Nowa matryca Canona daje rozdzielczość 60 razy większą niż Full HD

Canon pokazał możliwości swojej 120-megapikselowej matrycy CMOS, która daje rozdzielczość 60 razy większa od Full HD. Miłośnicy filmowania na pewno będą zachwyceni nowym wynalazkiem, a posiadaczy współczesnych kamer Canona zje zazdrość.

© KB

Canon opublikował filmik, który pokazuje możliwości ich 120-megapikselowej matrycy CMOS, którą zaprezentowali pod koniec 2015 roku. Matryca nosi nazwę 120MXS i pozwala na rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 13280 x 9184 pikseli czyli 60 razy Full HD.

"Ultra-wysoka rozdzielczość jest możliwa dzięki równoległemu przetwarzaniu sygnału, który odczytuje sygnał z dużą prędkością z wielu pikseli. Progresywny odczyt z wszystkich pikseli wynoszący 9,4 kl./s jest możliwy dzięki 28 kanałom wyjściowym sygnału cyfrowego. Jest on dostępny w trybie RGB lub z dwukrotną czułością, w trybie monochromatycznym. "

Canon

Pod względem wymiarów matryca 120MXS to sensor APS-H (29,22×20,20mm), czyli coś pomiędzy pełną klatką, a APS-C. Zobaczcie na wyciętych fragmentach filmu, o ile więcej szczegółów rejestruje 120MXS w porównaniu z sensorem Full HD. Widać to wyraźnie na fragmentach z częściami zegarka.

Kolejna część filmu pokazuje możliwości matrycy na meczu rugby, w porównaniu z matriałem nagranym Canonem 1D Mark IV w Full HD. Różnica w szczegółowości obrazu po zbliżeniu jest niesamowita.

— Dzięki dalszemu rozwojowi matryc CMOS Canon stara się nadal odkrywać nowe obszary w świecie obrazowania — informuje firma. Jednak nie podaje kiedy i czy w ogóle taka matryca znajdzie zastosowanie w aparatach konsumenckich. Pokazuje to jednak, że Canon dysponuje technologią, która może popchnąć cyfrowe obrazowanie jeszcze dalej.

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: www.youtube.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Kotka, która straciła oko, znalazła kochający dom Polacy lubią chwalić się swoimi zdjęciami Gdyby dzieci rodziły się z zębami, wyglądałyby przerażająco Odbitka platynowa może przetrwać nawet 1000 lat Skywalking – szaleni Rosjanie tworzą niebezpieczną fotograficzną modę Facebook stworzy wirtualny świat wspomnień na bazie twoich zdjęć iPhoto '09 i funkcja Faces rozpoznaje koty Patrz prosto w oczy. iOS 13 poprawi spojrzenie podczas rozmów wideo 158 obiektywów w jednym aparacie (jednocześnie) Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Mówią, że pies z kotem w zgodzie żyć nie może. Zdjęcia zwierzęcych podróżników pokazują, że to nieprawda JPEGmini - czy można zmniejszyć zdjęcie JPEG o 80% i zachować jego jakość?

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcia dnia. Znamy najbardziej budujące zdjęcie Warszawy Różowe delfiny wróciły do Hongkongu. To jeden z pozytywnych skutków pandemii COVID-19 Zdjęcie dnia. Fiat 126p w barwach PLL LOT pilotuje samolot Co jest pięknego we wschodzie słońca? Oto naukowe wyjaśnienie Zdjęcie dnia. Jan Paweł II z meteorytem przed Muzeum Narodowym Zdjęcie dnia. Dobrze zachowany XVII-wieczny statek znaleziony w Morzu Bałtyckim Estée Lauder zapłaciło 128 tys. dolarów za sesję kosmetyków na ISS Niezwykłe znalezisko: Idealnie zachowany niedźwiedź sprzed 40 000 lat na zdjęciach Burzowy Jowisz. Niezwykłe zdjęcie z Teleskopu Hubble'a Rowerzysta przerwał zaręczyny i stratował fotografa IKEA współpracuje z wirtualną influencerką. Oto, jak prezentuje się na zdjęciach Nowy trend - robią zdjęcia w studio przypominającym prywatny samolot. Udają, że są w luksusowej podróży