Szał żarłocznych rekinów ukazany na wyjątkowych zdjęciach National Geographic

Rekiny kojarzą nam się przede wszystkim z niebezpieczeństwem i ogromną żarłocznością. Chyba każdy z nas pamięta ”Szczęki” Spielberga. Ten przerysowany film pokazywał ogromną siłę, która spoczywa w tych pięknych zwierzętach. Zobaczcie cudowne kadry z Polinezji Francuskiej autorstwa Laurenta Ballesty.

© Laurent Ballesta / www.nationalgeographic.com

Laurent Ballesta jest biologiem morskim, który stworzył Oko Andromedy. Ten zespół badawczy zajmuje się ocenami ekosystemów morskich. Oprócz tego, Ballesta jest fotografem, który jak nikt inny rozumie zachowania morskich stworzeń. Dzięki temu udało mu się zebrać fascynujący materiał, pokazujący żarłoczność rekinów.

Na nurkowym koncie Ballesty jest 21 tygodni nurkowania – dni i nocy, co przekłada się na 3000 godzin na głębokości 35 metrów.

Po to, by ująć te krwiożercze zwierzęta, Laurent prowadził badania przez aż 4 lata. W końcu mu się to udało. Podczas całego wydarzenia zaobserwował jednoczenie się samców i samic pewnego gatunku ryb, co jest bardzo rzadkie, ponieważ obie grupy przeważnie pływają oddzielnie.

Spotykają się tylko podczas pełni księżyca, by się rozmnażać. Ławica rekinów wykorzystała okazje, by się posilić. Wielki miłosny akt grupy ryb, zmienił się w krwawą rzeź. 700 rekinów pływało pośród 17 000 innych ryb, łapiąc je jedną po drugiej.

Całość pracy Ballesty została zebrana w dwóch częściach książki ”700 Sharks Into the Dark” (”700 rekinów w ciemności”), która jest dostępna na Amazonie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wielkie cmentarzysko rowerów miejskich to coś niesamowitego. Fotograf odwiedził to miejsce Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Znane zdjęcie "Wschodu Ziemi" powstało 50 lat temu Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Hiroszima i Nagasaki - historia zdjęć dokumentujących ataki atomowe z 1945 roku Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Boliwia, Argentyna i Peru - fotograficzna zima Kevina Faingnaerta Jedno zdjęcie z 1000 ujęć. Fotografia sportowa okiem Pelle Cassa Hoodoo i blues, czyli niecodzienne życie w delcie Missisipi Każdy pies kocha przysmaki! Zobaczcie, jakie są szczęśliwe Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta Aaron Berger pokazuje ducha Nowego Jorku na świetnych zdjęciach Architektura obozu śmierci w obiektywie Tomasza Lewandowskiego Czy film dalej żyje? Przeprowadziłam badania na temat fotografii tradycyjnej Genialny projekt, dzięki któremu poznasz osobowość psów Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Dubaj zmienia się piekielnie szybko. Te zdjęcia pokazują ogrom zjawiska Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Nocne niebo nad Teksasem jest warte fotografowania. Udowodnił to Nick Pacione Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Natura jest niesamowita! W tych opuszczonych miejscach pokazała swoją siłę WeTransfer nie tylko do przesyłania zdjęcia. To źródło inspiracji!

Popularne w tym tygodniu:

Tatry dopiero ze 150 kilometrów pokazują prawdziwe oblicze Młody Polak ze złotem w Europejskim Konkursie Fotografii Profesjonalnej Wielkie cmentarzysko rowerów miejskich to coś niesamowitego. Fotograf odwiedził to miejsce Ogień, jabłka i świńskie łby. Zdjęcia z protestu rolników "Radical Beauty", czyli profesjonalizm i ambicje osób z zespołem Downa Zapomniane piękno podkarpackich cerkwi na zdjęciach Natalii Sobańskiej Ostatnie zdjęcia "Królowej słoni". Miała 60 lat i imponujące ciosy Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Piękni dzięki znamionom, nie pomimo nich. Rusza wystawa wyjątkowych portretów Duch sportu i fotografia komercyjna. Tak to się robi! Choć są nieduże, mają wielkie serca. Fotografka uchwyciła więź między papużkami Poznaj losy Warszawskiego zoo. Istnieje już 91 lat i odegrało ważną rolę w historii