Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?

Jeżeli szukacie ciekawej koncepcji na kreatywne portrety w domu, to bardzo ciekawym pomysłem są “neonowe” portrety, które wykonacie za pomocą telewizora i pryzmatu. Brzmi dziwnie? Sprawdźcie to sami!

Neony to nie tylko fajny temat fotograficzny, ale także ciekawe żródło efektownego oświetlenia, które można wykorzystać przy portrecie. Daje ciekawe kolory i nadaje się na tło, szczególnie jeżeli korzystamy z dłuższego, jasnego szkła. Co jednak zrobić, gdy nie mamy pod ręką pięknych wystaw ozdobionych neonami? Gab Loste z kanału Gabpolitely pokazuje, jak wykonać takie zdjęcia w domu, korzystając tylko z telewizora, który udaje neon i kilku popularnych w fotografii gadżetów.

Będziemy jeszcze potrzebować pryzmatu albo przynajmniej płyty CD, która pozwoli uzyskać surrealistyczne odbicia. O pryzmacie, jako ciekawym akcesorium do portretów pisaliśmy już kilkakrotnie i jest to akcesorium, które może urozmaicić fotografię portretową i lifestylową.

Zdjęcia bedą wykonywane na dłuższych czasach ekspozycji, więc można zastosować statyw, warto upewnić się tylko, że modelka będzie stałą nieruchomo. Model będzie bardzo blisko telewizora ze względu na słabe światło — warto użyć grafiki, która jest rozmazana. Pozostaje poeksperymentować z modelką i odbiciami i ciekawa, kreatywna sesja w domu gotowa!

Źródło: www.youtube.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Jan Kriwol atakuje z nową energią w projekcie "Langusta Lips" Perseverance ukazuje 360-stopniową panoramę Marsa. Wygląda zachwycająco Roztapiające się zdjęcia Jeana-Yves'a Lemoigne'a W każdym człowieku jest coś ze zwierzęcia - studyjne portrety Andrew McGibbona Polska epoki PRL w obiektywie kanadyjskiego fotografa Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle Błękitne krajobrazy Islandii pokazane w bajkowy sposób Fotograficzne podróże perfekcjonisty - krajobrazy Alberta Drosa Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Filmowcy wprowadzili „Incepcję” do prawdziwego świata za pomocą drona Początkująca fotografka uchwyciła dramatyczną walkę o przetrwanie Najlepsze zdjęcia ślubne w konkursie International Wedding Photographer of the Year 2017

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie jedno na milion. Kobieta ujęła piorun uderzający w drzewo Mieszkał na bezludnej wyspie 29 lat. Po 4 latach powrócił do swojego raju Wielkie kule z pszczół. Rzadkie zjawisko ujęte na zdjęciu 104 lata. Tyle wystarczyło, by lodowiec prawie kompletnie stopniał Najpiękniejsze zdjęcia ptaków roku 2022. To kadry wysokich lotów! Jak zrobić zdjęcia w basenie? Prosto, tanio i na własne ryzyko Sztuczna inteligencja przywraca stare zdjęcia do życia. Wystarczy jedno kliknięcie Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów Film sprzed 86 lat zyskał nowe życie. Obejrzyj go w rozdzielczości 6.2K Gumball 3000 to nie gra wideo. Zdjęcia z rajdu zapierają dech w piersi Niezwykły wyścig klasyków w Wielkiej Brytanii. Klimat przypomina filmy fantastyczne Zabytkowe bugatti wzięły udział w rajdzie. To uczta dla każdego konesera motoryzacji