Feiyu Tech A1000 - mały gimbal do bezlusterkowców [wideotest]

Gimbale to w ostatnim czasie bardzo popularne urządzenia pozwalające na zrobienie płynnych ujęć filmowych. Tym razem na warsztat trafił mały i tani stabilizator do bezlusterkowców. Jak wypadł w teście?

Jeszcze kilka lat temu chcąc robić superpłynne ujęcia musieliśmy sięgać po rozwiązania grawitacyjne typu steadycam. Rzeczywiście - pozwala osiągnąć bardzo filmowe efekty, ale z drugiej strony jest trudny do wyważenia, a zmiana ogniskowej powoduje, że całość trzeba wyważać na nowo. Tu z pomocą przychodzą gimbale. Je oczywiście również trzeba wyważyć i im dokładniej to zrobimy, tym lepsze efekty możemy osiągnąć. Jednak nie jest to tak restrykcyjne jak w przypadku rozwiązań grawitacyjnych.

Dziś, kupno gimbala nie wiąże się z wielkim wydatkiem, a testowany A1000 kosztuje około 1300 zł. Oczywiście nie jest to gimbal idealny, bo ma kilka wad, takich jak słabo blokująca śruba czy źle przetłumaczona aplikacja. Jednak w ogólnym rozrachunku, daje dobry stosunek jakości do ceny. Tak, czy inaczej zachęcam do obejrzenia wideotestu, a ujęcia z początku filmu nagrywane były tytułowym gimbalem z aparatem Olympus OM-D E-M1 Mark II i obiektywem 12–40 mm f/2.8 Pro.

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

LG G4 - poważny gracz w świecie fotograficznych smartfonów [test] Canon PowerShot G1 X - pierwsze zdjęcia Nikon D7000 - pierwsze wrażenia [galeria] Więcej światła z Chin. Mitakon Speedmaster 85 mm f/1.2 Mały aparat o dużych możliwościach - Panasonic Lumix DC-GX9 [recenzja] Thule Covert DSLR Rolltop - plecak fotograficzny dla aktywnych mieszczuchów [test] 3Legged Thing Leo - karbonowy statyw do bagażu podręcznego [wideotest] Test: Nikon Coolpix L100 - duży zoom dla każdego! Fotograficzna torba na ramię Tamrac Rally 7 - recenzja Panasonic Lumix GX80 - subiektywny test aparatu Canon EOS M5 - test bezlusterkowca, na którego długo czekaliśmy Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - lekka armata za 50 tysięcy złotych w naszych rękach

Popularne w tym tygodniu:

Jaki jest najlepszy aparat pełnoklatkowy w 2020? Odpowiedź was zaskoczy!