Najlepszy film poklatkowy z kosmosu, jaki widzieliśmy

W Sieci jest sporo filmów poklatkowych zmontowanych z setek spektakularnych zdjęć z kosmosu. Francuski fotograf Guillaume Juin właśnie bardzo podwyższył poprzeczkę dla innych.

Guillaume Juin zebrał zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonane w latach 2011–2014. Pełen materiał źródłowy zajmował 80 GB. Fotograf zmontował te niesamowite ujęcia w jeszcze lepszą całość. Moim zdaniem to po prostu najlepszy tego typu time-lapse ze zdjęciami z kosmosu, jaki do tej pory powstał i jeden z najlepszych filmów poklatkowych w ogóle.

„Chciałem zrobić coś innego od tego, co zostało już zrobione wcześniej z tych ujęć. Coś bardziej dynamiczny i szybkiego. Przecież ISS przemierza przestrzeń kosmiczną z prędkością 28,000 km/h! Ten film zawiera też najbardziej aktualne zdjęcia, które niebyły do tej pory nigdzie wykorzystane (przynajmniej myślę …)".

Materiał został obrobiony w programach Adobe Premier i After Effects. Część ze zdjęć została odszumiona, autor usunął też martwe piksele oraz zadbał o delikatną poprawę kolorów. Co tu z resztą dużo pisać — to po prostu warto obejrzeć samemu.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Piękne zdjęcia lodowców i okropna prawda o zmianach klimatu Spojrzenie na kamienicę, czyli fotograficzne upamiętnienie tragedii w Katowicach Barwne portrety właścicieli ogromnych tatuaży The Vintage Project, czyli 5-latek odtwarza historyczne zdjęcia Wybitne cyfrowe manipulacje Christopha Gilberta Z fotograficzną wizytą w świecie fabryki Ferrari w Maranello Stowarzyszenia Society of Biology wybrało najlepsze zdjęcia roku Świetliki, długa ekspozycja i kreatywne efekty Fotografia uliczna z Gwiezdnymi Wojnami w prawdziwym świecie Lewitujące portrety pełne gracji Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Ciepłe przedmioty w zimnym klimacie Czarne twarze Afryki na portretach z bliska 150 portretów Steve'a McCurry w jednym miejscu Dzieci perfekcyjnie stylizowane na dorosłych 40 tygodni i lustro - piękna seria ciążowych selfie Niesamowite czarno-białe zdjęcia z ulic Madrytu i Barcelony lat 50. Thomas Prior i jego wyczucie momentu Najlepsze zgłoszenia z National Geographic Photo Contest 2014 Zdjęcia z kalendarza Lavazza 2015 autorstwa Steve'a McCurry Shake Puppies - zakręcone szczeniaki Carli Davidson Zwycięzcy konkursu Wildlife Photographer of the Year 2014

Popularne w tym tygodniu:

Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądało życie w warszawskim getcie ”Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to” - Dominika Cuda walczy ze sztucznością Melancholijne obrazy Krakowa w fotografii Magdy Chudzik Dmitri Markow dokumentuje życie swojego miasta iPhonem. Jego zdjęcia są zachwycające! Pilot samolotu szpiegowskiego zrobił zdjęcia zorzy polarnej z bliska! Dwaj fotografowie zrobili zdjęcie w tej samej chwili. Znajdziesz różnice? Ta fotografka uwielbia robić zdjęcia matkom i niemowlakom. Efekt jest przepiękny Fotografka robi i sprzedaje zdjęcia zwierząt, by pomóc im w walce z rakiem Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic Ania Kłosek: ”Mam naturę nomada, który musi się przemieszczać w poszukiwaniu nowych pastwisk” Zdjęcie Drogi Mlecznej bez statywu? To możliwe! Oto prosta sztuczka, jak to zrobić Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?