Nocturnus 75 mm f/0.95 to najjaśniejsza portretówka Meyer-Optik Goerlitz

Obiektywy portretowe o dużym otworze względnym to gratka dla każdego miłośnika mocno rozmytego tła. Firma Meyer-Optik Goerlitz zaprezentowała swój najnowszy obiektyw Nocturnus 75 mm f/0.95, który będzie dostepny do systemów: Leica M, Sony E oraz Fujifilm X.

Nocturnus 75 mm f/0.95 to obiektyw, który charakteryzuje się klasyczną ogniskową portretową dla pełnej klatki oraz dużym otworem względnym. Pozwoli to na malownicze rozmycie tła i uzyskanie interesującego bokeh. Szkło jest kolejnym produktem od Meyer-Optik Goerlitz, która ma przysłonę f/0.95. Pierwszym jest 50 mm f/0.95.

Ten obiektyw pozwoli na wykorzystanie ekstremalnie krótkich czasów otwarcia migawki oraz zmniejszenie ISO do niskiej wartości nawet przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jego zaletą jest to, że będzie występował z mocowaniem Fujifilm X i pozwoli na uzyskanie ekwiwalentu ogniskowej dla 35 mm – 113 mm.

Przysłona obiektywu (f/0.95 – f/16) składa się z 15 listków z warstwami antyodblaskowymi, a pierścień jest pozbawiony klika. Według producenta, do zbudowania tej konstrukcji wykonano najwyższej jakości szkła – 5 elementów jest ułożonych w 5 grupach, najmniejsza odległość ostrzenia wynosi 0,9 metra, a waga to 750 gramów. Na przodzie znajduje się mocowanie filtra o średnicy 72 mm.

Cena obiektywu w przedsprzedaży (do 20 maja 2018 roku) wynosi 1899 euro, natomiast po tym czasie ma oscylować w granicy 3499 euro. Czy jest to propozycja warta przemyślenia – to zależy od tego, co chcecie osiągnąć. Na pewno ten obiektyw da piękny bokeh, ale czy cena jest adekwatna…?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również: Prosty efekt retro w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Aktualizacja oprogramowania i kodek RAW od Pentaxa Adapter Hasselblad XV pozwoli zamontować legendarne szkła do X1D Zapytałem wiceprezesa Sony o przyszłość branży fotograficznej na świecie Nowy kompakt Nikona z wymienną optyką już niedługo GigaPan EPIC - automatyczne głowice do robienia panoram Oto powody dla których warto czekać na targi fotograficzne Photokina 2014 Kamlan 50 mm f/1.1 - super jasna stałka do bezlusterkowców za niecałe 700 zł Statyw z butelki? Proszę bardzo. Leica M10 - pierwsze wrażenia z premiery Hoya HD3 - nowe, wytrzymałe filtry UV i polaryzacyjne, które obsługują duże rozdzielczości ShutterVoice, czyli jak sterować EOS Utility za pomocą poleceń głosowych My Passport Wireless Pro z My Cloud Pro – mobilny dysk dla fotografów

Popularne w tym tygodniu:

Canon przestał używać nazw Master oraz Slave. Firma daje przykład innym Sony A7S III pojawi się latem 2020 roku. Producent potwierdza Master i Slave: Nikon odszedł od tych słów już 20 lat temu Canon EOS R5 oraz Canon EOS R6: Bezlusterkowce zdefiniowane na nowo Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów Sony FE 12-24 mm f/2.8 G Master już jest! Zobacz zdjęcia przykładowe Wyciekła lista lipcowych premier Canona. Co zobaczymy? Wyciekły zdjęcia Canona EOS R6. Zapowiada się przemyślany aparat Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów? Pixii ma 12 Mpix, matrycę APS-C, 4 GB wewnętrznej pamięci i brakuje mu ekranu Sigma fp otrzymuje potężną aktualizację: Dual ISO, ProRes RAW, wyjście 4K i inne Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR – odpowiednik 24 mm w końcu w systemie!