40 nowych profili kreatywnych w Lightroomie - duża aktualizacja Adobe

Profile kolorystyczne pozwalają w szybki sposób wystylizować nasze zdjęcia, albo dają podstawę do dalszej obróbki. Adobe właśnie opublikowało aktualizację, która znacznie poszerza ich możliwości.

Profile kolorystyczne Adobe nigdy nie były tak popularne jak niezależne wtyczki innych producentów jak np. VSCO. Jednak jest światełko w tunelu — Adobe, wzięło się do roboty i zaprezentowało dużą aktualizację profili, która wprowadza 6 nowych profili standardowych i aż 40 kreatywnych.

6 nowych profili Adobe Raw

Najnowsza aktualizacja wprowadza 6 nowych profili do RAW-ów. Poza Standardowym profilem - Adobe Standard, który dotychczas obsługiwał tylko RAW-y pojawiły się nowe Adobe Color, Adobe Monochrome, Adobe Portrait, Adobe Landscape, Adobe Neutral, oraz Adobe Vivid. Nowe profile mają dawać standardowy wygląd naszym zdjęciom niezależnie od tego jakim aparatem zostało wykonane zdjęcie. Co może być pomocne, gdy chcemy podobnie wystylizować zdjęcia z różnych aparatów. Teraz standardowym profilem będzie Adobe Color, a nie jak było wcześniej Adobe Standard.

40 nowych profili kreatywnych

Poza tym pojawiło się dużo nowych profili kreatywnych, które zostały podzielone na cztery grupy: Artistic, Black & White, Modern i Vintage. Te profile działają trochę jak filtry i możemy je stosować zarówno na RAW-ach jak i innych plikach. Profile kreatywne oferują także suwak, którym możemy ustawić siłę z jaką działają na zdjęcie.

Jeżeli chcecie się pobawić nowymi filtrami to musicie ściągnąć najnowszą wersję Lightrooma Classic, Lightrooma, albo Adobe Camera Raw przez subskrypcję Adobe Creative Cloud.

W nowych profilach możemy skorzystać także z 3D Lookup Table (LUT), który pozwala na jeszcze większą kontrolę nad wprowadzanymi zmianami. Adobe współpracuje także z popularnymi twórcami profili i udostępniło kilka popularnych presetów. Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Źródło: theblog.adobe.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

PhotoMe - edycja i podgląd wszelkich metadanych (Windows) Jesteś fotografem i lecisz do USA? Musisz podać swojego Flickra i Instagram Nowości w Adobe Lightroom CC: panorama, HDR i wyraźniejsze detale Potestuj sobie za darmo - ACDSee Photo Editor 2008 Okiem jurora: Wielkie zmiany w konkursie Leica Street Photo Aurora HDR - nowe oprogramowanie dedykowane specjalnie do fotografii HDR Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia: 19 Air Force One okiem fotoreportera Reuters Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji 499 punktów autofokusu, nagrywanie w 4K oraz 42-megapikselowa matryca w następcy Sony A99 Fotoreporter Jakub Szymczuk opowiada o pracy na Majdanie Książka Witolda Dederko "Światło i Cień w fotografii" może doczekać się nowego wydania!

Popularne w tym tygodniu:

Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Koronawirus na Świecie: Darmowy pakiet domowy Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią