Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta

Dzieci i małe zwierzątka – co może sprawdzić się lepiej podczas sesji zdjęciowej? Chyba nic. Przeurocze połączenie jednak dało się we znaki jednemu fotografowi z USA. Mężczyzna dostał nawet groźby śmierci za to, że na jego zdjęciach pojawiły się żywe zwierzątka. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

© Mercer Harris / Facebook

Mercer Harris z Waszyngtonu w stanie Georgia (populacja to ok. 4 tys. osób) zajmuje się fotografią portretową od ponad 30 lat. W ciągu swojej kariery stale wykorzystywał żywe króliki i zające, od jakich 10 lat oferuje zdjęcia w towarzystwie żywych kaczątek. No powiedzcie szczerze – nie chcielibyście mieć przesłodkich zdjęć waszych pociech z takimi modelami? Każdy by chciał!

W zeszłym tygodniu wybuchła burza po tym, jak jeden z klientów Harrisa opublikował zdjęcia w mediach społecznościowych na różnych grupach. Wiadomo – jedni byli zauroczeni, inni zaczęli się pieklić, bo przecież jak można dawać dziecku do zdjęć żywe zwierzę. Na kanałach społecznościowych Mercera Harrisa zaczęły się pojawiać nienawistne komentarze. Ludzie zwracali uwagę na to, że zwierzęta powinny być trzymane w inny sposób oraz szeroko kładki nacisk na swoje zniesmaczenie.

Nigdy nie zraniliśmy ani nie uśmierciliśmy żadnego zwierzęcia. Nie ma ani jednego kaczątka, które umarłoby podczas zdjęć. Całkowicie rozumiemy, że to kacze dzieci.

Mercer Harris

Pod adresem fotografa były kierowane liczne obraźliwe słowa, a nawet życzenia choroby i śmierci. Jedna z komentujących zwróciła uwagę na to, że na jednym zdjęciu znajduje się martwe kaczątko. Inni pisali nawet o ”poderżnięciu gardła jego córce”, co jest naprawdę chore. Podobno do studio Harrisa został również wykonany telefon, gdzie ktoś groził uduszeniem jego sekretarce. W internecie pojawił się również domowy adres fotografa i numer telefonu.

Co do ”martwych kaczątek” - sytuacja wygląda tak, że na serii dwóch zdjęć, na których jedna kaczuszka wskakuje do wody, inna (tuż obok) jest pod wodą. Dla niektórych to dowód na to, że zwierzę nie żyło. Harris zaprzecza temu, by jakiemukolwiek kaczątku cokolwiek złego się stało. Jak się okazuje – małe kaczuszki uwielbiają nurkować i właśnie ten moment został ujęty na zdjęciu. Wszystkie kaczątka przeżyły.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Po wypłynięciu całej sprawy i rozgorzeniu burzy, niezadowoleni internauci zaczęli składać donosy do służb zajmujących się agrokulturą, władz miasta oraz biura szeryfa. Wszystkie władze jednak informowały, że nie doszło do niczego zdrożnego. Jednak w związku z całą sprawą, Harris postanowił usunąć zdjęcia, na których znajdowały się zwierzątka.

Fotograf podkreśla, że wszystko ma na celu pokazanie miłości dzieci do zwierząt i tego, że trzeba w życia naszych pociech wprowadzać tę miłość jak najszybciej. Harris kupuje kaczki, które są przeznaczone na ubój i w ten sposób ratuje zwierzęta przed niechybnym losem. Później kaczuszki (oraz króliczki) trafiają do adopcji, by mogły rozjaśnić czyjeś życie.

Niektórzy ludzie zdecydowanie przesadnie reagują na niektóre rzeczy. Jeśli żadnemu zwierzątku nie stała się krzywda, ba – zostały uratowane przed śmiercią, to w czym problem?

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce? To zdjęcie wygrało konkurs SkyPixel 2017, chociaż nie powinno było się tam znaleźć Zatrudniamy! Dołącz do zespołu WP Fotoblogia we Wrocławiu! Kupił sprzęt za równowartość ponad 20 000 złotych. W paczce dostał… kamienie i cegły! I to dwukrotnie Kodak T-MAX P3200: Powrót legendy. Fotografowie oszaleli ze szczęścia! Nowa matryca Panasonika z globalną migawką kręci w 8K i 60 kl./s! To pierwsza taka na rynku! Premiera Fujifilm X-H1 i spotkanie z Jackiem Boneckim już 3 marca! Przedsprzedaż ruszyła Fujifilm zaprasza na warsztaty fotografii przyrodniczej Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej Google i Getty Images walczą z piractwem. Zawiązuje się nowa współpraca Lightroom Classic CC 7.2 już jest. Nareszcie działa szybciej! Polscy fotografowie odpowiadają na okładkę Vogue. Nie szczędzą słów... i nie tylko! "Vogue" czy Wołga? Pierwsza okładka magazynu trąci skandalem Canon w Pjongczangu: korpusy za ponad pół miliona dolarów i ponad 700 obiektywów LOMOgeek: plotki o Fujifilm X-H1 i nasze ulubione zdjęcia sportowe Tesla Roadster w kosmosie? Tak! To zdjęcie jest prawdziwe LOMOgeek: Samsung Galaxy S9 i RED Hydrogen One oraz zdjęcia tygodnia Magazyn Vogue skrytykowany za okładkę z nagimi siostrami Hadid w niestosownej pozie Złap Fujifilm X-T2 albo X100F w promocji i zaoszczędź nawet 1290 zł Czy aparaty i obiektywy będę odblokowywane odciskiem palca? Są nowe patenty Canona

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów