Pięć łatwych sposobów na poprawienie swoich filmów ze smartfona

W kieszeni mamy kamerę o dużych możliwościach, więc dlaczego z niej nie korzystać? Zobaczcie, co i jak można nią nakręcić przy odrobinie kreatywności.

Możliwości filmowe naszych smartfonów pozwalają na nakręcenie naprawdę dobrych ujęć filmowych. Jeżeli chcecie nakręcić coś więcej niż okazjonalne filmiki rodzinne to Cinecom.net ma 5 trików, na poprawę i urozmaicenie warsztatu operatorskiego.

Pierwsza na liście jest oczywiście taśma, która jest nieodzownym akcesorium także w studiu fotograficznym. W przypadku smartfona możemy go po prostu przyczepić za jej pomocą urządzenie do różnych rzeczy, tworząc ciekawą, niecodzienną perspektywę.

Przejścia miedzy ujęciami to podstawa przy ciekawszych filmach, więc warto wykorzystać poręczność naszych smartfonów i zrobić coś kreatywnego, jak chociażby obrót na końcu i początku ujęcia. Jeżeli macie problem z zieloną dominantą przy oświetlaniu sceny światłem smartfona, spróbujcie pomalować go czerwonym markerem, dzięki czemu kolory skóry powinny prezentować się lepiej.

Jeżeli chcecie uzyskać popularny w teledyskach efekt blików, wystarczy umieścić tuż przed obiektywem żyłkę wędkarską, a następnie zaświecić czymś wprost w obiektyw. Cinecom.net na koniec radzi, żeby wyposażyć się w plastelinę, która nie tylko będzie uniwersalnym statywem dla naszego smartfona, ale pozwoli też zrobić z niego prowizoryczny wózek do przesuwania kamery. W ten sposób możemy stworzyć bardziej dynamiczne ujęcia, którymi zabłyśniemy na Instagram Stories czy Facebooku.

Zobacz również: Tworzenie cyfrowego efektu bokeh w Adobe Photoshop

Źródło: www.youtube.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać Ilford pokazuje jak wywołać czarno-biały film we własnym domu Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności Jak robić dobre zdjęcia przy długim czasie ekspozycji? Czy warto wydać 8 tysięcy na obiektyw portretowy? Oto jak się sprawdzają 85-tki Canona 25 funkcji Lightrooma, dzięki którym poprawisz swój workflow Archiwizacja komputera przy pomocy Time Machine i WD Backup - jak to zrobić? [wideoporadnik] Nie wiesz, jak kręcić ciekawe ujęcia? Wykorzystaj statyw! 8 trików, dzięki którym twoje zdjęcia będą ciekawsze. I to niskim kosztem! Jak sfotografować Superksiężyc? [poradnik] Zdjęcia "z ręki” przy długich czasach naświetlania. Co zrobić, aby były nieporuszone bez statywu? Jak ulepszyć warsztat podczas sesji miłosnej? Kai Wong radzi, jak robić lepsze zdjęcia krajobrazowe Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik] Fotografia koncertowa, czyli zdjęcia w 5 minut. Jak fotografować, żeby nie fałszować? Jakie szkła wybrać do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony? Kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy, czyli kilka słów o filtrach Lustrzanka w podróży. O czym trzeba pamiętać? Ogniskowa - jaki wpływ ma na odzwierciedlenie twarzy w portrecie Zdjęcia jedzenia okiem ekspertek. Liczy się naturalność Dostałeś w prezencie aparat? Zobacz, jak wykorzystać jego potencjał Kilka ważnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy portrecie Idealne zdjęcie. Ponadgatunkowe porozumienie dżentelmeńskie Jasne obiektywy nie zawsze są super. Zalety i wady jasnych i ciemnych szkieł

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Dowiedz się, jak krok po kroku dobrze wyretuszować portret Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać