Szał żarłocznych rekinów ukazany na wyjątkowych zdjęciach National Geographic

Rekiny kojarzą nam się przede wszystkim z niebezpieczeństwem i ogromną żarłocznością. Chyba każdy z nas pamięta ”Szczęki” Spielberga. Ten przerysowany film pokazywał ogromną siłę, która spoczywa w tych pięknych zwierzętach. Zobaczcie cudowne kadry z Polinezji Francuskiej autorstwa Laurenta Ballesty.

© Laurent Ballesta / www.nationalgeographic.com

Laurent Ballesta jest biologiem morskim, który stworzył Oko Andromedy. Ten zespół badawczy zajmuje się ocenami ekosystemów morskich. Oprócz tego, Ballesta jest fotografem, który jak nikt inny rozumie zachowania morskich stworzeń. Dzięki temu udało mu się zebrać fascynujący materiał, pokazujący żarłoczność rekinów.

Na nurkowym koncie Ballesty jest 21 tygodni nurkowania – dni i nocy, co przekłada się na 3000 godzin na głębokości 35 metrów.

Po to, by ująć te krwiożercze zwierzęta, Laurent prowadził badania przez aż 4 lata. W końcu mu się to udało. Podczas całego wydarzenia zaobserwował jednoczenie się samców i samic pewnego gatunku ryb, co jest bardzo rzadkie, ponieważ obie grupy przeważnie pływają oddzielnie.

Spotykają się tylko podczas pełni księżyca, by się rozmnażać. Ławica rekinów wykorzystała okazje, by się posilić. Wielki miłosny akt grupy ryb, zmienił się w krwawą rzeź. 700 rekinów pływało pośród 17 000 innych ryb, łapiąc je jedną po drugiej.

Całość pracy Ballesty została zebrana w dwóch częściach książki ”700 Sharks Into the Dark” (”700 rekinów w ciemności”), która jest dostępna na Amazonie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Cudowne zdjęcia balonów w tureckiej Kapadocji, które powstały bez grama Photoshopa Naukowcy czekali na to wydarzenie latami. Astronom-amator przypadkiem zrobił zdjęcie supernowej Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Sprawdź, czy nie opuszczasz się w fotografowaniu Ludzie w fotografii ulicznej. Pytać o zgodę czy fotografować znienacka? Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami Najpiękniejszy fotoreportaż o uchodźcach Marlena Jabłońska - laureatka drugiej edycji „Pokaż się” w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii La Tomatina - bitwa na pomidory koło Walencji Luksus podczas kwarantanny. Fotografka zrobiła sesję w wannie pełnej… papieru toaletowego! Kosmiczne zdjęcia w tweetach Reida Wisemana Fotograf ujął przerażająco szybki rozwój Hongkongu. Betonowa dżungla wciąż rośnie

Popularne w tym tygodniu:

Koty i ludzie są bardziej podobni niż myślisz. Te zdjęcia to niezbity dowód Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku Koronawirus w Polsce. Strefa Zero, czyli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny MEGREZ w Tychach okiem Wiktorii Kot Słonie na wysypisku śmieci. Zdjęcie podbiło serca jurorów Zdjęcie dnia. Targi "AntyCovid Expo" w Krakowie Kim był Carl Gauss? Na pewno znasz jego nazwisko z Photoshopa Zdjęcie dnia. Konflikt między Armenią i Azerbejdżanem trwa Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI