Świat w wielkim formacie

Fotografia to popularne hobby. Jej miłośnicy na całym świecie codziennie robią miliony zdjęć, utrwalając w ten sposób najciekawsze chwile ze swojego życia. Ale fotografie służą nam nie tylko do celów prywatnych – wykorzystujemy je również w biznesie, gdzie przydają się w marketingu, reklamie i szkoleniach.

Artykuł sponsorowany

W roku 2016 sprzedano na świecie około 25 mln aparatów fotograficznych, z czego wiele na potrzeby firm. Los wykonanych przy ich pomocy zdjęć jest różny. Niektóre od razu kasujemy, gdyż nie są zbyt udane, inne wrzucamy do sieci, na przykład na blogi, portale społecznościowe czy nawet internetowe strony firmowe. Zdjęcia bywają przydatne do celów reklamowych i marketingowych – nie tylko w swojej wersji elektronicznej, ale również jako wydruki. Jeśli potrzebujemy w firmie drukowania dobrych zdjęć w różnych formatach, niezbędnym zakupem obok profesjonalnego aparatu powinno być urządzenie oferujące możliwość druku w wymiarze A3. W ubiegłym roku sprzedano na całym świecie prawie sto milionów urządzeń drukujących, w tym również wielkoformatowych.

Świat w dużym formacie

Jeśli nasza firma musi drukować zdjęcia, możemy kupić specjalistyczną drukarkę. Z punktu widzenia biznesowego dużo bardziej przydatny będzie jednak sprzęt, który spełni również inne funkcje – na przykład kopiarki i skanera. Takim urządzeniem wielofunkcyjnym jest na przykład HP PageWide Pro P77740. Ma ono jeszcze jedną zaletę, ważną dla tych, którzy w swojej pracy posługują się zdjęciami: możliwość wydruków nie tylko w standardowym formacie A4, ale również w A3. Jeśli musimy drukować dużą liczbę zdjęć, liczy się również szybkość ich drukowania. Nikt chyba nie chce sytuacji, gdy na liście do drukowania znajduje się wiele plików, a urządzenie działa wolno albo regularnie się zawiesza. Dużą szybkość druku oferuje na przykład urządzenia wielofunkcyjne HP z serii LaserJet E725xx.

Drukarka z dobrą pamięcią

Do celów reklamowych i szkoleniowych potrzebujemy zdjęć w dużym formacie i doskonałej jakości. Jak wiadomo, fotografie takie w postaci pliku komputerowego zajmują dużo miejsca na dysku. Kupując urządzenie wielofunkcyjne dla firmy, sprawdźmy więc, jaką ma pamięć operacyjną. Większości z nas parametr ten kojarzy z komputerami, ale urządzenia wielofunkcyjne także się nim charakteryzują. Drukarka potrzebuje tym więcej pamięci, im większe (czyli angażujące w czasie obróbki i drukowania większą ilość pamięci operacyjnej) pliki będziemy mieli do wydruku. Jest to szczególnie ważne przy wydruku plików kolorowych, których objętość jest o wiele większa niż plików czarno-białych. Jeśli w trakcie pracy naszej drukarce zabraknie pamięci operacyjnej, urządzenie się zawiesi. Dlatego na potrzeby firmy warto szukać na ryku drukarek wielkoformatowych z możliwie największą pamięcią operacyjną.

Na specjalne potrzeby

Każda firma potrzebuje od czasu do czasu wydruków zdjęć, działalność innych z kolei wręcz opiera się na nich. Do takich przedsiębiorstw należą na przykład agencje reklamowe, marketingowe, wydawnictwa i zakłady fotograficzne. W ich przypadku doskonałym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne z dodatkową opcją „photo”. Taka drukarka umożliwia wykonanie wydruków z użyciem tuszów w szerokiej gamie kolorów; ponadto zdjęcia można przesyłać bezpośrednio z aparatu fotograficznego, co skraca pracę. W nowoczesnych drukarkach można zainstalować dodatkowe oprogramowanie, które poszerzy jej funkcjonalność – na przykład o możliwość przygotowywania albumów fotograficznych.
Z punktu widzenia firmy, wybór drukarki to istotna kwestia. Musi być szybka, niezawodna, a przede wszystkim spełniać wszystkie potrzeby. A jeśli tych potrzeb jest wiele, najlepiej się sprawdzi urządzenie wielofunkcyjne.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

”Gazeta Wyborcza” przyzna nagrodę im. Krzysztofa Milera. Weź udział w konkursie RARE, czyli portrety ginących gatunków zwierząt Joela Sartore z NG [wideo] #travelgramer poszukiwany, czyli "Praca marzeń” w Banku Pekao SA Podsumowanie tygodnia (28.12 - 03.01) Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.03. - 15.04.2015 Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok Rynek fotografii ślubnej w liczbach Reuters - Pictures of The year 2008 Nowa wtyczka Depositphotos do programów Adobe już dostępna za darmo Twoja własna trójwymiarowa galeria zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Zmarł Robert Freeman. Autor słynnych okładek albumów Beatlesów Powódź w Wenecji: Historyczne miasto na wodzie tonie, lecz wygląda przy tym pięknie Darktable 3.0: darmowy konkurent Lightrooma ma nowy interfejs David Burnett fotografował wielkim formatem przesłuchanie w sprawie Trumpa Kobieta prawie zginęła robiąc zdjęcia w Wielkim Kanionie 25 lat więzienia dla fotografa za nadużycia seksualne Kostaryka: #stopanimalselfies, czyli nie rób selfie z dzikimi zwierzętami 17-latek zginął podczas sesji na torach kolejowych Fujifilm Neopan Acros 100 II w dwóch formatach. Dostawy już w listopadzie Adobe Photoshop CC 2020, nowe aplikacje mobilne i aktualizacje w pigułce Adobe MAX 2019: Nowe projekty wykryją manipulacje, zmienią światło i więcej Kodak odnotował wzrost sprzedaży o 21 proc., lecz ciągle jest na minusie