Feiyu Tech A1000 - mały gimbal do bezlusterkowców [wideotest]

Gimbale to w ostatnim czasie bardzo popularne urządzenia pozwalające na zrobienie płynnych ujęć filmowych. Tym razem na warsztat trafił mały i tani stabilizator do bezlusterkowców. Jak wypadł w teście?

Jeszcze kilka lat temu chcąc robić superpłynne ujęcia musieliśmy sięgać po rozwiązania grawitacyjne typu steadycam. Rzeczywiście - pozwala osiągnąć bardzo filmowe efekty, ale z drugiej strony jest trudny do wyważenia, a zmiana ogniskowej powoduje, że całość trzeba wyważać na nowo. Tu z pomocą przychodzą gimbale. Je oczywiście również trzeba wyważyć i im dokładniej to zrobimy, tym lepsze efekty możemy osiągnąć. Jednak nie jest to tak restrykcyjne jak w przypadku rozwiązań grawitacyjnych.

Dziś, kupno gimbala nie wiąże się z wielkim wydatkiem, a testowany A1000 kosztuje około 1300 zł. Oczywiście nie jest to gimbal idealny, bo ma kilka wad, takich jak słabo blokująca śruba czy źle przetłumaczona aplikacja. Jednak w ogólnym rozrachunku, daje dobry stosunek jakości do ceny. Tak, czy inaczej zachęcam do obejrzenia wideotestu, a ujęcia z początku filmu nagrywane były tytułowym gimbalem z aparatem Olympus OM-D E-M1 Mark II i obiektywem 12–40 mm f/2.8 Pro.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Samsung Galaxy K Zoom - zdjęcia testowe TEST: Canon EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM – miła niespodzianka! Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper Wide Heliar Aspherical - test spektakularnego hiperobiektywu Panasonic G2 czy tania lustrzanka? TEST część 2 Canon EOS 6D Mark II - budżetowa pełna klatka powraca. Pierwsze wrażenia Loupedeck - bądź jak DJ w Adobe Lightroom [wideotest] FujiFilm FinePix X30 - zdjęcia przykładowe Canon EOS 5Ds R - wojna na megapiksele ma się dobrze [wideotest] Używałem Leiki M10 od 8 miesięcy. Jak się sprawowała klasyczna konstrukcja z Wetzlar? Ładna para od Manfrotto, czyli głowica XPRO-3WG na najnowszym statywie 055 [test] Panasonic G7 - komfort i jakość zdjęć przede wszystkim [test] LG G4 - flagowy smatfon LG z obiecującym aparatem w naszych rękach

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Z50 – czego musi nauczyć się młodszy brat Z6 i Z7? [test]