Posłuchaj fotografii - muzycy z całego świata stworzyli ścieżki dźwiękowe do zdjęć

"Jaki jest związek między fotografią i dźwiękiem? Jak w zdominowanej wizualnie kulturze użyć dźwięku, by opisać to, co widzimy wokół nas?" Na te pytania starają się odpowiedzieć twórcy projektu Sound Photography, który jest największą, międzynarodową współpracą artystyczną pomiędzy fotografami, a twórcami muzyki.

Ideą projektu Sound Photography jest stworzenie przez artystów kompozycji dźwiękowych, zainspirowanych fotografiami. Jest on częścią większego projektu Cities & Memory (Miasta i pamięć). Jego założyciel Stuart Fowkes chciał stworzyć dźwiękową mapę świata. Do tej pory, od 2014 roku, udało się nagrać blisko 2000 ścieżek dźwiękowych z 75 krajów.

W ramach Sound Photography, Fowkes zebrał zdjęcia od fotografów-wolontariuszy i poprosił artystów muzycznych, żeby stworzyli ścieżki dźwiękowe, które odzwierciedlają ich interpretację obrazu. Rezultatem może być muzyka lub abstrakcyjne kompozycje.

W projekcie wzięło udział ponad 160 fotografów i kompozytorów. Znajdziecie tam zdjęcia z niemal każdej dziedziny fotografii: dokumentalne, przyrodnicze, krajobrazowe i reporterskie. W odpowiedzi na nie, usłyszeć możecie niezwykłą różnorodność dźwięków.

Nagrania topniejącego lodu, dryfującego drewna, pól elektromagnetycznych lub słów przetłumaczonych na 20 języków to tylko nieliczne z nich. Niektórzy artyści wykorzystali też surowe dane plików fotografii, aby stworzyć zupełnie nowe dźwięki.

Więcej "Dźwięków Fotografii” możecie posłuchać (i pooglądać) w interaktywnej galerii projektu. Przed włączeniem ścieżki dźwiękowej warto przyjrzeć się fotografii przez kilka sekund. To, co usłyszycie, może was zaskoczyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: diyphotography

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Osiem gwiazdek na Marsie? Zdjęcie podbija internet Ludzie pokazują swoje kolekcje na zdjęciach. Niektóre z nich są zachwycające Selfie sprawia, że ludzie cię znienawidzą Fotograf jednym zdjęciem zdemaskował tajną misję Donalda Trumpa Zdjęcia, które będą naświetlane 1000 lat. Wystawa już w następnym tysiącleciu Fotograf w środku potężnej burzy: "Byłem przerażony" Niezwykłe koloryzowanie zdjęć z Dynamichrome Nareszcie wiemy, ile zarabiają fotografowie ślubni w Polsce Moda na Instaxy wciąż trwa, a Fujifilm sprzedaje ich coraz więcej Zwolnione tempo i bardzo płynne filmy 360 dzięki sztucznej inteligencji Retusz za złotówkę - czy warto korzystać z takich usług?