Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?

Jeżeli szukacie ciekawej koncepcji na kreatywne portrety w domu, to bardzo ciekawym pomysłem są “neonowe” portrety, które wykonacie za pomocą telewizora i pryzmatu. Brzmi dziwnie? Sprawdźcie to sami!

Neony to nie tylko fajny temat fotograficzny, ale także ciekawe żródło efektownego oświetlenia, które można wykorzystać przy portrecie. Daje ciekawe kolory i nadaje się na tło, szczególnie jeżeli korzystamy z dłuższego, jasnego szkła. Co jednak zrobić, gdy nie mamy pod ręką pięknych wystaw ozdobionych neonami? Gab Loste z kanału Gabpolitely pokazuje, jak wykonać takie zdjęcia w domu, korzystając tylko z telewizora, który udaje neon i kilku popularnych w fotografii gadżetów.

Będziemy jeszcze potrzebować pryzmatu albo przynajmniej płyty CD, która pozwoli uzyskać surrealistyczne odbicia. O pryzmacie, jako ciekawym akcesorium do portretów pisaliśmy już kilkakrotnie i jest to akcesorium, które może urozmaicić fotografię portretową i lifestylową.

Zdjęcia bedą wykonywane na dłuższych czasach ekspozycji, więc można zastosować statyw, warto upewnić się tylko, że modelka będzie stałą nieruchomo. Model będzie bardzo blisko telewizora ze względu na słabe światło — warto użyć grafiki, która jest rozmazana. Pozostaje poeksperymentować z modelką i odbiciami i ciekawa, kreatywna sesja w domu gotowa!

Źródło: www.youtube.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Miron Bogacki zbudował specjalnego drona, by ująć niesamowite krajobrazy Doliny Drwęcy Światło UV pokazało to, co niewidoczne na co dzień. Zobacz świetne portrety Na to jedno niesamowite ujęcie fotograf czekał 6 lat i wykonał 720 tys. prób Www sieci: Flickr blog - zaplecze największej foto-społecznościówki świata Krajobrazy miasta w fotografiach Macieja Lulko Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Podróże z psem po opuszczonych zakątkach Europy Obcy od dawna są wśród nas. Na zdjęciach świata makro Yudy Sauw Pozując wśród swoich tygodniowych…śmieci! Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotoopa, czyli foto-dziadek z kosmicznym systemem do makro fotografii Tokio wyglądało jak kraina z horroru w latach 70 XX wieku

Popularne w tym tygodniu:

Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Jak powstają filmy Ilforda? Zobacz niesamowity proces prosto z fabryki Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają ISS ujęła piękno zorzy polarnej w całej okazałości Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie Fotografuje pod wodą i sprawia, że kwiaty wyglądają jak obrazy akwarelowe Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia Zniszczony sprzęt elektroniczny może być piękny. Pokazują to te zdjęcia