Genialny projekt, dzięki któremu poznasz osobowość psów

Zupełnie jak ludzie, psy mają swoją osobowość. Fotografka Alicia Rius przedstawia ją w dość nietypowy sposób. Poznajcie serię ”A dog’s life” (”Życie psów”), czyli portrety psów pozwalające poznać je nieco bliżej.

Nerwus

Nerwus (© Alicia Rius / Instagram)

Alicia Rius całe życie była miłośniczką zwierząt. Kiedy zaczęła robić im zdjęcia ,postanowiła zrobić coś więcej niż tylko piękne portrety. Chciała uchwycić unikalną osobowość psów. Aby dobrze ją zrozumieć, Alicia rozmawiała z właścicielami psów, zadawała wiele pytań. Uważa, że każdy pies robi w swoim życiu rzeczy, które określają kim jest lub przez co przechodzi.

Senior

Po rozmowie z ludźmi, fotografka przegląda rzeczy należące do psów i konfrontuje je z tym, co usłyszała od właścicieli zwierzaków. Następnie za pomocą dwóch zdjęć stara się przedstawić osobowość pupila. Na jednym z nich znajdują się tylko przedmioty opisujące zwierzaka, a na drugim jego portret.

Najlepszy na pokazach

Patrząc na tę serię najpierw zobaczysz psa i jego spojrzenie, następnie zerkniesz na przedmioty i nagle, to spojrzenie, które zobaczyłeś sekundę temu stanie się spojrzeniem ze znaczeniem.

Alicia Rius
Księżniczka

Dodawanie przedmiotów zwraca uwagę na temat zdjęcia. Sam portret psa byłby zupełnie nieczytelny dla odbiorcy, zwłaszcza w tak prostej formie. Jednak w zestawieniu z drugą częścią, która nadaje znaczenia, praca ukazuje charakter i życie zwierzaka.

Aportujący

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Na Instagramie fotografki znajdziecie wiele pięknych portretów zwierząt.

Zabłąkany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: boredpanda.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Boliwia, Argentyna i Peru - fotograficzna zima Kevina Faingnaerta Jedno zdjęcie z 1000 ujęć. Fotografia sportowa okiem Pelle Cassa Hoodoo i blues, czyli niecodzienne życie w delcie Missisipi Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta Aaron Berger pokazuje ducha Nowego Jorku na świetnych zdjęciach Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Dubaj zmienia się piekielnie szybko. Te zdjęcia pokazują ogrom zjawiska Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Nocne niebo nad Teksasem jest warte fotografowania. Udowodnił to Nick Pacione Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Natura jest niesamowita! W tych opuszczonych miejscach pokazała swoją siłę WeTransfer nie tylko do przesyłania zdjęcia. To źródło inspiracji! Teraz masz szansę nauczyć się fotografii ulicznej od Joela Meyerowitza Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Niecodzienne fotografie "uliczne" w wykonaniu Justina Bettmana Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Prace tego fotografa zainspirują cię do podróży Dowiedz się, jak pomóc parze zakochanych pozować do zdjęć Minimalistyczne krajobrazy pokazują piękno Włoch w prostocie formy Monumentalne czarno-białe Dolomity na zdjęciach Przemysława Kruka

Popularne w tym tygodniu:

Bajkowe zdjęcia wśród krokusów w wykonaniu Patryka Biegańskiego Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Ogniste kawałki kurczaka z KFC reklamują się same! Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Każdy pies kocha przysmaki! Zobaczcie, jakie są szczęśliwe Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Architektura obozu śmierci w obiektywie Tomasza Lewandowskiego