Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie

Zdjęcia i teksty prezentowane na Fotoblogii w ramach cyklu „Frymografia" trafią na wystawę. Ich autor Bogdan Frymorgen zaprasza do krakowskiej Galerii Trzecie Oko. Wystawa i weekendowe warsztaty fotograficzne inaugurują działalność butiku Leica Camera na krakowskim Kazimierzu.

Zobacz 2 zdjęcia

© Bogdan Frymorgen

Wernisaż wystawy „Frymografia w Trzecim Oku" odbędzie się w piątek 14 października o godz. 19:00 w Galerii Trzecie Oko w Krakowie. Krakowska wystawa jest pierwszą odsłoną cyklu zdjęć oraz tekstów Bogdana Frymorgena w przestrzeni publicznej. Listopadowy wernisaż będzie zarazem inauguracją stałej obecności butiku Leica w galerii Trzecie Oko na krakowskim Kazimierzu.

Autor poprowadzi także weekendowe (15–16 listopada) warsztaty fotograficzne, które będą dotyczyć sztuki uporządkowanego patrzenia, odkrywania artystycznej tożsamości i osobistej relacji z przestrzenią. Podczas warsztatów zaplanowane są rozmowy o istocie fotografowania, prezentacja projektu autorskiego oraz zajęcia praktyczne na krakowskim Kazimierzu.

Bogdan Frymorgen to dziennikarz, fotograf, kurator. Były pracownik BBC World Service. Obecnie brytyjski korespondent Radia RMF FM. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Członek rady Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Autor publikacji (m.in. album „Kazimierz bez słów”) i wystaw. Prowadzi w sieci autorski projekt „Frymografia”, oferujący subiektywne zderzenie obrazu ze słowem.

Tak opisują go organizatorzy wystawy:

Bogdan Frymorgen to jeden z najciekawszych i najbardziej wymownych twórców współczesnej fotografii. Odczytując rzeczywistość zapisuje ją nie tylko wizualnie, ale i słownie. Choć nigdy dosłownie. Na czarno-białych kadrach Frymografii utrwala wyczekane chwile. Nie wymagające właściwie autorskiego komentarza. A jednak refleksja Frymorgena staje się ich integralną częścią. Obraz i słowa odkrywają się wzajemnie, uzupełniają przestrzenie, budują piramidę znaczeń. W kadrze i poza nim. I gdzieś w dialogu między słowem a obrazem, tworzy się przestrzeń na refleksję o sensie prawdziwego fotografowania, o jego unikalności i potrzebie w czasach, gdy zdjęcia robi każdy i praktycznie wszystkim.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Bogdan Frymorgen „Frymografia w Trzecim Oku”
Galeria Trzecie Oko, ul. Bocheńska 5/2, Kraków
Wystawa: 14.11–7.12.2014, wstęp wolny
Wernisaż z udziałem Artysty: 14.11.2014, g. 19:00
Kurator: Magda Koralewska.

Więcej informacji: www.trzecieoko.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów Adobe Lightroom bez tajemnic - warsztaty Jakuba Kaźmierczyka w trakcie 4. OFFoto 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic - zobacz nagrodzone zdjęcia Konkurs fotograficzny "Jasna strona kadru" pamięci zamordowanego Dawida Korneckiego Kosmiczne zdjęcia nagrodzone w konkursie the Astronomy Photographer of the Year 2014 Relacja ze stoiska firmy Canon na Photokina 2014 Fotografia uliczna według laureatów 4. edycji Leica Street Photo Oto najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie British Wildlife Photography Awards 2014 Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana” Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej Wernisaż wystawy "Fantomy" Izy Zdziebko Warsztaty z mistrzem fotografii aktu Łukaszem Marciniakiem Poznaliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Małe jest piękne" 4 certyfikowane w Brukseli szkolenia, dzięki którym zostaniesz ekspertem w IT - teraz ostatnie miejsca z dofinansowaniem Pokaż "Wakacje w moim kadrze" i zgarnij obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Wygraj wytrzymały aparat Olympus STYLUS TG-850 w naszym nowym konkursie Czy zgłosiliście już swoje zdjęcia do Konkursu Fotograficznego Empiku 2014?