów, czyli wybieraj z głową [poradnik] Od inspiracji do postprodukcji, czyli o sprawach najważniejszych Kilka kroków, o których musisz pamiętać przy obróbce krajobrazów [wideoporadnik] Jak pozbyć się czerwonych oczu na zdjęciach? Talent najmniej ważny Nie masz społeczności ani popularnych zdjęć na Insta, nie istniejesz. Jak to zmienić? Działalność nierejestrowana - wszystko, co musisz wiedzieć Przepis na zdjęcie - pół na pół Dyscyplina kadru, czyli jak zrobić "czyste" zdjęcie - cz. I Obróbka zdjęcia ślubnego na konkretnym przykładzie [wideoporadnik] Poradnik: fotografowanie architektury Zdjęcia "z ręki” przy długich czasach naświetlania. Co zrobić, aby były nieporuszone bez statywu?

Popularne w tym tygodniu:

Edycja plików RAW dla początkujących Jak zamienić smartfona w prawie idealne narzędzie do fotografii? Jak wybrać odpowiednią ogniskową do cropa? Oto prosty sposób Praca zdalna. Organizacja czasu to podstawa Jak usunąć zdjęcia z iCloud? Podpowiadamy najprostszy sposób