Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie

W poszukiwaniu natchnienia warto czasem wesprzeć się twórczością innych i czegoś się od nich nauczyć. Dobrym sposobem jest na przykład przeglądanie galerii konkursów fotograficznych. Niekoniecznie tych najbardziej znanych.

© Gareth Blayney / The Big Picture

The Big Picture

Zacznę od cieszącego się dużą popularnością The Big Picture. Gazeta "The Telegraph" co tydzień daje szansę na wygranie Nikona S9500. Wystarczy wysłać swoje najlepsze zdjęcia, na przykład z wakacyjnego pleneru. Konkurs jest skierowany raczej do amatorów fotografii, ale to nie znaczy, że poziom jest niski. Niektóre zdjęcia są naprawdę rewelacyjne!

Travel Photographer of the Year

Travel Photographer of the Year to kolejny konkurs fotograficzny otwarty dla wszystkich. Główna nagroda to 5000 dol.. Nazwy kategorii przyciągają uwagę i jasno opisują tematykę konkursu: Wild Stories, Extraordinary, Crowded Planet.

The RHS Photographic Competition

Do miłośników ogrodnictwa i softowej fotografii przyrody (mam na myśli fotografowanie myszy, biedronek i na przykład ziewających lisków) adresowany jest konkurs The RHS Photographic Competition. Nawet dzieci mogą wziąć w nim udział. Temat brzmi trywialnie, ale nagrody są na serio. Kto jest chętny na 1000 funtów?

Faith Through a Lens Photo Contest

Dla wierzących i niewierzących, ale na pewno dla lubiących tematykę religijną stworzono konkurs Faith Through a Lens Photo Contest. Przekopałem archiwum FTLPC i wśród wielu raczej średnich fotografii trafiłem na kilkanaście pereł. Warto zajrzeć — często tematy fotografii są ciekawsze niż ich realizacja, więc może niektóre warto podjąć samemu.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

The Terry O’Neill Photography Award

Na koniec poważna propozycja: The Terry O’Neill Photography Award. To prestiżowy konkurs, na który można wysyłać zdjęcia w kategoriach: moda, reportaż, dokument, krajobraz, przyroda, portret, sztuka. W tym roku odbędzie się jego 8. edycja. Jest tylko jeden zwycięzca i dwóch wyróżnionych, plus jeden w specjalnej kategorii "mobile device". Zwycięskie zdjęcia są pokazywane na objazdowej wystawie i publikowane w "Sunday Times Magazine".

Naturalnie warto nie tylko obejrzeć prace innych, ale też samemu wziąć udział w tych fotograficznych zawodach. Powodzenia!

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!