Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik]

W sieci znajdziemy całe mnóstwo darmowych presetów do Lightrooma, natomiast do Adobe Camera RAW jest ich zdecydowanie mniej. Dziś pokażę Wam prostą metodę konwertowania tych presetów.

Adobe Lightroom to obecnie najbardziej popularny program do wywoływania plików RAW. Nic dziwnego - w końcu to świetna aplikacja, z której bardzo często korzystam. Jednak nie każdy lubi Lightrooma, poza tym do płynnej pracy potrzeba dość dobrych podzespołów w komputerze. Problem pojawia się w momencie, gdy pobraliśmy świetne presety, z którymi ACR sobie nie radzi.

Co prawda są dedykowane konwertery, ale nie są to oficjalne aplikacje Adobe. Nic nie stoi jednak nic na przeszkodzie, żeby samemu dokonać takiej konwersji. Do tego celu będziemy potrzebowali Lightrooma, ale w zupełności wystarczy próbna wersja tego programu, która posłuży nam tylko do tego celu. Następnie wystarczy zastosować kilka kroków i gotowe!

Zobacz również: Wywoływanie RAWów w Adobe Lightroom

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość! Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik] Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling Fotografia produktowa - jak zacząć? Organizujemy domowe studio [poradnik] Frymografia: Poskramiać i podsycać Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa Mój przepis na zdjęcie - papuga Zaznaczanie nieostrości w Adobe Photoshop CC 2014 - jak sprawdza się nowe narzędzie? [wideoporadnik] Włączamy lampy i robimy zdjęcia! Kilka sposobów na oświetlenie portretowe w studio 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Idealny aparat na wyjazd. Subiektywnie o sprzęcie po powrocie z Dubaju Kompletujemy sprzęt studyjny - od czego zacząć, żeby nie stracić fortuny? Mój przepis na zdjęcie - księżyc z wielokrotną ekspozycją

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze