Posłuchaj fotografii - muzycy z całego świata stworzyli ścieżki dźwiękowe do zdjęć

"Jaki jest związek między fotografią i dźwiękiem? Jak w zdominowanej wizualnie kulturze użyć dźwięku, by opisać to, co widzimy wokół nas?" Na te pytania starają się odpowiedzieć twórcy projektu Sound Photography, który jest największą, międzynarodową współpracą artystyczną pomiędzy fotografami, a twórcami muzyki.

Ideą projektu Sound Photography jest stworzenie przez artystów kompozycji dźwiękowych, zainspirowanych fotografiami. Jest on częścią większego projektu Cities & Memory (Miasta i pamięć). Jego założyciel Stuart Fowkes chciał stworzyć dźwiękową mapę świata. Do tej pory, od 2014 roku, udało się nagrać blisko 2000 ścieżek dźwiękowych z 75 krajów.

W ramach Sound Photography, Fowkes zebrał zdjęcia od fotografów-wolontariuszy i poprosił artystów muzycznych, żeby stworzyli ścieżki dźwiękowe, które odzwierciedlają ich interpretację obrazu. Rezultatem może być muzyka lub abstrakcyjne kompozycje.

W projekcie wzięło udział ponad 160 fotografów i kompozytorów. Znajdziecie tam zdjęcia z niemal każdej dziedziny fotografii: dokumentalne, przyrodnicze, krajobrazowe i reporterskie. W odpowiedzi na nie, usłyszeć możecie niezwykłą różnorodność dźwięków.

Nagrania topniejącego lodu, dryfującego drewna, pól elektromagnetycznych lub słów przetłumaczonych na 20 języków to tylko nieliczne z nich. Niektórzy artyści wykorzystali też surowe dane plików fotografii, aby stworzyć zupełnie nowe dźwięki.

Więcej "Dźwięków Fotografii” możecie posłuchać (i pooglądać) w interaktywnej galerii projektu. Przed włączeniem ścieżki dźwiękowej warto przyjrzeć się fotografii przez kilka sekund. To, co usłyszycie, może was zaskoczyć.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: diyphotography

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Lena Forsen - playmate, która została "matką" JPEG-ów Nikon pracuje nad czujnikami wykrywającymi emocje podczas fotografowania Jedno zdjęcie, dobra wola i Facebook. Rachunek dla fotografa na 10 tys. dolarów Twarze, które zostały stworzone przez sztuczną inteligencję Zobacz ruch powietrza. Potrzebujesz tylko aparatu i Photoshopa Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Pięciokrotna tęcza. Udało się sfotografować niezwykłe zjawisko Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Czy prawdziwego burgera można sfotografować iPhonem, aby wyglądał jak w reklamie? Dowiedz się, co znaczy symbol przekreślonego kółka na twoim aparacie Zobacz, jak wyglądało życie dzieci na polskich wsiach w 1920 roku Zdania, których fotografowie nie znoszą