Czy Nikon, którego kupiłeś, na pewno jest nowy? Sprawdź oznaczenia

Zastanawialiście się, czy wasze aparat na pewno jest nowy i ma zerowy przebieg? Na pewno tak! Skąd mamy gwarancję, że w sklepie nikt nie robi nas ”w konia” - żadnej. Właściwie po prostu wierzymy sprzedawcom na słowo. Nikon ma sposób na oznaczanie aparatów i obiektywów, które zostały odnowione.

Firma Nikon ma specjalny kod, którym fabryki oznaczają sprzęt odnowiony. Nie jest to nic, co wyczytacie w numerze seryjnym, ale obok. Wszystkie aparaty, obiektywy czy lampy błyskowe, które zostały odnowione mają na każdym z boków numeru seryjnego dwie małe kropki.

Najprościej – jeśli na waszym Nikonie przy numerze seryjnym nie ma kropek – macie 100 proc. nowy sprzęt, ale jeśli znalazły się tam dwa ”dziabnięcia” - przykro mi, ale wasz aparat trafił do fabryki na odnawianie.

Po lewej znajdują się oznaczenia nowego obiektywu, po prawej odnowionego.

Generalnie sprawa ma się tak, że sprzęty odnowione są praktycznie tak samo dobre jak, te 100 proc. nowe. Pod względem wyglądu oraz wydajności. Każdy z odnowionych aparatów, obiektywów czy flashy jest testowany pod każdym kątem.

Po lewej stronie jest numer seryjny nowego aparatu, po prawej odnowionego.

Swoją drogą – jeśli zdecydujecie się sami na zakup takiego sprzętu, sprawdźcie cenę. Na logikę – powinna być niższa, prawda?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: ourmoments.org

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Makak za aparatem? Nawet małpa wie, do czego służy NASA: Niezwykła panorama Marsa. Pierwsze takie zdjęcia łazika Curiosity Na tę Leikę M stać każdego fotografa. Zbuduj ją z LEGO Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend Ile premier aparatów było w 2010 roku? Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna! USA: Fotograf postrzelony 9 razy przez nastolatków Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Bilion klatek na sekundę w zasięgu ręki [wideo] Roślina zasiliła aparat fotograficzny. To przełom w badaniu lasów deszczowych Wideo 5400 kl./s? To możliwe! Stary człowiek i morze: Bruce Parker uwielbia stroić sobie żarty z turystów

Popularne w tym tygodniu:

Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio Paleta malarska licząca 3400-lat. Są na niej pozostałości pigmentów ze starożytnego Egiptu Tragiczny wypadek. Mężczyzna chciał zrobić selfie i zepchnął kobietę w przepaść Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1